Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha június közepén tartom az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha június közepén tartom az esküvőmet és rá 1-2 hétre megyük nászútra, akkor előtte mindenképp meg kell csináltatnom az új személyi igazolványomat, vagy ráér a nászút után (1 hetes) is elkezdeni?

Figyelt kérdés
2014. nov. 25. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ráér nászút után is.


Arra viszont figyelj, hogy ha repülővel mennétek nászútra, akkor arra a névre vedd a repülőjegyet, amiről az utazás időpontjában érvényes igazolványod lesz.

2014. nov. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
8 napon belül be kell jelenteni a változást. tehát a nászút után már késedelmi pótlékos a történet. kapsz majd egy papírt, hogy készül az új személyid, így azzal tudod majd igazolni magad.
2014. nov. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Előtte nem tudsz újat csináltatni, mert kell hozzá a házassági anyakönyvi kivonat, ami igazolja az új nevedet.

Amúgy nekünk nyáron volt az esküvőnk és nászutat kaptunk ajándékba, ahová majd csak télen fogunk menni, így mivel a régi nevemre lett minden foglalva, én az útlevelemet még le se cseréltettem, csak a személyimet. A lényeg, hogy be legyen jelentve minél hamarabb a névváltoztatás. De az új személyi csak 1 hónap alatt készül el, szóval biztos nem tudsz még azzal utazni.

2014. nov. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ügyet Lenke ***** válasza:
100%
Mi nászút után cseréltük ki, a jegyet ha megveszed akkor ugyanarra a névre kell szólnia mint az akkor érvényes. Ott senki nem kérdezi majd, hogy ti házasok vagytok vagy nem...két ember, személyivel megy külföldre s kész. Nem hiszem, hogy az a pér napos késés miatt bármilyen hivatal felfeszít téged a késésért.
2014. nov. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én megcsináltattam az összes iratomat másnap,mert 3nap múlva indultunk,de a régi személyimmel mentem természetesen,mert az volt érvényes. Akkor lyukasztották ki a régit,mikor mentem az újért.
2014. nov. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem csináltasd meg (biztos, ami biztos), ha így teszel jegyfoglalásnál, szállásfoglalásnál már a férjezett neved szerepeljen.
2014. nov. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A törvény szerint a személyi érvénytelen, ha a benne lévő adatok megváltoztak.


Ideiglenes személyit adnak, ahogy igényleg az újat, azzal utazhatsz, ha az a barna laminált kártya. (szerintem másmilyet már nem is adnak.)


Én bármilyen okmányt cseréltem, mindig ott helyben elvették nem utólag, mikor kész lett az új.


Én bemennék, ahogy lehet. Az a tiszta. Az ideiglenessel is engednek utazni úgy is, az új meg legyen kész minél hamarabb.

2014. nov. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!!
2014. nov. 25. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!