Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi penzt szokas adni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi penzt szokas adni menyasszonyi tancba?

Figyelt kérdés

Megyet is irjatok.

Kivancsi vagyok, hogy mennyire szamithatunk ugy atlag


2014. nov. 27. 09:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez változó.

Van aki beledob 500-1000 Ft-ost. De van aki 20.000-est.

Megyétől független szerintem, bár a falusira ez jellemző.

2014. nov. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Jah és ez személyfüggő, hogy ki hogyan áll anyagilag.

első voltam*

2014. nov. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Mennyire számíthattok?-ez teljesen a vendégeitek anyagi helyzetétől és a viszonyotoktól függ.
2014. nov. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Én eddig majdnem mindig olyan lagziban voltam, ahol az volt a szokás, hogy a menyasszony tánc alkalmával adják oda a vendégek a pénzt, amit ajándékként hoztak. (Olyan lagziban még nem voltam, ahol ne pénzt lett volna az ajándék.)

Egyszer voltam olyan lagziban, ami ebéddel kezdődött (utána voltak a szertartások és a vacsora) és amikor érkeztek a vendégek, akkor adták át az ajándékot (a pénzt). Így menyasszony táncnál már csak egy jelképes összeget adtak.

Attól is függ, hogy mennyire közel álló rokon, nyilván a legközelebbi rokonok szoktak a legtöbbet adni.

Ahogy észrevettem az adott pénz összege kb. 10 ezer forint per fő, egy átlagos vendég esetében.

2014. nov. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ ki mennyire tehetős,és milyen viszonyba van ifjú párral.5-10 ezer lehet az átlag.
2014. nov. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%
Ne számítsatok semennyire és akkor nem érhet csalódás.
2014. nov. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%

Szép hozzáállás... mennyire számíthattok... ennyi erővel kérjétek el mindenkitől a rá jutó összeget....


Amúgy meg ez teljesen változó, nem mindenki tud drága ajándékot meg plussz táncba is beadni.

2014. nov. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem minden vendég tehetős, akkor összesen ad egy család 10.000.- Ft-ot. Legalábbis itt vidéken.

Ha nincs elég pénzetek a lagzira, akkor ne hívjatok vendégeket. Vendéglátók vagytok, és pofátlanság elvárni, hogy a vendégek kifizessék a vacsorájuk árát.

2014. nov. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
53%

Arra számíts, hogy rokonság-barátság ide vagy oda, a borítékok között bőven lesz üres is! Ez nem megyétől függ.

Egy család 5-10 ezer forintot szán rá átlagosan, idősebb nénik-bácsik nyilván 1-2 ezer forintot adnak, jelképesen.

Roma lagzinál a 20ezer is irtó ciki, ott jóval több megy a kosárba...

Ne számítsatok előre semmire, mert kopp lesz a vége.

2014. nov. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt külön ajándékozás rész, a borítékokat már ott megkaptuk.

A menyasszonytáncba már csak 500-1000 FT-kat dobtak be, illetve jókívánság cetliket.


Ha arra vagy kíváncsi, nekünk kb. a harmada jött vissza az esküvőre költött összegnek.

2014. nov. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!