Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyibe kerül a menyasszonyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyibe kerül a menyasszonyi csokor?

Figyelt kérdés
csak rózsákat szeretnék bele és valami kicsike csokor lenne. Árakat nem találok egyik virágos honlapján se
2015. júl. 6. 10:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is rózsából lesz, 12000 forint lesz körülbelül.
2015. júl. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
77%

Nekem orchidea is volt benne, 7500 FT volt és gyönyörű.

Egyébként bemész, megkérdezed.

2015. júl. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is azt mondta a virágos, hogy kb. 12.000 Ft lesz (közepes méretű gömbcsokor rózsából és angol rózsából).
2015. júl. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
:O :O 12??? ha azt mondom, hogy a temetőbe lesz, akkor 4000. hát ez durva. ennyire nem számítottam :(
2015. júl. 6. 16:58
 5/25 anonim ***** válasza:
55%
Igen, nagyon sok, én is kapkodtam a levegőt :( Pécsen élek, itt elég durva árak vannak, volt már olyan, hogy Pesten olcsóbb dolgokat találtam...
2015. júl. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
79%

Ha megmondod, hogy esküvőre lesz, akkor ilyen kemények az árak, mert tartósítani kell a virágot, meg hát ugye hasznot kell belőle húzni, hadd fizessen a hülyéje, úgyis kiadja rá, mert ugye egyszer van ilyen az életben. Ezt senki ne vegye magára, ők gondolkodnak így, ez nem a házasulandók sara.

Ha nem mondod meg, hogy esküvőre lesz, akkor is köthet szépet, csak nem biztos, hogy az egész nap kibírja, de talán nem is tragédia.Úgyis csak a ceremónia és a fotózás alatt fontos, utána a kutyát sem érdekli a csokor.

2015. júl. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
53%

Az esküvői csokornál egy átlagos 2-3-szorosával lehet számolni, mert eleve más minőségű virágot rendelnek hozzá, csak a prémium virágokból válogatnak.

Ha bemész egy nagyobb virágoshoz ott megnézheted vágottban is mi a különbség a normál és a prémium kategória között.

Erre jön még az extra tartósítás - a temetői csokornak elég fél napot szépen kinéznie, a menyasszonyi csokornak általában másnap hajnalig kell tartania.

Valamint a díszítésről sem feledkezzünk el, míg sok helyen a sima csokrot csak nejlonba vagy kreppbe csomagolják, a menyasszonyit teljesen máshogy csomagolják, hogy kellemes legyen a fogása egész nap, plusz jóval több díszítés kerül rá.

Az elkészítése, kigondolása is több idő, mint egy sima csokoré, mégiscsak valami különlegesről beszélünk, aminek tökéletesnek kell lennie.


Manapság az átlagos csokrok olyan 10-25.000 ft között mozognak a választott virág fajtájától függően.

2015. júl. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Az esküvői csokor jóesetben mindig friss, prémium minőségű virágból készül, hiszen ki kell bírnia egy egész napot, úgy hogy nincs vízbe rakva. Senki nem akarja, hogy fél nap múlva elkókadjon a rózsaszirom.

Ne csodálkozzatok, hogy ennyi az ára.

Temetős virágot is lehet vinni esküvői csokorként, de az olyan is lesz

2015. júl. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Hát én márpedig igen is csodálkozom ezen. Ráadásul abból indulok ki úgy eleve az esküvői áraknál, hogy én egy csomó mindent magam csináltam. Az esküvői meghívó, kb harmad annyiból jött ki, mintha vettem volna. És arra nem lehet azt mondani, hogy "olyan is", mert sokaknak postán küldtük és az egyik meghívott pár megkérdezte, hogy hol rendeltük, mert nekik jövőre lesz és hasonlót szeretnének. Vagyis sokan meg nem mondták róla, hogy az egy home made meghívó. Jó, szakmába vág, 5 évig jártam suliba - ha másért nem is, de azért igen - , hogy szép meghívót rakjak össze. A menyasszonyi ruha varratva, vidéki varrónőnél ötöde lett, mintha ugyan azt a ruhát megvettem volna boltban. Ültetőkártyákat 5000ért csinálták volna nyomdában, megcsináltam ingyen, munkahelyen. A vőlegénynek a ceremónia mellény 26ezer lett volna boltban, megvettem az anyagot 1500-ért, megvarrtuk ingyen.

Undorító, hogy milyen árakat vesznek el akkor, ha valami eseményre veszed az adott dolgot!

A menyasszonyi csokor mindenféle hű, de drága tartósító spray nélkül is kibír egy napot. Annyit nem is kell... Nálunk 12kor kezdődik a fotózás és 18kor már az étteremben leszünk. Onnantól a kutya se néz rá a csokorra. 6 órát kb a mezei gaz is kibír. Az háborít fel benne, hogy ha megcsináltatom a menyasszonyit, meg a koszorúslányok csokrát, akkor már ott vagyok, hogy ugyan annyit fizetek gazokra, mint a nászutunk repjegye oda, vagy vissza.

Díszítés: nekem nem kellene rá ilyen-olyan strassz. A szárára elég egy kevés selyemszalagot körbetekerni. Mennyibe kerül 30 centi szalag? 20 ft?! Mennyibe kerül egy szál rózsa nagyker áron? Nehogy már több legyen 150 ft nál. Akkor egy 30 szálas csokor ~4500 ft, plusz keressen a virágos 500 ft-ot az alatt a 10 perc alatt, amíg megköti és adja el 5000-ért. De tegyen hasznot a virágra és adja el 6000ért. Akkor se 12!

Hát, igen, remélhetőleg egyszer van ilyen esemény az életemben, de akkor se fogok ennyit kiadni érte. Inkább megkötöm magamnak nagymamám kertjéből, aztán akinek nem tetszik, annak megmondom, hogy lehet szaladni a sarokra a virágoshoz és vegyen nekem másikat 12 ezerzért, mert én annyit ki nem adok érte. Teszek rá magasról, hogy mások milyen csilli-villi csokrokkal pompáznak, akkor leszek én "a menyasszony a ronda csokorral", de legalább abból a 12 ezerből, ami megmarad, elmegyünk vacsorázni a férjemmel a nászutunkon.

2015. júl. 7. 09:27
 10/25 anonim ***** válasza:

Attól is függ az ár, hogy gömb alakú vagy sima csokor mert a gömbbe több virág megy, az nyilván drágább, esetleg ezt is beszéld meg a virágossal, hogy a kettő között mi a különbség.


Szerintem itt jön ki az esküvőnek az a része amikor az ember feleslegesen fizet ki rengeteg pénzt. Nyilván mindenkinek más a fontos.Én a magam részéről úgy vagyok vele, hogy rendelek egy kis csokrot megmondom hogy max. 5000-nél ne legyen több, aztán csokor dobásnál úgyis eldobom. Azért hogy nálam lesz 2 órát bőven elég az 5 is.De ez csak magán vélemény volt.

2015. júl. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!