Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti mit gondoltok erről? Csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit gondoltok erről? Csak szerintem nem túl okos döntés ez?

Figyelt kérdés

Pénteken kaptam meg az unokatestvérem esküvői meghívóját. Pár hete, amikor az esküvőről beszélgettünk azt mondta, hogy mindenképp tavaszra tervezi.A meghívón mégis az áll, hogy január 6- án lesz. Nem hiszem, hogy ő ezt október közepén nem tudta, de ez most nem is lényeges. Így is azon gondolkozom napokóta, hogy hogyan éljem túl az ünnepeket anyagilag, szerintem ezzel nem csak én vagyok így.

Tegnap találkoztam vele és finoman megemlítettem, hogy nekem tavaszi dátum rémlett. Erre tök egyszerűen közölte, hogy azért lesz január elején, mert az emberek ilyen sokkal adakozóbbak és nekik is jobban megéri. Megkérdeztem, hogy és, akinek nincs pénze adakozóbbnak lenni? Erre gúnyosan mondta a vőlegénye, hogy "nem kötelező senkinek sem eljönni." Ez szerintem elég erős megjegyzés volt.

Ma viszont felhívott unakatestvérem, hogy reméli nem vettem komolyan, amit mondtak, természetesen csak vicc volt és azért döntöttek így, mert ilyenkor kevés az esküvő, könnyebb volt mindent leszervezni és a srác rokonai csak az ünnepekre tudnak haza jönni Franciaországból, ezért is jobb nekik így.


Nem tudom, hogy melyik az igazság, de szerintem akkor sem okos dolog pont az ünnepek után tartani.


2014. nov. 23. 12:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%

Teljesen logikus, hogy akkorra szervezik, amikor a vőlegény rokonai Magyarországra jönnek. És valóban igaz, hogy mindenki tavaszra, nyárra akarja az esküvőjét szervezni.

Mondjuk talán praktikusabb lett volna január közepére, fizetés utánra tervezni, mert karácsony után szerintem is sokaknak nem lesz pénze. Bár nem tudom, nálatok mi a szokás, mennyi pénzt szoktatok adni. Én szerencsére még nem voltam olyan esküvőn, ahol bármilyen elvárást támasztottak volna a vendégekkel szemben, mindenki lehetőségeihez képest adott és nem volt belőle sose probléma, sértődés.

2014. nov. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Ne csinálj belőle problémát. Ha csak azért hívtak meg, hogy adakozz, akkor okozz csalódást nyugodtan. Veszel valami apróságot, és kész, ennyire tellett. Ha meg nincs kedved elmenni, azt is meg lehet mondani. Ilyen megjegyzés után nekem nem lenne, az biztos.
2014. nov. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
42%
Biztos, hogy nem mennék el ilyen emberek esküvőjére a helyedben. Megköszönném a meghívást, de nem fogadnám el.
2014. nov. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nekem is az eszembe jutott, hogy nem megyek, de nagyon szeretem az unokatestvéremet, együtt nőttünk fel. Nem tudnám megtenni, hogy nem megyek el és örülök vele élete nagy napján.
2014. nov. 23. 13:13
 5/18 anonim ***** válasza:
44%

Október közepe egy hónapja volt. Akkor még csak tervben volt. Utána 1-2 hétre elmentek időpontot kérni, lefoglalni az éttermet, és ekkora jött össze. Ha reálisan nézed a dolgot, maximum 1 héttel előbb fel tudott volna hívni, hogy mégsem tavasszal lesz az esküvő, hanem hamarabb, de ezt én is szükségtelennek tartottam volna.


A vőlegénynek szerintem igaza van, az esküvő időpontját nem a vendégek közötti felmérés/tetszés-nemtetszés alapján tűzik ki, hanem a pár igényei szerint, plusz hogy mikorra van szabad étterem, zenekar, fotós, hivatali időpont az egy kicsit fontosabb, minthogy az unokahugi berinyál valamin.


Mindenki pont hogy telibekakálja, hogy szerinted mikor ideális vagy sem, ha ekkor lesz, ekkor lesz. Ha te a saját önzőségeden nem látsz túl, tényleg nem kötelező elmenni.

2014. nov. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
53%

Kedves utolsó. Az ilyen tirpákok mint te is, jobb, ha senkit meg sem hívnak.


Egyébként gondolom azt sem szarja le senki, hogy a pár lóvét akar ugye? Kapnak egy edényt és kussoljanak?

2014. nov. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

Nekem elsőre az jutott erről eszembe amikor mi szerveztük az esküvőnket. Kezdetben nagyon naívul azt hittük hogy mi kitaláljuk a nekünk tetsző időpontot és mindent a köré rendezünk. Meglepő volt tudatosulni vele hogy mennyivel hamarabb lefoglalják a helyeket, fényképészeket, videósokat, megfelelő időpontokat a házasulandók. Az is megdöbbentett hogy a számomra álomruháról gyorsan kellett dönteni, mert ha a következő hónapban kiadják utána nem adták volna ki pár hétig. Szóval a vége az lett hogy a ruha szabad időpontját és a nekünk tetsző étterem szabad időpontját fixáltuk. és próbáltunk kompromisszumos megoldásokat találni a többi lehetőségre.

Az teljesen érthető hogy akkorra tervezik az esküvőt amikor a vőlegény családja ide látogat.

Abban tévesen vannak informálva (de majd rájönnek) hogy januárban adakozóbbak az emberek.

Ebben az országban a január a spórolásról és az ünnepek túléléséről szól. Ja, meg a fűtésszámláról....

A tapasztalat az hogy fűtésszezonban kevésbé adakozóak a vendégek. De ez már az ő történetük.

Szerintem nem viccből mondták neked, csak később igyekeztek enyhíteni a tahóságukon.

A helyedben elmennék az esküvőre. Adnék amennyit januárban rá tudnék szánni és jól érezném magam.

2014. nov. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
42%

Az OK, hogy rokonoknak ez az idopont felel meg, habar ketlem, mert januar 6-an legtobb ember mar megy vissza dolgozni, vege az unnepeknek.

Ha sok penzt varnak, hat rafaznak. Kb. 6 het csak az eskuvoig, pont januar elejen nincs penz az embereknek. 6 het nem eppen vo ido meghivasra.

Szerintem terhes, azert nem varnak tavaszig.

2014. nov. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos a mai világban már ott tartunk a kicsiny országunkban, hogy egy átlagcsaládnak tudnia kell egy esküvőről jó fél évvel előre legalább, hogy tudjanak vinni valami kis ajándékot az esküvőre, legyen idejük még gyűjtögetni.

Valóban nem szerencsés a magyar pénztárcákra ünnepek után hagyatkozni, de talán csak nem jól fejezték ki magukat. Ha utána felhívott az unokatestvéred és bocsánatot kért, akkor ezt éld meg gesztusként, hiszen valószínű ők is érezhették, hogy ez túl erős, esetleg félreérthető megjegyzés volt. Kétlem, hogy bántani akartak volna, avagy neked címezték volna, hogyha nem viszel elég pénzt, ne is menj.


Én azt mondom menj el és vigyél annyit, amennyit tudsz. Ennyi.

2014. nov. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%
Nem csak kis Magyarorszagon van januarban az unnepek tulelese es sporolas, hanem minden orszagban, igen, meg nyugaton is. Mondjuk ott januar 3-ik heteben kezdodik a sporolas, munkaba visszamenetel. Elso ket het meg mindig nagyon laza.
2014. nov. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!