Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Jövö nyarra tervezunk eskuvot,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jövö nyarra tervezunk eskuvot, Budapesten. Szerintetek mikor kell elkezdeni keszulodni? A helyszint mikor erdemes lefoglalni?

Figyelt kérdés
Kb 50-60 fovel tervezunk. Valahol olvastam, h ilyen pici lagzihoz felesleges vofely. En viszont szeretnek! Mi a velemenyetek?
2014. júl. 7. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha felkapottabb helyszínt szeretnétek, akkor érdemes minél korábban lefoglalni, mert a nyári szezonra gyorsan fogynak a szabad időpontok. Ha a dátum nem kötött, akkor a szabad időpontok függvényében még ki lehet fogni pár hónappal korábban is jó helyszínt.

50-60 fővel viszonylag könnyen lehet éttermet foglalni, mert ekkora kapacitási szinte minden vendéglátó helynek van.

Ha szerettek a biztosra menni, akkor max egy évvel korábban érdemes körbejárni a dolgokat, mert akkor már tudnak következő évi árajánlatot adni. Ha nem szerettek ennyire előre szervezkedni, akkor év elején is elég ha neki álltok, sőt tavasszal. (Szerintem a lagzi előtt 2 hónappal jó tudni, hogy meg van az ember hívva, így ha augusztusi lagzit akartok, akkor célszer júniusban kiosztani, amihez nem árt ha akkorra le van már az étterem foglalva a cím miatt :) )


Ha akarsz vőfélyt, akkor legyen. Valóban 50-60 főhöz nem annyira szükséges, de ha ti úgy érzitek, nektek jó ha van, akkor nyugodtan fogadjatok fel egyet.

2014. júl. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

mi idén januárban kezdtünk tervezgetni. Május 31-én volt az esküvőnk. Mindenre elég volt az idő.

Nekünk ceremóniamesterünk volt, nem vőfély.

65 főről indultunk, a vége 46 fő lett

2014. júl. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egy évvel előbb kell tervezni legalább...

Mi májusban foglaltunk jövő augusztusi dátumot, már csak alig volt szabad nyári időpont...

2014. júl. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A helyszínt mindenképp érdemes már most, a többi dolog attól függ mennyire ragaszkodtok a kezdeti elképzelésekhez.
2014. júl. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ősszel bőven elég szervezkedni.

Vőfélyt nem biztos, hogy felkérnék 50-60 főhöz, mert az nem olyan sok. Én is kb. ekkora lagzit szeretnék és egy jó havert kérnék meg a feladatra. De ha te szeretnél rendes vőfélyt, én nem látok benne semmi kivetnivalót. Voltam már kb. ekkora lagzin és volt vőfély.

2014. júl. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 gabriell88 ***** válasza:
Nekünk szeptemberben lesz az esküvőnk.Már május elején elkezdtem a szervezést! és milyen jól tettem.nekünk külső helyszínen lesz a vacsora és ismerős ajánlásával találtunk is egy éttermet, aki elválalta a helyben főzést és felszolgálást.Megbeszéltük a menüt és mondta, hogy visszahív majd az ár aánlattal.. azóta is hívna.. Már 2 héttel ezelőtt a telefont sem vette fel nekem.Így kerestem mást,aki éphogy el tudott minket válalni.De viszont sokkal szinpatikusabb is, rögtön kérte a személyes találkozót és, hogy nézzük meg milyen menükkel tudnak szolgálni.Szerintem érdemesebb hamarabb elkezdeni a szervezést, mert sosem tudni mi jön közbe....sajnos...:(
2014. júl. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi ősszel kezdjük a szervezést jövő nyárra, most még csak tervezgetünk és infókat gyűjtünk... :)
2014. júl. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

2/7 es milyen volt a ceremonia mester? voltak jatekok, vagy csak koordnialta az esemenyeket?

Koszonom a valaszokat mindenkinek! Azt hiszem, akkor a helyet elkezdem nezegetni :)

2014. júl. 8. 10:35
 9/11 anonim ***** válasza:
Nézelődni, tervezgetni, árajánlatokat kérni már most is lehet.
2014. júl. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Én is azt ajánlom, hogy nézelődni, tájékozódni minél előbb, mert nem árt tisztába lenni a dolgokkal, mi mennyibe kerül, és hogy mennyi a keret rá, hogy jöttök ki jobban... stb!


Ami fontos szerintem előre, az a helyszín (kaja,pia), a vőfély vagy ceremóniamester, ha lesz (mert ezeket előre le kell foglalni (általában így olcsóbb is valamivel, és akkor még vannak szabad időpontok). És általában senki nem kér előre pénzt vagy nem sokat, ahhoz, hogy lefoglaljátok... Mi az éttermet fél évvel előtte legalább lefoglaltuk (és pedig már akkor sem volt sok szabad hely, így csak szeptemberben lesz az esküvő), és csak 20ezer volt a foglaló, az összes többit az esküvő másnapján kell csak kifizetni!

A vőfélyek is általában jó előre foglaltak...

A zenészt vagy együttest vagy dj-t, ami lesz, ezek is kapósak szoktak lenni, ha nem valami ismerős...

A dekorost elég kicsit később, ha lesz olyan (nekünk egy nő csinálja az étterem feldíszítést, székszoknya, virágok, csokrok, kocsira virág stb, így sokkal olcsóbb mint külön külön.) Ha olyan helyen van az esküvő, ahol előtte vagy netán utána való nap is van esküvő vagy rendezvény vagy nyitva vannak (a legtöbb hely ilyen) akkor én ajánlom hogy valakit meg kell bízni a dekorációval mert aznap meg másnap reggel senki nem fog tudni azzal foglalkozni hogy feldíszítse a helyet meg leszedje a díszítést, és nem sokkal kerül többe mintha magadnak vennél díszeket (anyagok, dekorok, virágok), mert a dekorosoknak ezek megvannak csak a "bérleti díjat" kell kifizetni vagyis azt hogy feldíszíti meg leszedi... Nekik rengeteg dekoráció, anyag, szín van alapból!) Akkor "éri meg" magadnak csinálni, ha előtte való 1-2 napban lehet díszíteni, és ráér másnap leszedni... de ilyen kevés van.. Egyébként meg az éttermek minimálisan díszítik ki a helyet maguktól(ha egyáltalán benne van az árban)!

2014. júl. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!