Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Tudnátok segíteni ebben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudnátok segíteni ebben?

Figyelt kérdés

Az Édesanyám és a párja 9 év után úgy döntöttek, hogy összeházasodnak, persze ennek örülök. Most szombaton lesz és szeretném meglepni őket egy kis beszéddel. A családról szeretnék beszélni, akár egy idézetet mondani. Találtam egy ilyet pl, ami sztem jópofa.


a családot egy autóval tudnám jellemezni

hisz a kerekek a gyermekek, akik előtt ott az út és akiknek előrébb kell vinniük a családot és boldogan élniük

viszont a kerekek motor nélkül nem mennek sehova sem

a motor pedig az édesanya, hiszen ő adja az üzemanyagot és ő visz fel minket a leg meredekebb emelkedőn is, ő biztat hogy gyerünk tovább és tovább

de van hogy az édesanya elfárad és nem tudja merre kell tovább gurítani a gyermekeit

és ilyenkor kell egy sofőr, aki egy apa, aki a motort erős kezében tartja és segít neki, hogy az ne tudjon lefulladni és irányítja az egész családot , és az autót a legjobb úton tudja tartani

így ez a családi autó a boldogság felé halad tovább


Tudom, hogy nem ismeritek a Őket, de szerintetek ez jó vagy inkább a szokásos örülök, a boldogságnak stb stb szöveg legyen ?



2015. máj. 7. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
"Édesanyám és a párja" - ezek szerint az illető nem az apád. Akkor ne olyan idézetet mondj, amiben apáról van szó, mert ő nem az apád. ő max a mostoha apád, vagy csak simád anyukád pasija.
2015. máj. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igazából miután az apámnak nevezett ember 3 hónaposan elment...így nincsen apám, többet törődött ő velem mint az apám...és sokat is köszönhetek neki, nem fogom apának szólítani, de miután van két fia is, így ez egy ilyen család. a lányaként nevelt. nem az apám, de felnézek rá mint egy lány az apjára..
2015. máj. 7. 10:22
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem jó így!


Annyit változtatnék rajta, hogy kell egy apa aki annak az életében is az apát tölti be akivel apaként foglalkozik.

2015. máj. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
#-es vagyok, ebben az esetben értem, hogy miért ezt választottad. (bocsibocsi, nem belekötni akarok, csak ennek fényéban meg az merült fel bennem, hogy ha eddig nem szólítottad "apának", akkor most nem lesz idegen neki ez a szöveg? Én lehet, hogy apa helyett "családfő"-t mondanék. Tényleg csak javaslat, nem kötekedés :) )
2015. máj. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#=1 :))))
2015. máj. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Én hagynám "Apának" a szövegben. Tudod miért? Mindenki érteni fogja, hogy ezzel végleg "befogadtad" te is a családba. Mindenki tudja, hogy ő a nevelőapád, de tudod mit? Nem az tesz apává valakit, hogy egyszer beleeresztette egy nőbe a spermáját. (Bocs a vulgárisért, de komolyan így gondolom!)
2015. máj. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudom mennyi idős vagy, de szeretettel ajánlom egy kedvenc íróm/költőm Khalil Gibran műveiből vett idézeteket.

A legismertebb alkotása A Próféta.

Van benne egy fejezet az esküvőről, a családról, a gyermekről.

Én inkább ilyen elegánsabb, szebb nyelvezetű idézetet választanék.

Amit írtál jófofa, de olyan semmilyen stílusú- akár egy FP komment is lehetne.


“Ezután ismét Almitra szólalt meg, és azt mondta:

Mester, és mi a helyzet a házassággal? Ő így válaszolt:


Együtt születtetek, és örökké együtt lesztek.


Igen, még Isten néma emlékezetében is együtt lesztek.


Hagyjatok azonban helyet szüntelen együttlétetekben,


És hagyjátok, hogy az ég szelei táncoljanak köztetek.

Szeressétek egymást, de ne csináljatok bilincset a szeretetből,


Inkább hagyjátok, hogy hullámzó tenger legyen lelketek partjai között.

Töltsétek meg egymás poharát, de ne egy pohárból igyatok.


Adjatok egymásnak kenyeretekből, de ne ugyanazt a kenyeret egyétek.


Énekeljetek és táncoljatok együtt, és örüljetek, de engedjétek egymást egyedül is lenni.

Ahogy a lant húrjai is egyedül állnak, bár ugyanaz a zene rezeg rajtuk.


Adjátok a szíveteket, de ne bízzátok egymás őrizetére,

Mert csak az élet zárhatja kezébe a szíveteket.


Álljatok egymás mellett, de ne túl közel egymáshoz,

Hiszen a templom oszlopai is külön állnak,


És a tölgyfa és a ciprus sem nő egymás árnyékában.”



...de ez is szép részlet- egyszer ebből a kettőből "ollózva" mondtam verset egy barátnőm esküvőjén. Sokan meghatódtak.:


A szeretet nem ad egyebet, mint önmagát, és nem vesz el semmit, csupán önmagából.

A szeretet nem birtokol, és nem birtokolható.

Mert a szeretetnek elég a szeretet.

És ne gondoljátok, hogy irányíthatjátok a szeretet útját, mert a szeretet, ha méltónak talál rá, maga irányítja majd a ti útjaitokat.

A szeretet nem vágyik egyébre, mint beteljesíteni önmagát.

De ha szerettek, és a szeretet vágyakat ébreszt, legyenek ezek a ti vágyaitok:

Hogy összeolvadjatok, s legyetek olyanná, mint a sebes patak, mely az éjszakába zengi dalát.

Hogy megismerjétek a túlságos gyengédség kínját.

Hogy a szeretet megértése ejtsen sebet rajtatok;

És hogy véreteket akarva, derűsen hullassátok.

Hogy hajnalban szárnyra kelt szívvel ébredjetek, és hálát adjatok az új napért,

Hogy délben megpihenve a szeretet mámoráról elmélkedjetek;

Hogy az est leszálltakor hálával menjetek haza;

S ha nyugovóra tértek, ajkatok azért mondjon imát, akit szerettek; dalotok őt dicsérje.”



A teljes mű szövege fent van a Magyar Elektronikus Könyvtár honlapján is, szabadon olvasható, letöltető.


...azért ezek az idézetek ugye elegánsabbak, több bennük a mondanivaló? :)

2015. máj. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
persze szebbek:) köszönöm a válaszokat :)
2015. máj. 7. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!