Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Karikagyűrűt szeretnénk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Karikagyűrűt szeretnénk csináltatni, van tört aranyunk. Aki jártas benne, el tudná magyarázni, hogy hogyan számítják be a tört aranyat?

Figyelt kérdés

Van annyi tört aranyunk, amennyi a két gyűrűhöz kell. Kiszámítják, hogy a két gyűrű x forintba kerül és kiszámítják, hogy mennyit ér a tört aranyunk, amit levonnak a végösszegből?


Köszi.


2015. máj. 18. 09:59
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Mordorban van egy jó kovács :)
2015. máj. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Be kell menni, és meg kell kérdezni. Gondolom megegyezés kérdése, hogy a hozott anyagból készítetitek el a gyűrűket, vagy vesztek egyet és eladjátok az aranyat. Ez esetben persze kérdés az is, hogy vesznek-e csak úgy. Valószínűbb szerintem az első eset.
2015. máj. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én két félével találkoztam.


Az egyik, amit írtál, hogy van a tört aranynak egy gramm ára. Azt beszorozva a törtaranyatok súlyával, megkapjátok, hogy mennyit vonnak le a gyűrű eredeti árából.


Ha ötvössel készül a gyűrű, akkor az aranyat beszámítják arany anyagárban és a választott gyűrű munkadíját kell pluszban kifizetni. (gyűrű súlya * munkadíj grammban megadva)


Érdemes pár helyen körülnézni, mert van szórás.

2015. máj. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én az egyetemi emlékgyűrűm csináltattam így. Megvolt, hogy hány karátos aranyat hány forint/gramm áron számítanak be. Nekem kijött a 3g- s gyűrű a munkadíjdól pedig lejött a tört arany többlete. Így megszabadultam egy javíthatatlan fehérarany nyalkánctól és lett egy szép gyűrűm.
2015. máj. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Ötvös fogja készíteni a gyűrűt, nincs ilyen készen az üzletben. Ha az arany anyag-árában számítják be a tört aranyunkat, akkor az nagyon jó.

2015. máj. 18. 12:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt annyi arany, amennyi a 2 gyűrű súlya, így csak a munkadíjat kellett kifizetnünk. 4000Ft/gr.
2015. máj. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Még annyi kérdésem lenne, hogy ugye az nem gond, hogy sárga aranyunk van és fehér arany gyűrűket szeretnénk?
2015. máj. 19. 06:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, mert nem abból az aranyból készítik el, amit beviszel.
2015. máj. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!