Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Legyen e ültetőkártya?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Legyen e ültetőkártya?

Figyelt kérdés

Kb 250 fős lakodalmunk lesz sorasztalokkal. Mi nem igazán akarunk ültető kártyát. Ki tudja ki jön egy új párkapcsolatával, esetleg éppen nem. Van aki csak a szertartásokon lesz ott. Nem akarunk nagyon fog hijas helyeket. Azért van a vőfély hogy leültesse a vendégeket.van aki szerint mégis meg kellene "tisztelni" a vendéget ezzel, hogy névre szóló helyük van, esetleg családi ültetőjük.

véleményeket, tapasztalatokat várom :)



#Ültetőkártya
2015. júl. 6. 07:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi kevesebben voltumk, de volt. Igenyes, hasznos dolog, es mivel szepek voltak, sokan elvittek emlekbe.
2015. júl. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát, esküvő előtt két héttel szokás végigkérdezni a meghívottakat, hogy akkor biztos jönnek-e (és hoznak-e partnert/gyereket), és ez alapján szokták az ültetőkártyákat elrendezni. Ilyenkor maximum 1-2 hely marad ki, mert le van fixálva, ki az, aki biztosan jön.


Körasztalok esetén elég lehet egy asztalszám kártya, plusz egy térkép központi helyen, ahol az asztalokhoz tartozó nevek is fel vannak tüntetve.


De persze rá is lehet bízni a vendégekre, hogy hova üljenek... De így is kimaradhatnak helyek.

2015. júl. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nálunk az volt meghatározva, hogy melyik asztalhoz kik ülnek, az asztalon belüli sorrendet, meg mindenki megoldotta. Mi 160-an voltunk. Ültető kártyát nem szerettem volna csinálni, mert így mindenki oda ült, aki mellé szeretett volna, nem amit mi kitaláltunk.


Valami irányított ültetést tervezzetek, hogy ne legyen abból baj, hogy egy család/társaság nem tud együtt ülni, mert később érkeznek és egy asztalnál annyi szabad hely nem volt.

2015. júl. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a "fontos" vendégeknek tegyél ki, hogy a nagymama ne szoruljon ki a végére például. Tedd ki a sajátotokat, szülőkét, azokét a barátokét, akiket közel akarsz ültetni, a többiek pedig oda ülnek, ahová akarnak.
2015. júl. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Többször előkerült már ilyen kérdés, és én minden alkalommal elmesélem, hogy miképpen jártunk, hogy nem volt ültetőcédula az esküvőnkön: a férjem 6 testvére és azok családja korábban érkezett az étterembe, mint az én rokonságom. Semmiféle illem, tapintat vagy hagyománykövetés nem szorult beléjük és ezért a főasztalhoz legközelebb lévő helyeket rögvest elfoglalták. Mire megérkeztek a szüleim, Keresztapám (ő volt a tanú) és az ő családjuk szó szerint csak a legtávolabbi csücsökben kaptak helyet.

Hát, piszok rosszul jött ki a dolog, mondhatni, sokáig emlegették a rokonok, hogy ők csak az asztalvégén ülhettek.

Azóta mindenkinek mondom, igenis legyen ültetőcédula.

Annak, hogy a rokonok milyen sorrendben foglalnak helyet egy lakodalomban, hagyománya van, rangra, (vőfély, keretszülő, örömszülők) korra és rokoni fokozatra való tekintettel. Ezt jó figyelembe venni. Tapasztalatom, hogy nem igaz, hogy majd berázódik a társaság, és ismerős csoportok maguktól kialakulnak. Erre általában se idő, se hely nincs se a sátorban, se az étteremben.

2015. júl. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
szerintem is kell az ültetőkártya! ekkora vendégseregnél meg főleg.Vagy még esetleg az asztalbeosztás is jó ötlet, de szerintem a vőfélynek nagyon sok meló lenne 250 embert leültetnie, idő sincs rá, meg igazából nem is nagyon ismeri a vendégeket? vagy hogy gondoltátok? adtok neki egy listát? szerintem kell a cédula :)
2015. júl. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekünk 80 főshöz erőteljesen ajánlották. Akkor 250 főnél szerintem nélkülözhetetlen. Ha ott neked 250 ember elkezd helyet keresni és ahová egy mondjuk 10 fős család le akarna ülni, de ott csak 8 hely van, akkor tudod mi lesz? Emlékszel arra a fa játékra? Az a puzzle szerű játék, amiben egy kocka hiányzik és tologatni kell a kis kockákat, míg össze nem áll a kép. Na ez lesz, csak nem egy 15*15 centis táblán, hanem egy rohadt nagy teremben 250 fővel.

Voltam olyan 50-60 fős esküvőn, ahol nem volt ültetőkártya. 6-an voltunk együtt és ott kellett asztalokat boltolni, hogy le tudjunk ülni egy olyan helyre, ahol elférünk mind a hatan, mert persze a 6 fős asztalokhoz 4-5 fő ült le, a fölös székre meg a táskájukat pakolták, mint a buszon szokás...

A váratlan + emberek miatt úgy szokták, hogy ha egy asztalhoz ültetsz 10 főt, akkor 11 terítéket rakatsz oda.

2015. júl. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk lesz. 150 en leszünk kb.


Szerintem borzasztó, amikor kóvályogsz mint gólya...fs a levegőben, mert nem tudod hova ülj le...a közeli rokonoknak könnyű, de 1-2 barát aki annyira nem ismeri a rokonságot, tapog jobbra-balra, hogy most mi legyen. Voltunk mi már így és írtó sz.rul éreztük magunkat. Aztán foghíjas helyek maradnak, nem tudsz a párod mellé ülni, kéred, hogy üljenek arréb legyenek szívesek, aztán szájhúzva arrébb mennek az emberek.


Szerintem kell az ültetés. Ettől függetlenül utána tőlem mindenki odaül, ahová szeretne és jól esik, csak legyen egy helye, ahová legelőször letelepedik. Amúgy is mindenkit ismerünk annyira, hogy tudjuk kb. hol érzik jól magukat.

2015. júl. 10. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a családoknénti ültető hasznos, meg a dekoráció része is lehet, tehát kicsit feldobja az asztalt. De ha van ember aki leülteti a vendégeket, akkor felesleges. azért egy tervet csináljatok, hogy melyik család hol üljön, nehogy a vőfély (aki nem ismeri úgy a rokonokat, mint ti) összeültessen olyan embereket akik nincsenek jó viszonyban-.
2015. júl. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért jó dolog, mert nem egyszerre érnek oda, nem egyszerre ülnek le. Mondjuk ha már a fele leült, kitöltötte az üdítőt, esetleg belepogácsázott a tányérba, és akkor kell felállni, mert jött egy 4 fős család, de csak 3 hely van az asztal végén, és emiatt arrébb kell ülni, akkor viheti az egész terítékét.

Az ültetés úgyis csak a vacsi alatt fontos, utána mindenki ott ül le beszélgetni, ahol szeretne, úgyis sokan fognak táncolni, levegőzni esetleg. Azt meg azért az ember tudja a meghívottjairól, hogy kiket lehet egymás mellé ültetni :)

2015. júl. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!