Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Sátras lakodalom?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sátras lakodalom?

Figyelt kérdés

Manapság mennyibe kerül egy sátras lakodalom?

Nekem is és a páromnak is nagyon tetszik. Olyan hangulatos.

Drágább mint egy étterembe vagy egy terembe?

Egyáltalán hova lehet egy ekkora sátrat letenni?

120 főről lenne szó


2015. jan. 27. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy gagyi. Én voltam már sátras lagziban, az olyan igazi falusi lakodalmas lagzi, és az a legjobb! :)

A sátrasat általában otthon rendezik, a nagy udvarokon a falukban.

Az éttermit meg a városiasabbak.

Jó mindegyik! :)

2015. jan. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én gyerekkoromba nagyon sok sátrasba voltam, imádtam. :) Ez inkább vidéken divat, ahol nagy udvarok vannak. Amikbe én voltam ott a rokonság nő tagjai sütöttek-főztek, a legtöbb helyen állatot is sajátot vágtak. Másnap meg visszajött a rokonság nagyja sátrat bontani, amiből amolyan morzsa-parti kerekedett. De úgy 10 éve volt az unokabátyáméké egy vidéki kisvárosban, egy kicsit modernebb kiadásban. Ott az étterem udvarába állították a sátrat és az ételek az étteremből voltak. Nem tudom ilyet csinálnak-e, mert ott az örömanya az étterembe dolgozott.
2015. jan. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes utána járni, mert lehet hogy drágábban jön ki a végén mint egy éttermi. Plusz egy csomó dologról is gondoskodni kell. Átöltöző hely, wc-k , asztal, teríték , tányér, étkészletbérlés. Ha éppen hideg vagy esős idő lesz aznap akkor még valami fűtési lehetőség, vagy védelem a beázástól.

Szerintem nem gagyi. Én voltam már nagyon elegáns, hangulatos sátras lagziban. Szuper volt és nagyon hangulatos. Nem katonai sátor volt , hanem hatalmas fehér . Valami fa padlóféle is le volt rakva az egész sátor alatt. Olyan volt mint egy álomlagzi egy amerikai filmben. Az egyetlen nagyon zavaró dolog számomra a toi-toi klotyók voltak, főleg az után hogy hányásra is használták őket.

2015. jan. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóval egyet értek. Figyelembe kell venni, mik állnak a rendelkezésetekre, amikért nem kell fizetni. Vagy ha nem számít, az a ti dolgotok. Én vidékről származok, ott minden lakodalom sátras volt régen. A családok összefogtak, a rokonság tyúkot, kacsát, libát, disznót vágott, összehordtak mindent. 2-300 fős lakodalmak voltak, és állíthatom, hogy mindenki jobban érezte magát, mint egy puccos éttermiben. Nálunk úgy volt szokás, hogy előtte kb 1 héttel nekiálltak az asszonyok a sütemény sütésnek, házaknál. Ahogy említettem a húsnak valót összehordták, majd 2 nappal a lagzi előtt nekiálltak a készülődésnek. A férfiak felállították a sátrat, már ez is egy esemény volt, a nők előkészítették a vacsorához valókat. Majd a lagzi előtti napon amit el kellett készíteni megcsinálták, (rétes készítés, húsok panírozása, és a sok fogás előkészítése, stb) közösen. A nagy napon, hajnalban feltették a húslevest, és elkezdtek főzni, hogy mire az esküvőnek vége, készen legyen minden, mi szem-szájnak ingere. A barátok, vagy nem annyira közeli családtagok, az esküvő ideje alatt sütötték ki a rántottakat, készítették elő a vacsorát tálalásra.

Én sok ilyen lagziban vettem részt, mindegyik nagy élmény volt.

2015. jan. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sokkal drágább mint egy étteremben. A hangulat csodás lehet az igaz, de sok olyan dolgot kell bérelni ami egy étteremben eleve adott. Nemrég olvastam valahol hogy mire a sátrat, padlózatot, asztalokat, étkészleteket kibérelik lehet hogy egymilliónál tartanak és még nincs semmi csak a sátor és az asztalok terítékkel.

Étteremben tőlünk nem kértek plusz helypénzt csak az ételek és italok árát.

Az biztos hogy nagyon különleges luxushangulata van egy mai sátras lagzinak, de nem biztos hogy megérni.

2015. jan. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]

Mi ilyesmiről álmodtunk, bár tudtuk, hogy nem a mi pénztárcánkhoz való, de azért érdeklődtem egy pár helyen. Először a helyi önkormányzatnál, hátha bérbe adják a rendezvénysátrukat, persze, 90+áfa, de csak vállalkozóknak. Köszi, megyünk tovább. Magáncég, a sátor 170e, + padozat, berendezés, díszítés, mert azt is vállalnak, gyors számolás az igényeink szerint, még egyszer ennyi, még több is. Konyha: a teljes menü mellé a hűtőkocsit 50e-ért küldték volna ki. Hely: 3 lehetőség adott kicsiny városkánkban, ami nem közterület, mert ugye ott még több utánajárás, engedély kell. Focipálya, teniszpálya, kemping, bérleti díjaik 30-60e közt voltak. Maradtunk az önkormányzati étteremnél, ami hétköznap menza, hétvégén rendezvényterem szerepet tölt be, és így is minden tökéletes volt. :)

2015. jan. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Magyarorszagon sok helyen van rendezvenycentrum ahol ezek a satrak toparton fix wc mellekepuletek stb eleve fel vannak allitva.

Keress ra a neten.

2015. jan. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link] dorog (esztergom kertvaros topart

[link] vac dunapart

2015. jan. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!