Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan érhetném el, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan érhetném el, hogy a vőlegényem ugyanolyan lelkes legyen az esküvő iránt, mint anno?

Figyelt kérdés
A párommal öt éve vagyunk együtt. Már akkor eljegyzett engem, amikor még csak iskolába jártunk. Már egy fél éve dolgozunk, a szüleimtől nemsokára kapunk közös házat, tehát lassan megteremtődnek a körülmények a házassághoz. Pár éve a testvérével és az anyukájával megromlott a kapcsolatom, mert a családjának nem tetszett, hogy sok időt töltünk együtt. A párom egyértelműen kiállt mellettem, nekem adott igazat, a testvérével azóta sokat is romlott a viszonya. Harmóniában, szeretetben élünk, azonban, ha az esküvőt hozom szóba, akkor már nem olyan lelkes, mint anno, mint, amikor megkérte a kezem. Én a testvérével köszönőviszonyban sem vagyok, így gondolom attól tart, hogy így mi lesz az esküvőn. Nagyon bánt, hogy a testvére anno jól bekavart, és ennek máig ható következményei vannak.

2015. máj. 17. 03:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Vagy az is lehet hogy "berezelt" egy kicsit..

Nem tudhatod.

Probaljatok meg kibekulni a szulokkel hatha ugy jobb lesz :)

kerdezted-e esetleg a volegenyed hogy mi bantja? talan kerdezd meg el elmondja. Lehet izgul,lehet hogy a szulok miatti viszonya miatt ilyen.

2015. máj. 17. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az anyukájával már kibékültem, de a testvérének nem tudok megbocsátani. Már elhintettem, hogy nekem nem lenne akkora gond, ha nem lenne ott a testvére, és ez nem tetszik neki, nem akar családi drámát. Aztán mondtam, hogy jó, felőlem ott lehet, majd megpróbálom észre sem venni. De sajnos már nem olyan lelkes. Mostanában inkább azt szereti tervezgetni, hogy amikor majd gyerekünk lesz, akkor ezt meg azt fogjuk csinálni, meg mennyire mindenre megtanítja, de az esküvőt valahogy szóba sem hozza.
2015. máj. 17. 03:15
 3/13 Dreed ***** válasza:
100%

Szerintem kár kerülgetni a forró kását.

Le kell ülni a családdal közösen,bejelenteni,és elmondani nekik,hogy bármennyire nem tetszik nekik,de ti boldogok vagytok,és mint anya,apa,ennek örülniük kell,és elengedni.

akármi is lesz a vége,ha látják hogy összetartoztok,kitartottok egymás mellett,akkor beismerik.


Mint minden párkapcsolatban,neked is figyelned kell a társad családjára,és törekedni a probléma megoldásra.

Gondold át jól,és cselekedj. Ne viszályban és harag közepette házasodjatok. bár nem mindent mondtál el,így nem teljesen tiszta.Elhiszem hogy sok dologban hibásak ,de le kell nyelni sajnos.Legbelül a pasidnak is fáj attól még picit, hogy romlott a kapcsolata a családjával.ami érthető is.

beszélj vele is,és próbáljátok megoldani a konfliktust.

2015. máj. 17. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem berezelt,hanem úgy van mint én.Az esküvő eszébe juttatja a családi hátterét.Főleg mivel a te részeden minden rendben van ez ügyben,nála nem igazán,és ez tudja frusztrálni az embert.Nálunk is a párom részén minden oké,nekem meg úgy alakult 1-2 szoros családi/személyes kapcsolatom,hogy ott tartok nem lesz senki a részemről,még a tanút se tudom most már ki lesz az,és ez egy kicsit idegesítő valahol.
2015. máj. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Már elhintettem, hogy nekem nem lenne akkora gond, ha nem lenne ott a testvére, és ez nem tetszik neki, nem akar családi drámát."


Azért jó lenne, ha nem feledkeznél meg arról, hogy ez nem a te esküvőd lesz (ha lesz), hanem a TI esküvőtök.


Ha pedig a pároddal szeretnéd leélni az életedet, akkor szerintem érdemes lenne félretenned a régi sérelmeidet, és megpróbálni helyrehozni a kapcsolatodat, illetve kapcsolatotokat a testvérével. Nem tudom, mit tett annak idején, amivel "jól bekavart", könnyen lehet, hogy teljesen jogos, amit érzel iránta, de akármilyen is a jelleme és a természete, annak a férfinak a testvére, akit szeretsz.


Ha ilyen helyzetben lennék, én legalábbis megtennék minden tőlem telhetőt, hogy helyreálljon a családi béke, mert azt akarnám, hogy a Párom jó viszonyban legyen a családjával, mivel tudom, hogy ez is kell ahhoz, hogy boldog és kiegyensúlyozott legyen, és fel tudnám úgy fogni, hogy ez számomra fontosabb, mint a saját önérzetem, igazságérzetem stb.


A párod testvére nő? Neked van testvéred?


A pároddal meg szerintem érdemes lenne beszélgetned arról, hogy miért változott meg az esküvő iránti hozzáállása, és kritika, negatív megjegyzés, neheztelés, sértődés stb. nélkül fogadni, ha őszintén megosztja veled az ezzel kapcsolatos érzéseit.

2015. máj. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Anno. Más szót nem ismersz?
2015. máj. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az esküvő a nők vágyálma, de mégis a férfiakat rángatják bele…


Amúgy, mi a baj az 'anno'-val?

2015. máj. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ha nem ismernék más szót, akkor ezt a kérdést sem tudtam volna megírni :D

Egyébként fiú testvére van, és nekem nincs tesóm.

Igazatok van, ki kellene békülnöm a bátyjával, csak hát nem vagyok egy nagy színésznő, nem tudom jól megjátszani magam. Ráadásul, még a párom is azt mondja, hogy jogosan haragszom a tetsvérére, és ő sem érti, hogy korábban miért viselkedett úgy, ahogy.

2015. máj. 17. 15:39
 9/13 anonim ***** válasza:

Biztos nagyon rossz neki, hogy azok az emberek, akiket szeret, ki nem állhatják egymást. KIállt melletted! Ez nagyon sokat jelent, még ha nem is tűnik nagy dolognak! Te szintén a jövőbeli családtagja leszel!

Nyilván neki sem túl jó, hogy egész nap azt hallgatja, hogy téged szidnak vagy hogy nem képesek egy közös sztoritoknak vagy valami boldog eseménynek örülni!


Beszéld meg vele, hogy neki mi a véleménye és hogy azt veszed észre hogy az érdeklődése alábbhagyott. Ha nagyon azt érzed, hogy már lehet nem is akar elvenni, akkor azt is kérdezd meg. Ha megnyugtat és azt mondja, hogy veled akar megöregedni, akkor nincs okod aggodalomra. Vigyázz mert úgy is reagálhat, hogy kiakad és felháborodik! Ez két dologból lehet: 1. még nem tudja mit akar pontosan, 2. a családja is szekálja állandóan, nem hiányzik hogy te is! Akkor is kérdezd meg! Még most derüljön ki ha van probléma, ne később, mikor már késő...

2015. máj. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

[link]


​Ki kellene békülnö​d​ a bátyjával​! Én azt az utat választanám, hogy írok neki egy mail-t, amit nem egy perc alatt fogalmazok meg, akár órák, napok. Ez bevett gyakorlat nálam, ha valami nagyon fontosat írok. Megírnék mindent, ami arra a döntésre sarkalja, hogy kibélküljön veled.

2015. máj. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!