Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyit illik adni, ha csak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyit illik adni, ha csak a szertartásra megyünk el, de a vacsorára/lagzira nem?

Figyelt kérdés

A házasulandó pár egyik tagja régi jóbarát. Nem rokon. A másik tagját nem ismerjük igazán.

A párommal elmegyünk a templomba és a városházára. Így mennyit illik adni? Kérdeztem a menyasszonyt, hogy mit szeretne, ajándékot vigyünk-e (és persze hogy mire van szükségük, mert ne legyen már 2-3 ugyanabból a műszaki cikkből az esküvő után), vagy pénzt adjunk. De csak hebegett-habogott, ebből gondolom, hogy inkább pénz, csak nem akarta kimondani.



2015. júl. 5. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg olyan jó barát, biztos nem pénzt adnék. Valahogy biztosan ki lehet puhatolni, minek örülnének.
2015. júl. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jópár éve együtt vannak, és nem 18-20 évesek, így már mindenük megvan.
2015. júl. 5. 20:36
 3/9 anonim ***** válasza:
Pont ezért írtam, hogy minek örülnének, nem azt, hogy mire van szükségük. Valami csak van, aminek örülnének...
2015. júl. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Biztos vannak apróságok, de felesleges porfogót nem akarok venni, meg külföldön dolgoznak, ritkán találkozunk, nem is egy városban lakunk, és mint írtam, hebegett-habogott, amikor érdeklődtem.
2015. júl. 5. 21:00
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
semennyit. a csak szertartásra menők valami jelképes ajándékot vagy semmit nem szoktak adni, ezek általában távolabbi ismerősök, kollégák, akikkel nem elég közeli a kapcsolat.
2015. júl. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
En 10 ezret adtam baratnomnek. Ures kezzel nem mennek soha, 10 ugyan nem sok, de nem keresek jol, 10 meg tobb, mint a semmi, raadasul a szertartasos vendegek nem kerulnek semmibe a parnak.
2015. júl. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
ha csak szertartásra vagy meghívva, nem kell semmit adni...
2015. júl. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Így, hogy már puhatolóztál, mindenképpen kell valamit venned, de tényleg úgy van, hogy aki csak a szertartásra van hívva, vagy csak oda megy el, és ezt időben közli is, annak semmit sem kell adni-vinni ajándékba.

Én láttam egyszer egy családi szánkót, ajándékba adták, és ráadásul nyár volt, az nekem nagyon tetszett. Jobban tetszett, mint a kristálypohárkészlet vagy jénai sütőtál.

2015. júl. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem, aki csak a szertartásra megy, nem kell ajándékot adnia.
2015. júl. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!