Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A templomi bevonulásnál lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Demis kérdése:

A templomi bevonulásnál lehet más zenére is bevonulni, vagy csak a klasszikus nászindulóra?

Figyelt kérdés
2015. febr. 17. 13:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A mi papunk megengedte, csak annyit kért, hogy illő legyen az alkalomhoz és ne pop zene legyen. Mi is más komolyzenét választottunk, abban is orgona volt, csak nem a nászinduló. Felvételről ment.
2015. febr. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem azért mintha nem lenne szép a nászinduló, de nekem nagyon elcsépelt. Én Pachelbel Canon in D majorjára gondoltam. Ment a zöld kezecske :)
2015. febr. 17. 13:39
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
persze hogy lehet más - az szép
2015. febr. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Amit írtál az nagyon jó szerintem :)
2015. febr. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :))
2015. febr. 17. 13:54
 6/11 anonim ***** válasza:
28%

Six feet under: one bullet left

Élő vokállal

2015. febr. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, sőt sok helyen nem is ajánlják a nászindulót a témája miatt: ez a zene eredetileg a Szentivánéjji álomból van, ahol aztán kb. mindenki szerelmes mindenkibe, megy a kavarás és az érdekházasság. Nyilván ettől ez még csak egy zene marad és senkinek nem a Szentivánéji szövevényes viszonyai jutnak eszébe, de ez abszolút nem egy klasszikus vallási téma, aminek szólnia kell a templomban. Egyébként én sem ezt fogom választani, nekem mondjuk annyira nem is tetszik.

Pachelbel pl. sokkal közelebb áll a valláshoz, már a korszak miatt is, amiben alkotott.

2015. febr. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet. Nekünk nem volt semmi kikötésünk, hogy mit játszon az orgonista, így játszott valamit, de az nem a Mendelssohn féle Nászinduló volt (ha a klasszikus alatt arra gondolsz)
2015. febr. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

hát igen, abszolút igazad van kedves utolsó :) mindenféleképpen bele akarom csempészni ezt a zenét, mert közel áll hozzám. A polgári bevonulásra pedig ezekből lesz valamelyik, nektek melyik tetszik a legjobban?


Kitaro: Theme from Silk road

James Last: Biscaya (ez volt a szüleim bevonuló zenéje)

Havasi Balázs: Spring Wind

2015. febr. 17. 15:17
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

2:) nekünk is Pachelben Canon-ja volt a bevonulás polgári esküvőn:)


Én is úgy tudom, hogy engedik, ha oda illő a zene.

2015. febr. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!