Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvői meghívó kérdés! Hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvői meghívó kérdés! Hogy adjam/küldjem el távol élő rokonoknak?

Figyelt kérdés
Van egy pár rokon, akik távolabbról érkeznek majd. Ha postán küldöm nekik el az úgy jó? És előtte szóljak oda, hogy szeretettel meghívjuk őket és majd érkezik a meghívó, vagy majd ha kb. oda ért utána csörögjek rájuk? A szállást illik megkérdezni vagy ők oldják meg? Anno mikor az egyikőjükén voltunk, akkor nem gondoskodtak róla, ebből gondoltam, hogy nekünk sem kell.
2015. ápr. 2. 11:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

ha megkapták utána is felhívhatod őket, legalább meg tudod kérdezni, hogy elmennek e, szállást kérnek vagy nem

én eddig csak olyan esküvőn voltam, hogy a szállást a pár fizette, hiszen ők hívtak meg

2015. ápr. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Persze, hogy postán küldd. Más módja nincs, hacsak nem fogadsz futárt minden egyes meghívóhoz.


Nem illik megkérdezni a szállást. Ha nem jelzed a meghívón, hogy lesz, akkor nem lesz. Elvárni nem illik.


A meghívón szerepel úgyis az RSVP, tehát majd a meghívottaknak illik visszajelezni, hogy mennek, nem őpedig neked telefonálgatni utánuk.

2015. ápr. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Azért ha esküvőre meghívsz valakit,nyilván szoktál vele találkozni vagy telefonon beszélni, de legalább néha emailen tartod vele a kapcsolatot... Nyilván tudja már, hogy a pároddal házasodni készülsz. Különben gondolom meg se hívnád, mert hisz aki ennyit sem tud az idegen... Szóval ha legközelebb beszélsz velük, akkor említsd meg nekik az eseményt és a dátumot, meg amit gondolsz. A meghívót pedig postán küld el.

Jó persze az is lehet, hogy gyorsan feladod postán, de közben hívd is fel őket ha eddig még nem tudták, hogy várható az esemény...

2015. ápr. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem illene szállást intézni.
2015. ápr. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Felénk úgy szokás, hogy a közel élő rokonoknak személyesen adjuk át a meghívót, a távolabbiakat először felhívjuk, aztán postán küldjük a meghívót.

Tehát nálunk szóbeli meghívás is történik az átadott meghívó mellett.

Ez minden egyel esküvő előtt így van errefelé.


De úgy is jó, ha csak utána beszélsz velük. Elvileg nekik kellene visszajelezni, de vagy visszajeleznek, vagy nem. :/


A szállást nem muszáj megkérdezni, kivéve, ha te biztosítod.

2015. ápr. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hogy gondoltad?

"Meghivlak, hol fogtok aludni"?

2015. ápr. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Mi elvittük mindenkinek. Rászántunk két napot, hogy bejárjuk a fél országot, de elvittük személyesen a meghívókat.


De ha ezt nem akarod, akkor nyilván postán küldöd. Hogy máshogy?

2015. ápr. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
szerintem is illik személyesen adni. hány rokonról van szó? én a szállást biztosítanám, de mivel ők se tették, így nehéz helyzet.
2015. ápr. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem kotelezo szemelyesen atadni. Az meg akkor volt szokas, mikor csak a falunepje volt meghivva.
2015. ápr. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi kisebb városban élünk, a rokonaink is itt élnek, illetve barátok akiket meghívunk az esküvőnkre. Egy pár van a rokonságban akik Pest melletti faluban élnek, és ritkán jönnek csak haza, akkor is inkább szülőlátogatásra. Mi mindenkinek személyesen fogjuk átadni a meghívót, kivéve nekik fogjuk postázni valószínűleg. Persze előtte fel fogom hívni, hogy szeretettel meghívjuk őket, és megkérdezem, hogy mikor jönnek legközelebb haza, ha pedig nem mostanában akkor postán fog érkezni a meghívó. Mondjuk ők a szállást meg tudják oldani, mivel a család többi tagja itt él, úgyhogy nincs ilyen nálunk, hogy valakinek szállást kéne rendezni.
2015. ápr. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!