Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ez tényleg olyan összeg, amit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez tényleg olyan összeg, amit szóvá kell tenni?

Figyelt kérdés

Unokatesóméknak augusztus elején volt az esküvőjük az ország másik végén. Az élettársam és én természetesen meg voltunk hívva 1 éves kisfiúnkkal.

Háttérinfo: Egy idősek vagyunk az unokatesómmal (26), nekik van már saját hitelmentes berendezett lakásuk, autójuk (minden a szülőktől kaptak), és mindketten jól keresnek. Minket a szüleink soha nem támogattak egy kicsit sem, albérletben élünk, nekem már most vissza kellett mennem dolgozni, hogy kijöjjünk a pénzből, és ne kelljen kölcsön kérnünk senkitől.


Nem ez a lényeg, hanem hogy a pár kijelentette, hogy pénzt kérnek ajándékba. Bár én már kitaláltam egy (szerintem nagyon jó) ajándékot, ami nem került volna olyan sokba, ha ők azt kérnek, akkor azt kapnak, ne legyen sértődés. Na most, az esküvő az ország másik felén volt, oda le kellett jutni, 2 éjszakára szállást kellett fizetnünk egy panzióban (mert azt nem állták). Csak ez belekerült 35ezer ft-unkba. Ezek után adtunk nekik 25-öt, mert többet nem tudtunk.


Most hallom vissza, hogy a családnak az a fele ránk fúj, hogy csak ennyit adtunk, amikor a kajánk többe került. Ez tényleg ilyen felháborítóan kevés? Eleve mint írtam, sokkal jobban állnak anyagilag mint mi...nem tudtunk ennél többet rászánni. Ha ezt tudom, lehet h el sem kellett volna menni...



2014. szept. 5. 21:46
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
A nagynéném (tehát az unkokatesóm anyja) mondta nagymamánknak, és ő mondta el apukámnak. Innen tudom. Lehet, hogy ő fúj emiatt, nem is az unokatesómék, nem tudom. MInden esetre rosszul esik, mert magunkra nem költöttünk ennyit a nyáron (mármint 60ezer ft kürül)
2014. szept. 5. 22:01
 12/26 anonim ***** válasza:
70%
Nem kell Velük foglalkozni. Én annak is örültem volna, ha a sógornőm legalább egy képeslapot ad. Férjem felkérte a nővérét tanúnak. Jól áll anyagilag, mindig dicsekszik, hogy mikor-hova utazik. Ennek ellenére egy fillért nem adott.
2014. szept. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
94%
Ez volt a tanulópénz. Meg kell tanulni, ha eddig az ember nem tudta, hogy sok olyan ember van, akinek nincsen beleérző képessége és nem tudja beleélni magát mások helyzetébe és nincs is tekintettel a másik emberre. Rokonságodnak ez az ága ilyen, felfuvalkodottak, pénzük van, de jóérzésük nincs. Nektek is óvatosabbnak kellett volna lennetek, nem a pénz tartja össze a rokonságot és az embereket, sőt ellenkezőleg, csak megrontja az emberi kapcsolatokat.
2014. szept. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
87%
Ez egyre elterjedtebb, hogy pénzt kérnek az ajándékok helyett. Ez rendben is van, mert senki sem akar 3 turmixgépet meg 8 evőeszköz készletet kapni. :D Amikor én anno esküvőn voltam jó pár évvel ezelőtt (elég jómódú rokonnál) biztosított szállást egy szállodában még a fotósnak is, nemhogy a saját rokonainak. Azért legalább nektek felajánlhatták volna vagy te rákérdezhettél volna, hogy nem tudtatok-e volna ott aludni? Mellesleg 25 ezer forint nem kevés (bár ahogy írtad elég gazdagok) így nekik aprópénz. Én a helyedben a jövőben elég durván a tudtukra adnám a véleményemet ezzel kapcsolatban, természetesen nem szó szerint hanem a megnyilvánulásaiddal. Bár jó dolog részt venni az ilyenen, de ha nem álltok jól anyagilag átgondolhattátok volna ezt az egészet, hogy megéri-e egyáltalán. Bár egy ilyet nyaralásnak is felfoghattok. De akkor is elég sokba került.
2014. szept. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 aHermann ***** válasza:
96%

Szia!

Tudom, hogy bánt, de én nem foglalkoznék velük a helyedben. Eleve etikátlannak tartom a pártól, hogy szétkürtölték kitől mennyit kaptak.

Mi annó szintén pénzt kértünk, de ugyanúgy örültünk az 5e-nek, mint a 50e-nek. A lényeg az volt, hogy velünk örüljenek a vendégeink. Senki nem tudja tőlünk, hogy kitől mennyit kaptunk.


Az a másik dolog, hogy ha van x számú vendégem bizonyos távolságra, annak szállást biztosítsak. Ezt is tartalmaznia kellett volna az esküvői költségvetésnek. Nálunk pont nem kellett szállás, de a vendégek hazaszállításáról gondoskodtunk.


Nyugodtan meg lehet mondani a fújoló rokonságnak, hogy az útiköltség elvitte nászajándékot, amúgy meg semmi közük ahhoz, hogy mennyit adtatok.

2014. szept. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
93%

Ha semmit nem adtatok volna, csak lementek, szállást fizettek, megoldjátok... akkor sem szólhatnának egy rossz szót sem!!!


Engem idén külföldi esküvőre hívtak: oda kellett utaznom, szállást fizetni... Nem tudtam e mellett semmi pénzt adni. (Ajándékot persze vittem.)


Szerencsére senki nem szólt (tudtommal) rosszat erre.

2014. szept. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon sajnálom, ami történt, kérdező. Ti teljesen korrektek voltatok, s ahogy többen írták, inkább a jól menő pártól nem volt fair, hogy nem fizették a szállást.

Sajna sokszor a pénzről szólnak a családi ünnepek is, szerencsére az én családomban sosem volt ez, iszonyú...

Pénzt, energiát költöttetek, saját magatokhoz képest nem keveset (nagyobb áldozat, mint egy gazdagabbnak tízszer annyi, de ahogy más is írta, ennek nem a pénzről kellene szólnia), kisgyerekkel odautaztatok... Rendes pár hálás lett volna a jelenlétetekért, ahogy más is írta. Akkor is, ha őket sem veti fel a pénz.

2014. szept. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
82%

Hát ez így tényleg pénzkuncsorgásra hajaz, amibe különösen az az undorító - ha önmagában még nem lenne az -, hogy az írásod alapján nem is lenne rá igazán szükségük.


Én már ott elvágtam volna a szálakat, mikor azt mondják, pénzt kérnek. Visszaválaszoltam volna, hogy keressetek más balekot.


Nem az a lényeg ki milyen rokon, hanem ki milyen ember.

2014. szept. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
93%
Na, nagyjából ezért nem tartom kapcsolatot a nagy családdal, pont ennyit ér. Kérdező, szarkázd le... Egyébként, ha a halál péniszén tartunk esküvőt (mi is így tettünk), akkor a zállást biztosítjuk. Ez alap. A családunkat nem válogathatjuk meg, de szelektálni tudjuk.
2014. szept. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
87%

Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy családtagok hogy lehetnek ilyen bunkók egymással. Nem értem, hogy ki az, aki szerint természetes és elvárható, hogy csak azért, hogy őket ünnepeljék, teljesen természetes,sőt elvárt hogy más családok nemcsak "elpazarolják" a drága szabadidejüket (igenis pazarlás, amikor a heti igavonás után pihenés helyett legalább két napot el kell arra cseszni, hogy mást ünnepeljen, aki így viselkedik vele), de még komoly költségekbe verjék magukat csak azzal, hogy elutaznak a helyszínre, szállást fizetnek stb. és akkor még puffognak az ajándékon. Tény, hogy üres kézzel nem illik sehova se menni, de ne a vendégekkel fizettesse ki a vendéglátást, ha neki magas a 12 ezer /fős vacsora, akkor főzetett volna bográcsost, meg tartott volna sátras parasztlagzit. De ha a rongyot rázza, akkor ne azon az áron, hogy utána leszólja azt, aki kvázi költségébe került! 12 ezer Ft-ból itthon min. kétszer megyek étterembe, és kényelmesen megoldom, nem kell hozzá az ország másik végére utazni, ha meg már utazok, akkor kirándulni mennék, vagy wellnesezni ennyi pénzből.


Tanulság: ha legközelebb megint meghívják a pénztárcátokat valami családi eseményre (keresztelő vagy akármi), nem kell elmenni. Kifogásokat az ország másik végéből könnyű gyártani. Ilyen rokonokra szerintem senkinek semmi szüksége, bőven elég sz...ságot kell elviselni az embernek a munkahelyén pl ahhoz, hogy legalább a magánéletében kerülhesse a kellemetlen szitukat.

2014. szept. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!