Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Egyházi esküvőnél lehet kérni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyházi esküvőnél lehet kérni a lelkészt, hogy milyen beszédet tartson?

Figyelt kérdés

A családom nagyon vallásos, apukám lelkész is, de őt nem akarom megkérni, hogy a nagy napon is dolgozzon.

A párom családja egyáltalán nem vallásos, de nem is ateisták.

Nekünk fontos lenne az, hogy egyházi is legyen, de nem vagyunk nagy hívők. Pl ezek a régi, döcögős zsoltárok nekem nagyon bántják a fülem, és tuti nem fogja őket senki énekelni. Az is idegesít, amikor egy szót se beszélnek a párról, csak a Bibliáról. Voltam már egyházi esküvőn, tudom hogy megy.

Egyelőre erről nem akarok a szülemmel beszélni, mert még nincs itt az ideje, most csak érdeklődnék.

A lelkész akit felkérünk, kérhetjük, hogy ne öregasszonyos istentiszteletet tartson nekünk, hanem egy vidám, örömteli alkalom legyen? Református amúgy.



2014. nov. 16. 09:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A lelkész is csak egy ember, még pedig ugyanolyan ember, amilyen te vagy. Téged, és bárki mást is meg lehet kérni valamire, illetve, ha az okokat is tudatod vele, akkor biztosan szívesen segít, és közösen is kiválaszthatjátok, hogy mi lenne a legjobb.
2014. nov. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy apukád kifejezetten szeretne összeadni benneteket? Neki is különleges alkalom lehetne. Azért kérdezd meg, ha majd eljön az ideje.
2014. nov. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem szeretném hogy ő adjon össze. A nővéreméket ő adta össze, nekem nem tetszett, hogy ünneplés helyett dolgozott. Meg ha egyedi beszédet szeretnék, azt könnyebb egy idegentől kérni, akinek tökmindegy, mint attól akitől szivességet kérsz.
2014. nov. 16. 10:18
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem nem teher lenne apukád számára ha ő adna benneteket össze. Nagyon megható és fölemelő lenne számára ha a saját gyerekére ő kérné az Égi Áldást. Ez annyira különleges és szép megoldás lenne, hogy nem gondolkodnék másban.

Azt is meg lehetne oldani hogy aznapra már úgysem vállalna más párt. Vagy megkérne egy kollégát hogy aznap a többi esküvőt a kolléga csinálja meg, hiszen ő úgy is a te lakodalmadban lesz. Vele pedig bármilyen beszédet meg tudsz beszélni.


Egyébként a kérdésre válaszolva meg lehet kérni a papokat is hogy hagyatkozzanak a lényegre, vagy a házasság szépségéről beszéljenek. Van aki meghallgatja, van aki örül hogy olyan emberek is betévednek a templomba akik egyébként nem és mindent belesűrítenek az esküvőbe amit gondolnak.

Voltam már olyan esküvőn ahol a pap politizált és elmondta hogy reméli mindenki tudja hova kell az x-et tenni a szavazólapon. Aztán szájába rágta az embereknek hogy hova is kell.

Voltam olyan esküvőn is ahol a pap azt ecsetelte hogy egy fiatal párnak mennyi egyházadót illene fizetnie és miért, és a jelenlévő vendégek közt is lát olyat aki nem fizet egyházadót.

Szóval valakivel meg lehet beszélni valakinél ez csak falra hányt borsó. Ha van szépen éneklő ismerős, meg lehet kérni hogy egy gyönyörű dalt előadjon, mert annyival is kevesebb szent szöveg ideje van a papnak.


Én a helyedben édesapádat kérném meg. Csodálatos és meghitt lenne ahogy megálld benneteket és a közös életeteket.

2014. nov. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, majd meglátjuk. Nem szeretném ha istentiszteletet tartanának nekem esküvő helyett. Mert amiken eddig voltam, kiköpött ugyanaz volt a program mint egy istentiszteleten. Amúgy nem templomban szeretném, hanem szabad téren ;)
2014. nov. 16. 10:40
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az nagyon szép lesz akkor. Apukádnak esetleg elmondhatod az elképzelésed. Ő az apukád, jobban megérti mint egy idegen.
2014. nov. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szerinted ez apukádnak MUNKA lenne??

Szerintem BOLDOGAN csinálná, ahogy a nővérednél is tette.

2014. nov. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 mi a fene ***** válasza:
74%
Szerintem itt az apuka "privát", ő ünnepeljen a vendégekkel. A pappal meg biztosan meg lehet beszélni, hogy mit szeretnétek.Esetleg, ha van fiatal a gyülekezetben, aki tud gitározni, feldobná a hangulatot, főleg ha még néhány fiatal énekelne vele.
2014. nov. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Czipó Éva ***** válasza:
100%

Járjatok el jegyesoktatásra és annak keretében meg tudjátok beszélni a lelkészetekkel a szertartás menetét is! Ezen alkalmak nemcsak arra szolgálnak, hogy beszéljetek a házasságról és az együttélés örömeiről és nehézségeiről, hanem arra is, hogy a lelkész közelebbről ismerjen meg Titeket, így formálva igazán személyessé az esketés szövegét.


Sőt, még arra is adódhat lehetőség, hogy Ti magatok választjátok ki a szertartás igéjét is! Mindehhez csupán annyit kell tenned, hogy mindent előre megbeszélsz a lelkésszel. ;)

2014. nov. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem furcsa, hogy ha az apuka lelkész, akkor ő ad össze. De ha nektek nem jó így, akkor én a helyedben apukkáddal beszélnék, hogy ha van ismerőse lelkész, akkor ajánljon be nála.
2014. nov. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!