Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Templomba ill. polgármesteri...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Templomba ill. polgármesteri hivatalba mennyivel kell az esküvő előtt bejelentkezni?

Figyelt kérdés

2014. aug. 29. 07:53
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Én úgy tudom, hogy a polgárira leghamarabb 1 hónappal előtte, de max fél évvel előtte lehet bejelentkezni. Érdemes hamar menni, mert a jó időpontok hamar elfogynak.


Templomba is érdemes hamar menni illetve érdeklődni, mert általában van jegyesoktatás előtte, amin részt kell venni.

2014. aug. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
A polgármesteri hivatalba 1 évvel előtte már be lehet jelentkezni, mi a jövő augusztusi esküvőnk időpontját most szeptemberben megyünk lefoglalni. Annyi, hogy fél év múlva újra be kell jelentkeznünk majd, hogy áll még az időpont stb. A templomba szerintem érdemes utána bemenni miután már megvan a polgárira a biztos időpont, ugyanis van, ahol a jegyesoktatás pár hónap is lehet, de van olyan pap/lelkész aki 3 alkalommal "letudja" az oktatást. Bár nálunk nem lesz templomi, de jobb előbb utánajárni mint hogy később legyen meglepetésben részetek.
2014. aug. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
1 év? Ne hülyéskedj már! 1 hónap az csak!
2014. aug. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Van a kell és van amikor azért kell, hogy akkor legyen amikor szeretnéd. Ahogy kettes írta úgy igaz, bár vannak olyan hivatalok, ahol csak félévvel hamarabb engedik foglalni az időpontot. Legegyszerűbb ha bemész és megkérdezed. A templomi pedig pap/lelkész függő, hogy a jegyesoktatást mennyi ideig tartja ha egyáltalán tartja. Szintén utána kell érdeklődni. De általában ott is be vannak táblázva így nem árt legalább félévvel hamarabb rákérdezni.
2014. aug. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
#3-as, én azt írtam, hogy előtte 1 évvel már be lehet jelentkezni. (Nálunk legalábbis) De 1 hónappal előtte pedig be kell, de egyébként vannak olyan hivatalok ahol például sürgős esetben illeték fejében 1 hét múlva is összeadnak, például terhesség miatt stb. Utánaolvastam, tehát azért tudom ezt.
2014. aug. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2-esnek igaza van. 1 év és 1 hónap között bárki bejelentkezhet, bármikor. 1 hónapon belül pedig az aki megalapozott indokkal méltányossági kérelem alapján pozitív elbírálást kap. (várandós, súlyos betegség, stb).
2014. aug. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk általában januártól van a jegyesoktatás, mivel a legtöbb esküvő májustól szeptemberig van. De feltételezem ha nyáron jelentkeznek be decemberi esküvőre akkor tényleg pár alkalomban kimerülne a dolog.
2014. aug. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Templomba (nálunk) 3 hónappal a tervezett időpont előtt.
2014. aug. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!