Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan emlékezzünk édesapámra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan emlékezzünk édesapámra az esküvőn?

Figyelt kérdés

Nagyon szomorú, de sajnos, nincs köztünk már 6 hónappal ezelőtt eltávozott. Édesanyám tette fel igazából a kérdést, hogy lesz-e például "1perc néma csend" az emlékére, de én attól félek az túl sírósra sikerülne...Még nagyon friss ez az egész :(


Arra gondoltam a vőfélyt kérem meg, hogy valamilyen formában tegyen említést édesapámról és arról, hogy neki is sok mindent köszönhetünk...

Mit gondoltok erről? Valaki aki esetleg hasonló helyzetben volt?


2015. júl. 20. 18:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Hanyagoljátok, nem oda illő téma.
2015. júl. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy "sok" lenne az egy perc csend. De valami apró emlékezési gesztus talán jól esne :( vagy nem is tudom :-S
2015. júl. 20. 18:29
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem!

Nem akarlak megbántani, de ez nem igazán oda illik az egy perces csend. Nálunk nem is szokott ilyesmi lenni. Ez esküvő és nem temetés, nem megemlékezés. Valószínűleg gyászos, sírós lenne utána a hangulat.

Én azt vallom, mindennek megvan a maga helye és ideje.


Ha javasolhatok valamit, esetleg az esküvőn, a szülőköszöntőbe foglaljátok bele őt, hogy milyen sokat köszönhettek neki is és hogy sajnos már nem lehet köztetek.

Esetleg az esküvő előtti, vagy utáni napon kimentek hozzá a temetőbe és visztek egy csokrot a sírjára a közeli hozzátartozókkal.

2015. júl. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Kedves utolsó hozzászóló én is hasonlóra gondoltam.

Egyetértek azzal, hogy az esküvő nem megemlékezés...de számtalanszor eszembe fog jutni, hogy már nincs velünk...

2015. júl. 20. 18:41
 5/16 anonim ***** válasza:
56%
Én voltam egyszer egy lakodalomban, ahol a vőlegénynek szintén meghalt az apukája már. Annyi volt, hogy a vőfély elmondta, hogy emlékezzünk azokra, akik nem lehetnek itt velünk, és a menyasszony és a vőlegény két égő gyertyával közösen meggyújtott egy harmadik gyertyát.
2015. júl. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"és a menyasszony és a vőlegény két égő gyertyával közösen meggyújtott egy harmadik gyertyát."


Egy a vőlegény és a menyasszony eggyé válását jelképezi, hogy összekötik az életüket. Azért szerintem ne keverjük az elhunytra való emlékezéssel, mert teljesen más a jelentése.

2015. júl. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

Neee! Az en apukam is meghalt, de nem fogunk rola beszelni. Nem oda valo. A gyasz es az eskuvo nem egy osszeillo tema. es egy perces nema csend utan hogy fog beindulni a hangulat? Sehogy.

En a kovetkezoeket fogom tenni (jovo honapban lesz az eskuvo): kertem a foasztalra anyum melle egy teriteket apanak, hiszen neki is ott lenne a helye. A tanyerba egy picike koszorut teszunk, olyan jellegut, mint a vendegasztalokon az csokrok a vazakban. Az eskuvo elott irok egy levelet apanak, amit az eskuvoi fotozason egy heliumos lufival elengedek. Es nalam lesz egy pici foto aparol a ruhamba varrva ugy, hogy senki nem latja, csak en fogom tudni, hogy "velem van".

2015. júl. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

az 1 peres néma csend talán a legrosszabb ötlet. Gondold végig, apád örülne neki, ha a gyermeke legboldogabb napján egy perces néma csendet tartanának miatta?



Ha meg akartok emlékezni róla, akkor valami nagyon-nagyon rövidet, pl a köszöntő végén egy mondat, csak annyi, pl csak annyit mondanék zárszóként, hogy "köszönök mindent apa". Ez így kedves gesztus, nem töri meg a hangulatot de mindenkinek lesz egy pillanat, amikor gondolhattok rá.

2015. júl. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

egy szeket hagyjatok üresen neki,és tegyetek ra a fenykepet,és 1 szal gyertyat.

igy o is ott lesz!

a szulokoszontobe pedig foglaljatok bele hogy ' nagyon sokat koszonhetek edesapamnak is........ ec ecc ami jon'

Reszvetem,és sok boldogsagot.

2015. júl. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Van, ahol kihagynak neki egy széket, és tesznek rá egy szál virágot. Nekem épp elég nehéz volt, nem akartam sírásban kitörni, ezért mi az esküvő utáni napon vittük ki a menyasszonyi csokrom, és a megmaradt virágokat a temetőbe.
2015. júl. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!