Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A párom református, én pedig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom református, én pedig nem vagyok megkeresztelve. Szeretnék református lenni, de nem tudom a menetét. Felnőtt korban hogy zajlik ez és menny időt vesz igénybe?

Figyelt kérdés
Pár hónapon belül összeházasodunk a párommal, de én kiskoromban nem lettem megkeresztelve. Ő református, és azon gondolokoztam, hogyha templomi esküvőt is szeretnénk majd, nem ártana ha változtatnék a vallási hovatartozásomon-akárcsak papíron is, aminek Ő is nagyon örülne. Dublinban lakom, most egy hónapra hazajöttem Magyarországra és érdekelne, hogy ez alatt az idő alatt itthon elintézhetném-e a dolgot, mert azért mégiscsak jobban örülnék, ha magyarul esnék túl rajta. Sajnos abszolút nem értek a témához szóval minden információért hálás köszönet!
2010. jan. 18. 10:36
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Ennyi idő alatt nem. Minden keresztény felelkezetben legalább fél, inkább 1 év míg megkeresztelnek.
2010. jan. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A folyamat nagyon egyszerű. Felkeresed a lakhelyeden levő református templom lelkészét és elmondod,hogy szeretnél felnőttként megkeresztelkedni, konfirmálni, mert az egyházhoz szeretnél tartozni. Konfirmálni azért kell,mert csak felnőtt egyháztag köthet házasságot.

Ennyi. Ő majd elmondja mit és hogyan.

2010. jan. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
10:24-esnek teljesen igaza van, ez a legkorrektebb eljárás. Talán annyival egészíteném ki, hogy a reformátusoknak lelkipásztoruk van, ez a megnevezés a pap helyett.
2010. jan. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez így mind szép és jó, és tényleg az lenne a megfelelő megoldás, amit az utolsó kettő írt le, csakhogy 1 hónap alatt biztos nem fognak megkeresztelni, előtte egy ideig, kb. fél évig hittanra kell járnod, utána lehet csak szó keresztelésről.Dublinban meg majd nem valószínű, h reformátusként meg fogsz tudni keresztelkedni, tudtommal Írországban nincs református egyház, csak római-katolikus meg anglikán, esetleg evangélikus.Ha meg úgy is csak egy formaság számodra, és nincs mögötte semmi meggyőződés, akkor hagyd is inkább.
2010. jan. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia! sok múlik a lelkipásztor hozzáállásán. egyébként attól hogy nem vagy megkeresztelve, még lehet templomi eskövőtök, én úgy tudom (mert például, ha az egyik fél református, a másik más vallású, akkor sem kell áttérnie hogy lehessen). de minden képpen alelkipásztort kérdezd meg, mondd el neki őszintén mi a problémád, mit szeretnél, én biztos vagyok benne, hogy fog tudni ajánlani megoldást :)


(én egyébként katolikus vagyok, de nálunk is vannak ilyen és még bonyolultabb helyzetek is, a plébánosunk azt mondta, hogy az az elv, hogy segíteni kell a házusulandókat, ha már szándékukban áll templomban esküdni. gondolom ez más felekezeteknél is így van...)

2010. jan. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt tudom,hogy lehet úgyis házasodni,de a párom jobban örülne neki,és őszintén szólva engem is nagyon kezdett érdekelni a dolog és végeredményben magam miatt szeretném ezt meglépni.Viszont egy kisebb javítás volna:most sikerült teljesen rájönnöm,hogy párom ugyan protestáns vallású,de evangélikus azon belül is a "pünkösdi-karizmatikus mozgalom tagja"(a fekete közösségekre legjellemzőbb vallási forma-ének,tánc,stb.angolul pentecostal christian)...így mennyiben változik a helyzet? Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!
2010. jan. 18. 16:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Az evangélikus egyházon belül is van karizmatikus irányzat? Nem is tudtam. Szerintem menj el vele oda, ismerd meg azt. Ha már ott vagy beszélhetsz az ottani lelkésszel, biztos elmondja mik a lehetőségek.
2010. jan. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!