Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő, létszám 50 fő-ig,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő, létszám 50 fő-ig, helyszín, igények büdzsé, mi mennyiből, hogyan sikerült?

Figyelt kérdés

Üdv! Megint Én :D


Tehát érdekelne -elsősorban- azok hozzászólása,akiknek 50 vagy az alatti létszámú volt az esküvője +lagzi.


Érdekelne,hogy


-milyen helyen,mennyiért volt bérelve.

(saját telek,étterem,város/falu..stb)


-menyasszony,vőlegény ruha költségek + volt-e koszorús lány/fiú


-étel/ital költségek/fő (lehetett vinni saját házi páleszt?)


-torta,sütemény költség (lehetett vinni saját süteményt ?)


-dekorációs elemek?


-Mikor volt az esküvő és mikor foglaltátok le a ruhát?


Köszönöm előre is!


2015. febr. 8. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi vidéken tartottuk (Szolnok) az esküvőnket. Én pesti vagyok, ott is tarthattuk volna, de vidéken minden olcsóbb volt.

Étteremben tartottuk a lagzit. Nem volt terembérlés, egyedül az ételt és az italt kellett kifizetni. Viszont, ha valakinek hentes boltja lett volna a családban, akkor vihettük volna a húst alapanyagnak. Italt is vihettük, így mi vettük meg nagykerben. Nem 0,5 l-s üdítőket vettünk, hanem 1,5-2 l-s üdítőket. Nem volt ebből sem probléma, nagyon kulturáltan helyezték és szolgálták fel a pincérek, ha valaki kért inni.

Senkinek nem volt problémája, hogy az asztal közepén helyezkedett el 4-5 darab üdítős palack.


A dekort mi csináltuk a meghívókkal együtt. Illetve székszoknyákat rendeltem a Teszveszen. 150 FT/db áron sikerült hozzájuk jutnom. A dekoros csajszi jött az esküvő napján reggel 9-kor az étterembe, feldíszítette, ami kellett és ment is el. Ámultunk és bámultunk, mikor az esketés után beléptünk az étterembe, csoda szép lett minden!


Koszorúslány ruhákat a lányok fizették (3an voltak). Én felajánlottam, de ők ragaszkodtak ahhoz, hogy kifizetik. Nem volt drága, ahhoz képest, hogy milyen szépeket választottak (12 ezer/db).

Nekem nem volt hagyományos esküvői ruhám. Ezt úgy kell érteni, hogy nem fehér ruhában voltam, hanem egy bordó menyecske ruhában. Nekünk esküvő előtt már született egy lányunk, így emiatt nem álltam fehérbe az oltár elé. De ez az én saját felfogásom (véleményem), mindenki úgy áll oltár elé, ahogy szeretne!

A férjem ruháját a Mr.Sale öltönyüzletben vettük. Mindennel együtt (teljes hacuka + ajándék 4 ing, nyakkendő) fizettünk 80ezer forintot. Ott helyben ráigazították. Neki fehér színű ruhája volt és az ing színe bordó. A lányunk is (9 hónapos volt akkor) bordó színű kis ruhát viselt.


Tortát megoldottuk úgy, hogy amit kinéztünk esküvői tortát, azt megpróbálták elkészíteni (megrendeltük), de esküvő előtt 3 nappal felhívtak, hogy egyszerűen összeesik a torta, nem sikerül elkészíteniük. Nagyon csalódottak voltunk. Nem kell nagy dologra gondolni egyébként, sok pici (12 szeletes tora) egymásra rakva lett volna egy nagy menyasszonyi torta.

Végül bementünk még aznap és rendeltünk 3 különböző ízű tortát, 30-30-30 szeletesbe.

Volt egy grillázs tortánk is, amit 3500 Forintért csináltak meg + az alapanyag hozzá, ami kb. 2ezer forint volt.

Az aprósüteményt pedig nászajándék gyanánt az egyik rokon bevállalta. 6 felé dolgot csináltak, 3 féle sós és 3 féle édes. Ezekből csomagoltunk mindenkinek útravalót a mulatság utánra. Mindenkinek nagyon ízlett és rengeteg süti ránk rohadt belőle egyébként.


Dekorációs elemek 90%-át neten rendeltem.


2012. április 28-án volt az esküvőnk és a ruhákat (koszorús és menyaszörny) márciusban próbáltuk és fizettük ki. A férjemét február végén vettük meg, mert akkor jöttünk haza látogatóba.


Grillázs: [link]


Torták:

[link]

2015. febr. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az infót! A grillázs nagyon jól néz ki,annyiért szerintem bőven megérte!
2015. febr. 8. 19:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Budapesten volt tavaly, étteremben - terembér nem volt, csak a fogyasztás 50 főre 680e, ebben minden benne volt (welcome drink - pezsgő, aprósütik - édes, sós az asztalokon, vacsora, éjféli kaja, menyasszonyi torta, korlátlan sör-bor-üdítő-kávé fogyasztás, rövidek fogyasztás alapján, süticsomagok távozáskor)

Menyasszonyi ruha: 105e, vőlegénynek 51e volt az öltöny varratva, mellénnyel, nyakkendővel + 2db ing 14e. Nekem még cipő: 12e, ékszerek 9e, hajdísz 7e, menyecskeruha 15e.

Koszorúslány volt, ruháját mi fizettük 5e (4 éves volt akkor)

Dekoráció: fehér abrosz, pezsgőszínű asztalközép és ugyanilyen damasztszalvéta. 5 db fehér-sárga-piros rózsából álló mini asztaldíszek, főasztal mögött fényfüggöny. 3 db oszlopra borostyán és fehér-sárga-piros virágok felfuttatva. Székszoknya nem volt, mert nagyon szépek voltak a székek, és én különben is utálom. Ültetőkártyát mi csináltuk halványsárga kartonból, rajta aranyszínű gyűrűpár matrica, hullámollóval elvágva.

Esküvő május 31-én volt, ruhát ha február első vasárnapján foglaltam le.

2015. febr. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Adott szám fölött már nem emelkedik a büdzsé. Azaz a zenekart kifizeted, vőfélyt kifizeted, ruhát kifizeted...ezeket kell szétosztani vendégek száma szerint, egy idő után annál jobban megéri minél többen vannak, vagy legalábbis nem releváns, hogy 70 vagy 100 személy, a menü árát legalábbis mindenki adja.


(jó persze, nem azért van a lagzi, de nálunk azért odateszik magukat az emberek ilyenkor).


Nekem augusztusban lesz az esküvőm decemberben foglaltam ruhát, de még válthatok, ha a 2015-ös kollekcióból megtetszik valami....

2015. febr. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!