Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek az ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek az ilyen "esküvőről"?

Figyelt kérdés
Mindig hagyományos esküvőt szerettem volna. Fehér ruha, lakodalom meg minden. 4 év után összeköltöztem a párommal, aztán lehetőségünk nyílt jó áron házat venni, aztán mikor ismét összejött egy kis pénz felújítottuk a fürdőszobát, majd úgy döntöttünk, jöhet a baba, aki ma már 14 hónapos. A párom felvetette, hogy házasodjunk össze 2 tanúval minden ceremónia nélkül, mert sok minden egyszerűbb lenne ha házasok lennénk. Ebben van igazság, csak ezt én olyan megalázónak érzem, hogy csupán a bürokrácia miatt házasodjunk. Persze nem így van, hiszen így is úgy is együtt képzeljük el az életünket. Pénzt meg nem szeretnénk lagzira áldozni, mert mindig találunk, mást (fontosabbat) amire költhetünk. Csak én érzem ezt a fajta házasságot, kisebb értékűnek, mint a hagyományost?
2015. okt. 5. 16:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt "hagyományos" esküvőm, de elváltunk.

A mostani párommal két tanúsat szeretnék, ha eljutunk odáig...

A párod hozzáállásában inkább az indok a gond, hogy gazdasági előnyökért akar házasodni. Az én szememben ugyanis a flancos esküvő inkább a külvilágnak szól, a két tanús pedig tényleg a két emberről (már ha nem gazdasági érdekből házasodnak).

2015. okt. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Igen, csak te érzed, mert a reklámipar, barátnők, szülők szépen átmosták az agyadat, és nem tudsz elképzelni emiatt egy sallangmentes szolid kis esküvőt. Az értékéből ettől még nem veszít. Csak meg kell találni benne ezt.
2015. okt. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Gyűrűt kaptam 3 éve. Akkor még szó volt nagy esküvőről meg minden. Azóta jött a ház a gyerek stb. Azzal indokolja, hogy úgysem fogunk pénzt szánni soha az esküvőre, akkor miért nem házasodunk össze két tanuval, hiszen a lényeg ugyanaz.
2015. okt. 5. 16:54
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok: a kommentedben megadtad magadnak a választ. Igaza van a hapeknak.
2015. okt. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
El akar venni... ez a lényeg. Nem? A körítés csak pénzkidobás. Lehet íy is szép. Csak max nem eregettek fél millás ruhában fehér galambokat. Tényleg nagy áldozat...
2015. okt. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a hazassag nem fontos, nem szeretnek ferjhez menni, csak akkor tennem meg, ha a partneremnek fontos lenne, es szeretne..


Viszont csak nagyon szuk koru, lehetoleg 2 tanus, lagzi es felhajtasmentes eskuvoben lennek benne. Voltam par lagziban iden, es oszinten szolva inkabb ugornek a Dunaba, minthogy nekem ilyesmiben foszerepet kelljen jatszanom :) Habos-babos ruha, figyelem kozeppontja, fancy buli tolem borzaszto idegen, raadasul veszettul penzkidobasnak tartom.


Viszont ha neked ez fontos (nem vagyunk egyformak, ezt tiszteletben tartom), akkor valamikepp mindenkepp dulore kene jutnotok. Talan nem is orszagos csinnadrattara, de egy szukebb koru (szuk csalad es baratok, max 30 fo osszesen), kisebb lagzira csak ossze tudtok gyujteni rovidebb idon belul..

2015. okt. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne egy kompromisszumos megoldással? Veszel magadnak egy nem túl drága fehér ruhát, mondjuk egy kosztümöt vagy kisestélyit, amit máskor is fel tudsz majd venni (pl. az Asia Centerben lehet kapni ilyesmiket megfizethető áron). Szűkebb családdal pedig a szertartás és utána egy családi ebéd/vacsora?

A házasság nem lesz kisebb értékű, mint a "hagyományos", de tény, hogy mi nők azért sokan szeretjük, ha szépen felöltözhetünk és mi állunk a középpontban, márpedig menyasszonynak lenni jó, a menyasszonynak "mindenki előre köszön", hogy úgy mondjam. Szóval a külsőségek egy kis extra kényeztetés a női léleknek, de lehet kevésbé sallangosan is szép.

2015. okt. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nézd én örülnék, mert mindig is kis esküvőre vágytam, csak a szűk család és mi ketten :)


De ha neked nem ez az álmod, téged ez nem fog boldoggá tenni.

2015. okt. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
ezt sosem értettem.. nem akarsz sokat költeni egy esküvőre... felénk a 3/4-e MINDIG visszajön (rokonságot, ismerősi kört mondom), nekünk például az esküvői büdzsé majdnem duplája. Szóval oké, hogy sokba kerül, de ez a pénz vissza is jön, majdnem mindig (felénk, legalább is).
2015. okt. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az én szememben a házasság fontos, ezért pont hogy igazából mindegy, hogy hogyan kötjük meg: lagzival vagy kéttanúsan. Nem von le az értékéből, ha nincs 200 ember és csokiszökőkút. Ezek pont nem lényegesek, viszont a házassággal egy új életállapot kezdődik. Én nem akarok életem végéig "barátnő", meg "élettárs" maradni, hanem házastárs, hogy egy család legyünk.
2015. okt. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!