Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Olyan pároknál, ahol a hétközn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Olyan pároknál, ahol a hétköznapok során anyagi gondok vannak (hitel törlesztés, minimálbér, esetleg már meglévő gyermek felnevelése), és tényleg küszködés nekik egy teljes esküvő 300-400 ezres költsége, ott miért kell ezt erőltetni?

Figyelt kérdés

Megértem azt, hogy valaki egészen gyermekkorától fogva erről álmodozik, a templomi díszes esküvőről. Mindig erről álmodott. Azt is megértem, hogy barátnők/barátok, kollégák előtt ez mérvadó, és a jellemre sekélyesebb része lenézi azt, aki nem rendez köré hatalmas szertartást. Nem lehet dicsekedni vagy másik része, lesajnálják és háta mögött kibeszélik.


De észre kéne venni, ezek csak külsőségek, ez csak felszín. Ez nem az egymás iránt táplált érzéseitek mércéje, nem ezen múlik és nem ezzel mutatjátok ki, mennyire fontos a másik.


Akik könnyedén megtehetik anyagilag, és zsebből bármikor, azok tegyék bátran ha ennek érzik szükségét, de a kérdés nem róluk szól. Ugyanígy nem a minimális költségekről, még a legegyszerűbb templomi/polgári esküvő is jár bizonyos költségekkel, teljesen ingyen nem tudod megúszni. A kérdés azokról szól, akik nem havi 200 felett keresnek, akik nem a második autót vagy a külföldi többhetes nyaralását tervezik, hanem akiknél ez az összeg igenis megterhelő, akik szívják a fogukat, mert ezzel kölcsönökbe vagy hosszú távú lemondásokra szorítják magukat. Ha ezen az oldalon szoktátok olvasni a kérdéseket, tudjátok, mennyire gyakoriak az ilyen panaszok/tanács kérések.


Még a kisebb létszámú család és valóban közeli baráti kör mellé is hatalmas termet, dekorációval, több fogásos ebéddel, személyzettel, boldog-boldogtalan meghívásával, minden oldalról virágba borítva, selymekkel, gyertyák és díszek százával... és rágörcsölve. A közös életetektől és a valóban fontos dolgokról lemondva és minden mástól elvonva kiadni ekkora összegeket azért, hogy az álmodozást beteljesítsd, a barátnőid dicséretét besöpörd, mindezt arra hivatkozva, hogy hiszen egyszer házasodsz, ez mindennek a csúcspontja és értelme, ennek KELL lennie életed fénypontjának, hogy legyen mire visszaemlékezni, hogy megadjuk a módját.


Tehát tényleg szeretném megkérdezni, és senki érzését sem megbántva ezzel... ha neked ez anyagilag tényleg megterhelő, megéri ragaszkodnod olyanhoz, ami minden kifogás és felcímkézés alatt, ha őszintén a mélyére néznél, csak felszínes megfelelés, és a házasságod meghittségéhez, kettőtök összetartozásához ez önmagában semmit nem ad hozzá? Megéri, ha egyszer nem ez teszi tartóssá és boldoggá a később leélt életeteket?


Annyi felesleges görcsölést, banki kölcsönt, szinte átkoplalt hónapot el lehetne kerülni, és semmivel sem lennétek kevesebbek mint ember és mint házaspár.


2015. jún. 13. 23:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sosem fogom őket megérteni. Ezért leírom egy menyasszony kijelentését.


"Azt, hogy zsíros kenyeret fogunk enni, senki sem látja, de a lagzit mindenki."


Elgondolkodtató, nem?

2015. jún. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kit érdekel olyan emberek véleménye akik erre adnak?

Milliókért esküvő, otthon meg 100 ft kiadás gondot jelent.

Fölösleges rongyrázás. HA esküvőt akar valaki akkor azt lehet normális keretek között.

Mondjuk én azt sem értettem soha, hogy valakinek hogyan lehet egy komplett életcél annyi, hogy ilyen-olyan esküvője legyen.

2015. jún. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én sem értem, hogy miért kell erőltetni ott, ahol nincs... Azért egy esküvő átlagban nem 400ezres költség, az enyém 1,5 milla idén, pedig vidék és csak 80fő. Spórolós voltam több dologgal, de annyira nem tudtam volna spórolni, hogy 1 milla alá bemenjen. Egyébként az esküvői költségek egy része visszajön az ajándékokkal.
2015. jún. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

Mert Magyarországon ilyenek az emberek. Minden a külsőségekről szól, gyakorlatilag nem is maguknak tartanák azt az esküvőt, hanem másoknak.


Pont ugyanezért vesznek kétszer nagyobb autót, amit aztán nem tudnak tankolni és szervizelni; valamint pont ugyanezért építenek kétszer akkora házat, mint amit fenn tudnának tartani. Közben az épület fele kong az ürességtől és még egy normális kanapéra sem telik.


De legalább kívülről úgy látszik, hogy milyen marhára jól megy nekik.

2015. jún. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egy átlagos esküvő, normális szolgáltatókkal, ésszel szervezve is 1,5millió forint ha nem hívsz meg túl sok embert (50-80 fő) akkor is... egyébként én sem értem, hogy miért csinálja akinek nincs rá.
2015. jún. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sok tekintetben nagyon elszaladt a ló az elmúlt 10-15 évben. Én mondjuk könnyen beszélek mert gyerekkoromban nem sokszor voltam esküvőn, szóval nekem egy sima ebéd is megteszi vendégségképp, nem sértődnék meg vendégként vagy nem érezném szarul magam vendéglátóként ha épp ennyi. De rengetegen szentírásnak veszik hogy az esküvő az "másfélmilla", egyetlen napért!!!
2015. jún. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nincs ebben semmi szentírás. Nézz körbe, hogy mennyiért tudsz ruhát bérelni(pláne venni), mibe kerül egy rendes öltöny, vagy pláne egy normális esküvői menü, mennyibe kerül ha egy rendes fotóst bízol meg vagy egy rendes cinematográfust, mibe kerülnek a kiegészítők és még lehetne sorolni. Nyilván a többség ott spórol ahol tud (mert kénytelen) de a másfél milla egy mondjuk 80 fős esküvőért nem, hogy nem sok, hanem kifejezetten kevés. Igen elszálltak a dolgok, elszálltak az üzemanyagárak (az elmúlt 15 évben minimum megduplázódott a gázolaj ára) és ezzel párhuzamosan piszkosul elszállt az ára mindennek, aminek az elvégzéséhez/eladásához szállítani/autózni kell.
2015. jún. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%

Akkor én jövök a másik oldalt képviselni, sziasztok. :)


Ránk nagyjából igaz, minden felsorolt érv. 90et keresek per hó, párom sem sokkal többet, hónapról hónapra élünk. Nem akarok több száz fős vendégsereggel tengerparti álomnászt, de igenis szeretném az esküvőnknek "megadni a módját". Akkor is, ha előtte másfél évig gyűjtögetünk rá, és az összes családtagtól karácsonyra születésnapra stb. pénzt kérünk, hogy mehessen a perselybe.

Mert az, hogy férjhez megyek életem szerelméhez, igenis ünnepelni való dolog, és életem legboldogabb napja kell, hogy legyen. Ahol nem arra szeretnék emlékezni, hogy hát igen, a nagyim főzte gulyást ettük, mert az olcsó és kiadós.


Nem járok étterembe, nincsenek márkás ruháim. De a saját esküvőmön szeretném hercegnőnek érezni magam, életemben egyszer. :) Ami egyébként soha nem adatik meg, mert olyan körülmények közül származom, ahol nincs lehetőségem.


És ez nem a barátnők dicséretéről vagy a százhuszonhatodik vendég véleményéről szól. Rólam és a páromról, és arról a napról, ami a közös jövőnk kezdete. :) Ez pedig megérdemli a rongyrázást.


...Talán kicsiben ahhoz tudnám hasonlítani, mikor valaki nem ünnepli a születés, névnapokat, karácsonyt és egyebet. Persze, nem más nap, mint a többi, egész évben szeretni kell egymást, stb... de azért mégiscsak jobban esik a terített asztal mellé ünnepelve odaülni, mint utálkozni. :)

2015. jún. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7-es, épp erről beszélek, hogy te elfogadod hogy ennyi. Értem én hogy egy ruha bérlés 100.000Ft, de ha nem ragaszkodik az ember az esküvői ruhához, akkor mondjuk egy gyönyörű turis kisestélyi 1500. Esküvői menü fejenként 10.000. Ezt is megértem hogy ennyi mert helyszín bérlés, személyzet egész éjszakára stb stb stb olvastam pont elégszer de azért ezt is össze lehet hasonlítani egy sima éttermi ebéddel ami fejenként kb 1800Ft - mert ugye az sincs kőbevésve hogy egy lagzi feltétlenül hajnalig kell hogy tartson. Fotóztatni se muszáj előző naptól másnap hajnalig, mert most már ilyeneket látok néha... elég a szertartást fotózni. Legyen jóféle rövid ital, fejenként 3-4 deci (???), azt se lenne muszáj. 10 éve még ritka volt a székszoknyás terítés, ma már szinte elvárás. Zenekar helyett playlist egy laptopról (igen, az se ugyanaz, de van aki eleve irtózik a mulatóstól).

Teljes mértékben elfogadom ha valaki ezeket akarja. De azt írni minden egyes esküvős kérdéshez hogy minimum fejenként tizenakárhányezerrel kell számolni, na azt nem. Mert igenis lehet kevesebből is házasodni, akkor is ha van vendéglátás utána. Meg ami pl egy eljegyzéskor, szülinapkor normális, átlagos vendéglátásnak számít, miért ne lehetne normális egy esküvőkor? Miért ne lehetne akár otthonra hívni a vendégeket (már persze ha van hely)?

2015. jún. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Van amin lehet és ésszerű spórolni és van amin nem az. Szerintem a helyszín és a vacsora tipikusan nem ilyen, abban a tekintetben, hogy amint meghívod a közelebbi rokonokat bőven túl vagy a harminc főn egy átlagos családnál és ennyi embert egyszerűen nem tud egy átlag lakásban/családi házban élő ember hova tenni, nem, hogy etetni/itatni. Erre egy átlag konyha nincs felkészülve. A fotózás valóban nem muszáj, de ha logikusan végiggondolod, ez az ami megmarad. A képek, meg persze az emlékek, de a képek segítenek felidézni Őket.


De valóban az igényektől függ minden, ezért szoktam azt javasolni a pároknak, hogy állítsanak fel egy fontossági sorrendet és azon spóroljanak ami a végén van (mert a többség valahol meg kell, hogy húzza a határt), így nem lesznek csalódottak, mert ami a lista elején van arra áldoztak, ami pedig a végén az úgyis "mindegy".

2015. jún. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!