Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit gondoltok az olyan esküvőr...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok az olyan esküvőről ami nem templomi hanem szabadtéri lenne?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok azzal hogy mindkettő megvalósítható. Párommal több mint 3 éve vagyunk együtt. Többször beszéltünk már erről. Egyikünk sem vallássos egy cseppet sem. Neki teljesen mind1 hogy lenne-e egyszer majd templomi esküvőnk vagy sem. Részemről nem jöhet szóba. Párom pedig rám bízza ezt a döntést. Egyikünk sem jár templomba, nem hiszünk istenben, plusz nem szeretem a templomot megmondom őszintén, így úgy gondolom még is minek tartsunk ott esküvőt? Ez olyan képmutatás szerintem. Az én szüleim (én vagyok a lány) úgy vannak ezzel a történettel hogy ránk bízzák, ők nem szólnak bele. Viszont párom szülei, nagyszülei és rokonai nem vennék jó néven ha megtudnák hogy nem lesz templomi csak szabadtéri esküvő. Páromnak az az ötlete támadt hogyha eljtunuk majd eddig a pontig akkor majd azt mondjuk hogy lesz templomi esküvő csak nem most hanem majd. Aztán úgy is telnek-múlnak majd az évek, utána már leülepedig a dolog így el lehet nekik mondani hogy nem lesz. Én igazából nem teljesen értek ezzel egyet. Szerintem igen is el kéne nekik mondani, persze ha van más megoldás és nem látnak át rajta hogy nem mond igazat akkor oké. De párom anyukája mindig kiszimatolja ha vmi nem stimmel. De ha meg elmondaná az igazat, abból nagy cirkusz lenne, és ezt szeretnénk lényegében elkerülni. Valaki járt már hasonlóan? Mit tanácsolnátok? 23/N 28/F
2015. jún. 20. 15:00
 1/9 BlackSword ***** válasza:
80%

Először is a templomi esküvő nem kötelező... Csak az önkormányzati az, mivel attól lesz hivatalos...


Na most ami párod szüleit illeti azt tudom tanácsolni, hogy mivel ők vallásosak, így mondjátok azt, (mivel ti nem vagytok azok), hogy tiszta lelkiismerettel nem tudtok, hamissal meg nem akartok oltár elé állni és hazugságokat ígérni... Mert végül is így csak egy díszelem lenne és nem maga a vallási meggyőződés...

2015. jún. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%

minek mennétek templomba??? oda csak a híveknek lehet meg az istenfélőknek,esküdni,én is szédülnék ott a kereszttől rendesen meg izzadnék el is kerülöm.

de az ilyen ál keresztényeket végképp nem értem még én sem:,D

Ennyi erővel,menjetek mecsetbe

vagy zsinagógába,divatból.


akinek nincs köze a valláshoz ne csináljon úgy mintha lenne.Mert az gáz.Nem is kicsit.

2015. jún. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Első válaszadó: Úgy kezdtem a mondatomat hogy tisztában vagyok azzal hogy mindkettő megvalósítható, tehát egyik nem zárja ki a másikat. A tanácsod viszont jó, köszönöm. :) Második válaszadó: Pontosan erről írtam hogy egyikünk sem vallásos ezért nem akarunk ott házasodni.
2015. jún. 20. 16:32
 4/9 anonim ***** válasza:
akkor ne tegyétek (: ez egyszerű nem?
2015. jún. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de a kérdésem így szólt. :) "Mit gondoltok az olyan esküvőről ami nem templomi hanem szabadtéri lenne?"
2015. jún. 20. 19:43
 6/9 anonim ***** válasza:
Én sem értem mit akarsz ebből kihozni. Ha nem akartok templomit nem lesz, a szabadtéri esküvő meg ugye az anyakönyvvezetős, ami egyébként akárhol lehet ahová kimegy az anyakönyvvezető. Nem értem mi a probléma. Ma már sokan nem a hivatalban tartják az esküvőt.
2015. jún. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mondjátok azt, hogy most még nem, de lehet, hogy később... én ezzel szereltem le egy nagyon vallásos rokont...
2015. jún. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bevallom, én hívő vagyok, nekem jobban tetszik mind helyszín szempontjából, mind tartalmilag a templomi esküvő, mint ha valami más helyen van DE!! nem tudok azonosulni azzal a gondolkodással, mikor csak azért mennek templomba házasodni, mert végig lehet vonulni uszállyal és az olyan szééép, aztán azt se tudják, hogy mit fogadnak meg...

szabadtéri esküvővel nekem szervezésileg az lenne a problémám, hogy mindenképp készülni kell B tervvel eső esetén. Egyébként meg nem voltam még szabadtéri esküvőn, ha nektek így a legjobb, akkor ne szóljon bele más. :))

2015. jún. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mivel én sem vagyok vallásos, ezért nekem nyilván nem lenne vele bajom. De ezt lehet magyarázni egy picit begyöpösödött, bigott vallásos embernek, vagy olyannak, ki szerint a templomi a hagyományos, a nem templomi meg a hagyomány lábbal tiprása...


Sztem ciki, ha utolsó pillanatban mondjátok meg. Nagyobbat robban, sőt előtte lehet, hogy még hazudoznotok is kéne - a nem profi hazudozók meg úgyis lebuknak, mert egyik hazugság a másikat szüli, és pontosan emlékeznetek kell rá, mikor épp mit hazudtatok... a nagy cirkusz akkor is meglesz, ha a helyszínen döbbennek rá, vagy egy héttel előtte, csak akkor tanúja lesz az egész násznép.


Helyette ha időben elmondjátok, van ideje leülepedni, ha meg nem, akkor őszintén, mit vesztetek azzal, hogy olyan emberek nem tolják oda a képüket az esküvőre, akik ennyi elfogadásra nem képesek?

2015. jún. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!