Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ciki a mai világban, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ciki a mai világban, ha valaki 'né'?

Figyelt kérdés

Augusztusban volt az esküvőnk, én felvettem a férjem nevét, Kövesdiné Révai Evelin lettem. Mindenhonnan azt hallom, hogy ez így milyen gáz, mintha "fel lennék címkézve", mintha ezáltal a férjem "tulajdona" lennék, miért nem tartottam meg a lánykori nevemet, vagy ha már felvettem, miért nem kötőjellel, vagy valami, miért kellett pont 'né' végződéssel...


Szerintetek ez a mai világban tényleg ennyire gáz lenne? Ciki, ha ma valaki még 'né'? Miért ekkora baj ez?


28 éves vagyok, 8 éve vagyunk együtt a párommal (aki most már a férjem is), miért számít az cikinek, ha a nevemmel is kifejezem, hogy mi összetartozunk és már egy család vagyunk? :S



2015. aug. 30. 10:27
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem ciki. Engem meg azért cikiz mindenki, mert nem vagyok hajlandó a lánykori nevem megtartani, de a -né végtől meg kiráz a hideg (bocsi), valóban azért, mintha a másik nélkül nem is lehetnék teljes ember. De felvenném az ő nevét (pl most vagyok Hegedűs Juliska, párom Kovács Pista, akkor lennék Kovács Juliska), de ez ellen lázadozik mindenki, hogy akkor olyan, mintha a testvére lennék, hurr-durr.


Szerintem magasról kell tenni rájuk. Te életed, te döntésed, te neved. Nincs beleszólásuk, és szerintem egyáltalán nem ciki érvényesíteni az akaratod és vágyaidat. Neked ez volt a vágyat, a terved, hogy így vedd fel a nevét. Akkor ennyi, a többiek meg mehetnek a sunyiba :)

2015. aug. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem így nem gáz, ennél durvább a kövesdi Lajosné (és ennyi!!!!!!) de hogy én nem fogom elvárni a feleségemtől hogy felvegye a nevem, az tuti (ezzel nem arra célzok hogy a te férjed biztos elvárta) anyám nem vette fel apám nevét, apám testvére meg az anyjanevén van. Túl van spilázva ez a neves dolog.
2015. aug. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
64%

Persze, most már sokan divatoznak még ebben is.

Semmi baj nincs azzal, ha felveszed a nevét.

A sok feminista ebbe is bele akart kötni, és benne maradt pár ember fejében ez a hülyeség.

2015. aug. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 Sunshinedoll ***** válasza:
81%

Nem gáz.

Nyilván onnan ered a -né-zés, hogy a férj tulajdona lett a nő, már nem az apja, hanem egy másik férfi nevét hordja, és régen nem is volt választási lehetőség, hogy akkor te mégse akarsz xy-né lenni.

Manapság egyre divatosabb átcserélni a vezetéknevet, vagy egyáltalán nem átvenni a nevet, vagy esetleg olyanra is van példa, hogy a férfi veszi fel a nő nevét. Alapvetően az egész arra vezethető le, hogy a nőnek joga van eldönteni, hogyan szeretné hordani a nevét, most már megvan neki a választás lehetősége, és a nő választását tisztelni kell, nem csak név kérdésben, de egy otthonülő családanya ugyanannyi tiszteletet érdemel, mint egy gyermektelen dolgozó transznemű nő vagy bárki a kettő között, mert mindenki azt az életet vagy nevet választja, ami neki megfelel.

Szóval ne törődj másokkal, ha te büszke vagy a férjed nevére és a házasságotokra, az a legfontosabb.

2015. aug. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 Sunshinedoll ***** válasza:
41%
#3 a feministák nem akarnak belekötni, a feministák a nő választási lehetőségét és a választásának a tiszteletét hangsúlyozzák, nem tudom, honnan szedsz ilyeneket.
2015. aug. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
55%

3. vagyok megint.

5. onnan veszem, hogy beszéltem már feminista nővel, aki nem az, hogy egyenlőséget akar, választási jogokat dolgokban(ami egyébként már teljesen megvan) hanem véres szemekkel gyűlöli a férfiakat. ÉS a hangos többség ilyen. Ugyanaz, mint bármi másnál, a hangosabbja határozza meg az egészet.

2015. aug. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Erre csak azt mondom, hogy én "Kövesdi Lászlóné Révai Evelin" szeretnék majd lenni, és majd várom a sok unatkozó, kissé beszűkült gondolkodásmódú egyéneket, akik szerint a nevem miatt most már teljes mértékben a férjem tulajdona lettem és valószínűleg otthon úgy kezelnek, mint a felmosóvödröt... :))
2015. aug. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Részemről nem szólok meg senkit, ha így veszi fel a férje nevét, de kicsit számomra is azt üzeni, hogy elvesztette az illető az identitását, valamit abból ami ő.


Még a vezetéknév csere után sem tértem egészen magamhoz. :D bár arra kifejezetten büszke vagyok :)

Szerintem a vezetéknév bőségesen jelzi, hogy egy család vagyunk.


25-N

2015. aug. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Magába a vezetéknevét azért nem szerettem volna átvenni, mert sokaktól hallottam, hogy az úgy olyan, mintha testvérek lennének és nem házastársak, és milyen kínos lesz majd magyarázni társaságban, hogy ő itt a férjem és nem a bátyám. De egyébként se volt gondom vagy problémám azzal soha, hogy né legyek, így végül ebben maradtunk. :)
2015. aug. 30. 16:19
 10/31 anonim ***** válasza:
9%
A "né"-ből vedd le az "N"-net, és rájössz, hogy mennyire gáz. Remélem, hamarosan elváltok! De az biztos, megromlik a kapcsolatotok. Majd írj, ha ez megtörtént
2015. aug. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!