Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyha csak a polgári szertart...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyha csak a polgári szertartásra vagyok hivatalos, a vacsorára nem, akkor is kell/illik nászajándékot/pénzt adni?

Figyelt kérdés
Egy munkatársam esküvője.
2014. aug. 13. 10:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2014. aug. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem gratulál mindenki és senki nem ad semmit.
2014. aug. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Akkor nem kell. Esetleg egy szál virágot vihetsz, de nem kötelező az sem.
2014. aug. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Ahogy írták előttem, nem kell ajándék vagy pénz. Esetleg vihetsz virágot vagy gratuláló lapot, de mi ezt sem szoktunk.
2014. aug. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem mindenképp illik adni valamit, de nyilván nem akkora értékben, mintha a lakodalomra is hivatalos lennél. Viszel gratulálólapot, üveg bort, virágot vagy hasonlót. Valami jelképes dolgot.
2014. aug. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Azért egy virágot vinnék. Illendőségből annyi kell és az anyagilag sem egy nagy tétel.
2014. aug. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ok, köszönöm a válaszokat!

De nem béna dolog egy kis csokor virágot adni, mit csinál azzal a menyasszony?

2014. aug. 13. 13:57
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én akárhány templomi esküvőn voltam senki nem adott semmit. Gratulálsz aztán kb jön a többi ember is és rohan tovább a pár.
2014. aug. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne béna dooog virágot adni? És hogy érted, hogy mit csináljon vele? Vázába teszi és gyönyörködik :)

A mi esküvőnkön is csak polgári szertartásra jöttek a barátok, kollégák (mert csak szűk családi körben tartottunk vacsorát). És én is sok szép virágot kaptam. Örültem neki nagyon.

2014. aug. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze lehet úgy is, hogy nem adsz semmit. Gratulálsz és kész. De én azért illendőségből vinnék valamit. meg se fordulna a fejemben, hogy teljesen üres kézzel menjek. Most voltam pont olyan esküvőn, ahol csak a polgárira voltam hivatalos. Találtam egy boltban egy kis palackot párszáz forintért, benne homokkal, kagylókkal és egy kis borítékkal. Abba írtam jókívánságot. Ez anyagilag nem vágott földhöz, de mégis adtam valamit.
2014. aug. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!