Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ilyenkor mi legyen?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyenkor mi legyen?

Figyelt kérdés

Az esküvőnk csak jövőre lesz, nem akarunk sok embert meghívni. De anyukám megakarja hívni valami barátnőjét..én alig ismerem és kb ha kétszer láttam. Tényleg csak a családot akarjuk meghívni!

Mikor mondtuk neki, hogy nem hívjuk meg ezt a nőt kiakadt és azt mondta nem jön el akkor az esküvőre stb stb..

Mi fizetjük az esküvőt...és nem értem, hogy miért fontosabb neki egy ilyen nő, mint a lánya boldogsága..aki nem akar fizetni 4 ember miatt..mert persze jönne a két gyerek és az egyik gyereknek a párját...

Eleve nem akartunknagy esküvőt...polgári aztán a szűk család egy étteremben..de ránk beszélték, hogy lagzi is legyen...

most ott tartunk a párommal, hogy akkor ez lesz amit mi szerettünk volna...kicsi esküvő..oda meg azt hív akit akar..az ebédre vagy vacsorára meg tényleg csak a szülők és akkor elmegyünk egy jó nászútra..

Még is rosszúl esik, hogy neki ez fontosabb..



2015. máj. 17. 16:52
 1/6 A kérdező kommentje:
Úgy felidegesített, hogy az i slehet elmegyünk megházasodunk ketten, a polgárinál ha nincs tanu akkor tudnak adni...és akkor senki nem lesz megbántva....
2015. máj. 17. 16:59
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez a ti esküvőtök, a ti akaratotok, ne dőlj be semmiféle érzelmi zsarolásnak hogy ha nem hívod el a barátnőjét az esküvőre akkor édesanyád sem jön el! Fontos hogy jól érezd magad és a párod is ezen a napon és az érvényesüljön amit ti ketten akartok. Szerintem ne hagyjátok magatokat befolyásolni mert később ha vissza emlékeztek majd rá és csalódottság érzésetek lesz mert nem ment minden úgy ahogy ti szerveztétek csak rossz érzés marad majd bennetek. Ne hagyd magad zsarolni, édesanyádnak is meg kell értenie a kérésedet akkor is ha rosszul esik neki.
2015. máj. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nézd ez a ti esküvőtök, amit ti is fizettek. Azokat hívjátok meg, akiket szeretnétek ott látni és kész. Aki elmegy, elmegy, aki nem, az nem. Gondolom anyukádnak is csak hirtelen csúszott ki ilyen a száján, végül úgy is el fog menni.
2015. máj. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajat esküvöre az ember azt hivja meg, akit ö akar, es ugy szervezi, ahogyan ö akarja, felteve, hogy felnött emberekröl van szo, akik anyagilag függetlenek, ök fizetik az esküvöt. Akkor lehet a szülöknek valamennyi beleszolasa, ha ök fizetik, de velemenyem szerint akkor sem szep dolog beleszolni.


Kerdezö, megmondom en mit tennek: olyan esküvöt tartanek, amilyet szerettem volna, függetlenül attol, hogy ki mit szol. Anyukamnak pedig megmondanam (vagy megirnam, neha szoban van, aki nem fogja fel), hogy szeretted volna, ha eljön es mennyire rosszul esett, amit mondott, de ha tenyleg igy gondolja, akkor rendben van, elfogadod, akkor ne jöjjön, ha meggondolja magat, szeretettel varod.


Lehet kedvesen, de hatarozottan csinalni, ugy, hogy ki is fejezd közben a rossz erzesed, az mar, hogy ö mit kezd vele, az ö dolga. Alapelkepzelesekben nem erdemes engedni, mert akkor ez lesz belöle, hogy elöször csak legyen lagzi, aztan mar azt hivna meg, akit ö akar. Azok szoktak igy kiakadni, akiknek a sajat esküvöjükbe, vagy mas egyeb dolgukba mas mar beleszolt, es ök hagytak, ezert azt gondoljak, hogy most ök is beleszolhatnak.


A kettanus esküvö egyebkent gyönyörü is tud lenni, a mienk legalabbis az volt. Egy kis feher ruha, pici csokor, 15 perc az anyakönyvi hivatalban, es utana egy spontan ebed. Mi tartottunk ra par honapra egy templomit is a szük csaladnak es baratoknak, ami utan csak egy csaladnak tartott vacsora volt, enm volt lagzi. Az elejen jöttek a kerdesek, hogy miert nem nagyobb, de vegül mindenki megertette. Volt, aki a csaladbol akart több penzt adni, hogy csinaljunk lagzit. Megmondtuk, hogy nem lesz lagzi, pedig igy akarta a penzt odaadni naszajandekba. Mondtuk, hogy adja akkor jotekony celra, mert ott nagyobb haszna van (nincs bajom a nagy lagzikkal, sajatot nem akartunk). Vegig kedves voltam, de hatarozott, igy nem volt összeveszes, es többedszerre csak sikerült megerteni az indokaink:) Ma mar ennyit sem magyaraznek, csak annyit mondanek mindenkinek, aki bele akar szolni, hogy ,,a sajatodon".

2015. máj. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is így jártam tavaly. Anya kitalálta hogy meghívja a rég nem látott rokonokat. Leültünk, megbeszéltünk. És végül meg se hívtuk őket. Nálunk is volt cirkusz de végül sikerült az irányítást visszavenni.
2015. máj. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kemény leszek, de tessék rajta intelligensen elgondolkodni sértődés helyett.


1. Leszakadok muterról, nem hagyom hogy érzelmileg zsaroljon.

2. Megházasodom.


Szerintem ez a sorrend.


Na most, mivel a házasság lassan a nyakatokon, hogy gyakorlati tanácsot is adjak, anyukával úgy kell bánni, ahogy egy férfi is bánna. Határozottan, keményen (de nem bunkón), és ellentmondást nem tűrően.


"Anyu, te meg vagy hívva, más nem jön. Ez a mi esküvőnk, nem te mondod meg, ki jön, ezt tessék elfogadni. Ha úgy gondolod, hogy emiatt nem jössz el te sem, nem fogunk neki örülni, de elfogadjuk."


ÉS NINCS TOVÁBBRAGOZÁS! MINÉL TÖBBET BESZÉLTEK A TÉMÁRÓL, ANNÁL KEMÉNYEBB ZSAROLÁSOK KERÜLHETNEK ELŐ!


Ha anyuka büszkélkedni akar, akármi miatt, akkor fáradjon el a jó anyjába, hogy ilyesmire használja fel a lánya esküvőjét. Egyébként is megvan a véleményem az érzelmi zsaroló nőkről, de le lehet kezelni a problémát, csak ERŐ kérdése.


Sok boldogságot!

2015. jún. 15. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!