Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A fotós csinál képeket esküvő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fotós csinál képeket esküvő előtt, de utána lehet ezt csinálni?

Figyelt kérdés
Mivel csak néhány ember lesz(25),utána lehet azt csinálni hogy van egy jó minőségű fényképezőgépem,és azzal mindig csinál valaki 1-2 képet ? Nem kell művészi,mert laza buli lesz,nem kellenek beállítások.Meg telefonnal is csinálhatnak,következő napokon meg összeollózni ki mit alkotott.Mondjuk van bennem egy kis félsz,mert én tudok jó képeket csinálni,abban már nem vagyok biztos hogy az emberkék mennyire tudnak :) De azt se hiszem hogy csak rossz képeket csinálna mindenki.
2015. jún. 1. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
22%

Mármint a profi fotós képeire ráollózod az általad jónak titulált képek egy részét?

minimum etikátlan és gusztustalan. Mégis egy szellemi termékről, egy megvásárolt szolgáltatásról van szó.

Másrészt biztos van az a szint ahol ez törvény előtt is számonkérhető. Bár elég kicsi az esélye, hogy megtörténik, hacsak nem jelölöd be facebookon a fotóst és tolod fel a remekműveket

2015. jún. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Bocs de mi a kérdés? H a fotós csinál-e bulifotókat v odaadja-e nektek a gépét, h buli-fotóskodjatok? Vagy, hogy kiretusálja a telefonos képeket?
2015. jún. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A fotós csak akkor és arról készít képet amire megkéred. Ha nem kéred a bulira a szolgáltatásait akkor nem kéred és ennyi. Utána te azt csinálsz amit akarsz. Nem kötelező mindenhova profi fotós segítséget kérned.
2015. jún. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen,arra gondoltam,amit a 3.válaszoló írt.A fotós megcsinálja a beállított,szép képeket a ceremónia előtt,utána már nem lesz ott,tehát nem csinál pillanatnyi buliképeket,hanem azt mi csináljuk.Mivel ugye úgy szokott lenni,hogy végig velünk van,és estig fotóz szerintem.
2015. jún. 1. 15:32
 5/10 Missi_Key ***** válasza:
ha van fotós az nem jelenti azt hogy senki más nem csinálhat képeket.
2015. jún. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

szerintem nem egy elvetemült ötlet. Az albumfotókat megcsináltatjátok, a többit pedig a vendégek fotózák. Egyébként is fotóznának telefonnal. Manapság már mindenki a telefonja kamaráján keresztül éli át az eseményeket, tehát szerintem kellemtlen se lenne a társaságnak, hogy fotózniuk kell. Én szívesen kattogtatnék, sőt szeretek is fotózni, tehát szerintem kicsit stoppolnám is a fényképezőt és nehezen adnám tovább :)

Egyébként pedig az okostelefonoknak köszönhetően valamennyire fejlődött is az emberek fotós készsége. Pl hétvégén nézegettem gyerekkori fotókat és azon röhögtem, hogy hogy az életbe lehetett úgy fotózni, hogy a pl a karácsonyfa volt elvileg megörökítve, de a fának csak a negyede látszódott, a többi lelőgott a képről és hasonló orbitális bakik. Manapság már egész ügyesen beállítják az emberek a képet, szépen hozzá szokott a szemük, hogy figyeljék a vízszintes vonalakat a térben és ahhoz igazítsák a képet, ne pedig ferde fotókat készítsenek.

Oké, egy profi fotós jobb képeket készítene, de ha készül többszáz kép, abból azért nehogy már ne lehessen egy normális albumot összerakni!

2015. jún. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm 6-os :)
2015. jún. 1. 15:51
 8/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk a buli általában sötét/bent van, tehát telefonnal nehezebb jó képeket lőni, de igazság szerint amit a fotós csinálna a bulin, azokat sem a művészi értékéért nézegetnéd.
2015. jún. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az esküvő erősen technikai sport. A hiedelemmel ellentétben a profi (értsd 900ezer forint objektív és egyéb kiegészítők nélkül és felette) kamerák nem abban különböznek a kevésbé drágáktól, hogy azoknak a képeit a magas pixelszám miatt nagyobb méretben is használni lehet, hanem abban, hogy amikor lekapcsolják a villanyt a buliban akkor is használható marad az élességállítási rendszerük és látszani is fog valami a képeken a zajon kívül. De még egy ilyen kamera sem pótolja a tudást. Ez egy szakma (esküvőfotósnak lenni külön szakma) amihez évek rutinja és tanulási folyamata szükséges.


Összegezve: közel sem számíthatsz ugyanolyan végeredményre, sőt, valószínűleg csalódni fogsz.

2015. jún. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ez lesz - a bulira nem kérjük fel a fotóst, mert szerintem felesleges. Csak egy szolid vacsora lesz, semmi menyasszonytánc meg ilyenek. Ezt felesleges ugyanannyiért fotózni, amennyibe maga a vacsora kerül. Úgyhogy nálunk csak a szertartásról lesznek képek, meg a "műtermiek".
2015. jún. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!