Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Aki nem vette fel a férje...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki nem vette fel a férje nevét az esküvő után, mi volt az oka?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból, érdekel van-e olyan, aki megtartotta lánykori nevét.

2015. aug. 29. 11:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Hogy úgy hívnának, hogy Marcy Darcy XD (rémrendes család)
2015. aug. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
11%
Hát ez nagyon vicces volt. (hahaha)
2015. aug. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
Olyan esetben elkepzelheto ha a lany csaladjaban nincs fiu testver es igy szeretne megorizni a csaladnevet ... de akkor is igy tortenik, ha valaki meg a leanykori neven lett ismert (pl. szineszek) ... de egy olyan ok is elofordulhat ha valaki ugy doktoralt le, hogy azt meg leanykori neven tette es nem akarja az osszes adatat atiratni mindenhol.
2015. aug. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy nekem is van saját nevem, az édesapám neve.


Megkérdeztem a férjemet, ő hogy érezné magát, ha tőle "várnák el", hogy elhagyja a szülei nevét, és felvegye az enyémet. Azt mondta, ő sem örülne, és megérti, neki is sokat jelent ez.


A gyerekek mindkettőnk nevét megkapják.

2015. aug. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
4%

Utolsó: És a gyerekeitek majd, ha lemondják a saját neveiket, mert ugye már eleve dupla vezetéknevet még egy vezetéknévvel szűkösen lehet majd találtatni...



Én felvettem, nekem jól esett, így egészében Hozzá tartozni, úgy érzem közös vezetéknévvel lehetünk egy család.

Én csak akkor nem vettem volna fel a nevét, ha valami extra gáz vezetékneve lett volna, pl .Sz...pos vagy B....zi (vannak ilyen nevű ismerőseim)

2015. aug. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vettem fel a férjem nevét. Nem volt különösebb oka, egyszerűen nem tetszik a -né toldalék.
2015. aug. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
5: Az sem biztos, hogy ők fel akarják venni valakinek a nevét. De rengeteg ember él a világon dupla vezetéknévvel amúgy (pl. spanyoloknál eleve mindenkinek 2 van), nem hiszem, hogy ez olyan egetrengető probléma lenne. Felvételkor max. 2 lehet, tehát az egyiket el kell hagyni, ennyi.
2015. aug. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
Egyelore adminisztrativ okokbol, de amint lehet, fel akarom venni.
2015. aug. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
81%

Nekem több ok is volt, nem fontossági sorrendben :

- adminisztratív, nem vagyok hajlandó minden létező okmányt, iratot, számlát, szerződést, stb átiratni

- ketten vagyunk a családból lányok ezzel a névvel, ami rendkívül fontos nekem, a dédszülőkről utcát is neveztek el

- nem tudtam elképzelni, hogy 30 évig ez a nevem, aztán meg hirtelen más?

- nekem ciki a férjezett név, már kislányként is így gondoltam, hogy olyan, mint egy címke: vkinek a tartozéka...

- senkinek semmi köze ahhoz, hogy férjnél vagyok-e

- férjem is éppen így gondolja, mint én

A gyerekeink mindkét vezetéknevet kapták, lányok, aztán felnőttként majd eldöntik. mit tartanak meg belőle.

2015. aug. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetlen, ami miatt hezitálok, hogy felvegyem-e majdan a leendő férjem nevét, az a név hosszúsága. A lánykori vezetéknevemet mindenképpen meg akarom tartani, de így is utálok aláírni, mert hosszúnak tartom. Mi lesz egy "né"-vel, vagy kötőjellel?
2015. aug. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!