Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen esküvőnk legyen?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen esküvőnk legyen? Tanácsok? Vélemények?

Figyelt kérdés

A volegenyemmel jövő nyárra tervezzük az esküvőt, de nem tudunk dönteni, hogy milyen legyen. Alapvetően két félére gondoltunk. Az egyik, hogy fogjuk magunkat, és ketten elutazunk egy egzotikus országba, és összeházasodunk ott kettesben, akkor egyből megvan a nászút is.

A másik, hogy hagyományos esküvőnk lesz, ezzel viszont van némi probléma. Mindkettőnk rokonságában vannak olyan személyek, akiket nem akarunk meghívni, nem akarjuk őket ott látni a mi nagy napunkon. Viszont, ha ezeket az embereket nem hívjuk meg, akkor a szüleink fognak pampogni, meg cirkusz lesz, hogy márpedig akkor ők sem jönnek el, ha ezt meg ezt a rokont nem hívjuk meg.


Ezért lenne kézenfekvő megoldás lelépni, és szépen kettesben összeházasodni. :) Viszont vannak azért fenntartásaim ezzel kapcsolatban. Nem tudom, hogy titkon nem bantodnanak-e meg a szüleink. Nem tudom, hogy nem bánnám-e meg később, ha a nagy napon nem anyukám öltöztet, és apukám vezet az "oltárhoz" (polgári lesz csak, azért tettem idézőjelbe).


A hisztit a sima lagzival el akarnám kerülni, de kétségek közt vagyok. Ti mit javasoltok? Meglátások? Ötletek?



2014. szept. 3. 09:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
A meglátásom az, hogy sose tervezz előre, mert az ilyen előretervezéseknek maximum 1-2%-a valósul meg, és csak magadnak okozol csalódást. Szemben a spontán emberekkel.
2014. szept. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
60%
NE legyenek ültetőkártyák és akkor m indeni oda ül ahova szeretne.
2014. szept. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát azért egy esküvőt csak meg kell tervezni előre :D
2014. szept. 3. 09:24
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Megtartanám itthon, és csak azt hívnám, akit szeretnék ott látni. Ha a szülők hisztiznek, higgadtan és kedvesen azt mondanám: "Nagyon sajnálnám, ha nem jönnétek el, nekem fontos, hogy ott legyetek, de XY-t akkor sem fogom meghívni." Kicsi az esély rá, hogy duzzogásból tényleg otthon maradnak, ez inkább csak érzelmi zsarolás, lássák, hogy nem működik.
2014. szept. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
tartsátok meg itthon azokkal az emberekkel akiket szerettek, a szüleitek csak nem hagynák ki az esküvőtöket, mert valakit nem hívtok meg
2014. szept. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én az első variációt választanám, bár én tudom hogy a szüleim biztos nem haragudnának meg érte.
2014. szept. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem túl méltányos pár huszadrangú rokon miatt elhúzni és nem együtt ünnepelni azokkal, akik viszont tényleg örülnének az esküvőtöknek. Én el sem tudnám képzelni, hogy az esküvőmön a szüleim ne legyenek ott.

Én itthon tartanám és nem hívnám meg azokat, akiket nem akarok. Vagy egy áthidaló megoldás: a szertartásra meghívom (akkor úgysem fogok velük foglalkozni), de a lagziba már csak szűkebb családi, baráti kört hívnék még.

2014. szept. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Megtartanám a lagzit otthon azokkal az emberekkel, akiket szeretek. Nem kell mindenkit meghívni. Ez állandó surlódás az esküvő szervezésekor, ez az a pont, amit szinte senki nem úszik meg. A szülőkkel le kell ülni beszélni (mindketten legyetek ott) az első hisztinél, hogy igen, gondolkodtál rajta elég sokáig, miattuk még az is megfordult a fejedben, hogy csak ketten esküsztök meg egy szép tengerparton, de a szüleitekre való tekintettel inkább itthon házasodnál. A vendéglistába nincs beleszólásuk, ha nem ők fizetnek. Határozottnak (de nyugodtnak és kedvesnek) kell lenni és nem szabad, hogy azt érezzék, tudnak érzelmi zsarolással, vagy bármiféle hisztivel elérni változásokat.

Nálunk a ruhámból van hiszti, mert nem fehér, de még csak nem is törtfehér. Ez van. Én is sokat csépelődtem, hogy egy hagyományosabb ruhát kellene felvennem, de nem hiszem, hogy bárkinek joga lenne elrontani a kedvemet azzal, hogy feszengek valami miatt (hogy kit nem hívtam meg, vagy szerintük nagy abroncsos hófehér ruhát kéne viselnem fehér harisnyával és strasszos ékszerekkel).

Ha nagyon közeliek a rokonok, akiket nem szeretnétek ott látni, akkor cikibb a dolog. :S

Egyébként megpróbálhattok belefogni az esküvő szervezésébe és B tervnek még mindig ott van a tengerparti esküvő. Leülhettek beszélni a család mindkét oldalával, felvázolnia terveket és még az elején kideríteni, hogy mik a reakciók, jogos volt-e a félelem. Ha nagy gáz lesz belőle, akkor lemondani az egészet és szép nyugodtan a család teljes kihagyásával megszervezni a kettesben nászúttal egybekötött nagy napot. (Még csak tudniuk sem kell róla, hogy házasodtok.)

Ha első körben eljátszátok, hogy milyen lenne a szervezés, ha bevonjátok a családot és elmondjátok, hogy kik nem lesznek ott, akkor kiderül, mennyire sajnálnád, hogy nem Anyukád öltöztet és nem Apukád kísér be a helyedre. Ha annyira gáz helyzet alakulna ki, hogy inkább külföldi esküvőt szerveznétek, akkor nem fogod bánni, hogy nincsenek ott.

A puding próbája az evés. Hajrá!

2014. szept. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
nem láttam még olyan szülőt, aki ilyen miatt nem ment el a gyereke esküvőjére. max fenyegetőzött, de biztos nem tette meg
2014. szept. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hát azért egész közeli rokonok sajnos. :(


A vőlegény egyik unokatestvére, valamint a nagymamájának a testvére férjestül.


Részemről pedig anyukám húga és a családja van feketelistán. Ez a helyzet elég bonyolult, de leírom nektek, hogy lássátok a teljes képet.

Szóval, anyukám húga kicsit meggajdult az utolsó időben,ugyanis minősíthetetlenül viselkedik velünk. Ha találkozunk, nem köszön. Kimegyünk a mamáékhoz,akkor tüntetőleg elvonul, finnyog a kajára. Máskor, amikor épp jó napja van, akkor meg jópofizik. Elront minden ünnepet, mert mindig fujjog még az éttermi kajára is. De ez hagyján. Van két lánya, a nagyo

nagyobbik tök normális, vele nincs gondja, de a kicsi az félelmetés. 7 éves,és rettenetesen el van kenyeztetve. Mindig hisztizik, a középpontban kell lennie, máskülönben ordít. (bizony, 7 évesen még itt tart szegény). A múltkor azt találta nekem mondani, a felnőtt unokanővérének, hogy: úgyis megöllek te kis béka... Én meg sokkot kaptam ott helyben... Elég durva volt.

Na most a férje talán még elfogadható, habár ő sem a köszönésről híres.

Na most, ők éppen válnak,mert a kedves nagynéném hülyére csalta szegény ördögöt. Van neki egy új pasija, és feltételezem, öt akarná is hozni magával. Viszont, én nem akarok a két pasi között veszekedést, és ha szép dolog, ha nem, ha választanom kell, akkor inkább a férjét látnám az esküvőn szívesen, mint öt az új pasijával.


Szóval ez teljes sztori. Vélemény?

2014. szept. 3. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!