Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A bátyám református lelkész,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A bátyám református lelkész, ő összeadhat engem és a páromat?

Figyelt kérdés
Csak nem szeretnék tőle hülyeséget kérdezni, a neten meg nem nagyon találtam semmit sem ilyen esetben. Az a lényeg, hogy a bátyám lelkész, mi pedig esküvőt tervezünk a párommal, és ő összeadhat minket? Vagy inkább tanúként számítsak rá? Egyáltalán melyik lenne a nagyobb megtiszteltetés szerintetek? Gondolom mind2 nem lehet...

2014. aug. 16. 23:59
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
77%
Én biztos tőle kérdezném meg, ő csak jobban tudja...
2014. aug. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Most oda van nyaralni a családjával külföldön 2 hétre, és nem akarom ilyen kérdésekkel zavarni...
2014. aug. 17. 00:03
 3/28 anonim ***** válasza:
58%

Többször láttam olyan lelkészt, Aki saját fiát vagy unokáját Megkeresztelte. Ha ez nem gond, akkor gondolom egy bátyád által történő esküvői összeadásnak sincs egyházjogi akadálya.

Azon viszont érdemes elgondolkozni, hogy az előkészítő beszélgetés során ő nem érezné magát zavarban. De ezt viszont csak ő tudja megmondani...


Szerintem gondold át, hogyha bátyádat tanúnak kéred fel, ismersz-e olyan lelkészt, Akit arra kérnél fel, hogy adjon össze benneteket.

Ezt is figyelembe véve döntsd el, mire kéred a bátyádat!

2014. aug. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Van benne valami amit mondasz, viszont azt is figyelembe veszem, hogy a bátyám elég elismert lelkész Magyarországon, 10-ből legalább 6 ember ismeri, bármilyen keresztényt megkérdezel. Meg úgy egyáltalán őt ismerve nem hiszem, hogy zavarban érezné magát vagy ilyesmi. Másrészt még az lenne a kérdésem, hogyha egyház jogi akadálya nincs is, akkor tanú és lelkész is lehet egyben? Vagy csak az egyik? Meg szerinted melyik lenne a nagyobb megtiszteltetés? Hogy összeadhatja az öccsét a választottjával vagy hogy tanú legyen az esküvőjén?
2014. aug. 17. 00:50
 5/28 anonim ***** válasza:
83%
Az előkészítő beszélgetésen nem szexet tanítanak, úgyhogy nem fogja magát zavarban érezni, sőt egészen biztosan örülni fog, hogy átadhatja nektek a tudását és a tapasztalatát, mert az mindig egy nagyon szép dolog, hát még, ha az ember a saját húgának teszi.
2014. aug. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Tanú és összeadó nem lehet egyszerre. Ez nem egyházjog, ez józan paraszti ész, az élet minden területén így van. Gondolj bele, a tanúk tanúsítják, hogy mindent rendben ment. Ha a tanú az lenne, aki levezényeli az egészet, akkor milyen visszaélések lehetnének már? Mindent szabálytalanul csinál, majd tanúsítja, hogy minden oké oszt jó?
2014. aug. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
87%

Én a helyedben lelkészként "venném igénybe" :-)

Mert bárkinek lehet a testvére a tanúja, de nem adhat össze bárkit a testvére. Jegyesoktatásra pedig - ha erre szükség van - járhattok másik lelkészhez is.

Számomra sokkal meghatóbb volna, ha a testvérem kérne áldást a házasságomra odafennről :-)

2014. aug. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

#5 Kicsit kijavítanálak, az öccse lennék, nem a húga.:D


#6 Teljesen igazad van, bocsánat a kissé hülye kérdésemért.


#7 Köszi a válaszod!:) Picit azért dilemma ez nekem/nekünk, mert öccse csak egy van, meg testvére is.:) Meg így nézve tényleg elég egyedi az eset.

2014. aug. 17. 00:59
 9/28 anonim ***** válasza:
50%

A 3-as válaszadó vagyok.


Azt nem tudom megmondani, hogy tanúnak vagy lelkésznek lenni a nagyobb megtiszteltetés adott esetben.

De, hogy egyszerre mind a kettő legyen, az elég furán nézne ki, legalább is szerintem.


Azt én is tudom, hogy az előkészítőn nem szexet tanítanak. Sok más témától is lehet zavarba jönni.

2014. aug. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
92%
9# egy lelkész nem fog zavarba jönni tőle! Neki a legnagyobb természetesség erről beszélni, vezetni az embert, átadni neki valamit stb. Ha a saját családjáról van szó annál jobb. Ha zavarba jönne attól, hogy testvérét fel kell készíteni a házasságra, akkor alkalmatlan lenne lelkésznek.
2014. aug. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!