Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » November végi esküvőre mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

November végi esküvőre mit illik felvenni vendégként?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen ruhám: [link]

Tulajdonképpen úgy gondoltam, hogy jó is lenne, de ahogy nézem mindenki ilyen sima nyári mászkálós vagy bulizós ruhákat szokott felvenni esküvőre vagy egy sima kosztümöt. Ez meg egyik se. Az viszont ki van zárva, hogy november végén rövid ruhában fagyoskodjak, és nadrágban sem szeretnék lenni. Gáz ez a ruha otthon vendégként egy esküvőre? (Magyarországon)


Ha leengedném a hajam és nem ékszerezném fel magam, akkor nem néznének koszorúslánynak, nem? Úgy láttam otthon inkább koszorús lányok vesznek fel hosszú ruhát. Egy 120 fős esküvőről van szó, többnyire falusi vendégekkel, akikről azt kell tudni (nyilván nem ilyen minden falusi, de a mi rokonságunk emlékeim és a facebookos képek szerint nagyon is), hogy mind nagyon kiöltöznek, viszont nem mindenesetben elegánsan, hanem inkább magamutogatós stílusban, mivel más ruhák a környéken nem is elérhetők, így sokszor minél feltűnőbb, minél többet mutat, annál esküvősebbnek tartják, hatalmas hajkölteményekkel stb. Ez nagyon kilógna vajon? Sajnos nem sok esküvő van a családban ilyen késő őszi/téli meg még egy sem volt, így halvány fogalmam sincs arról, hogy vajon ki mit vesz fel, csak abból tudok kiindulni, hogy nyáron miket láttam tavalyelőtt, de el tudom képzelni azt is, hogy csak simán téliesítik a nyáriruhákat csizmával..


2015. okt. 6. 06:29
 1/7 A kérdező kommentje:
Lényeges lehet még, hogy 30 éves nő vagyok.
2015. okt. 6. 06:40
 2/7 anonim ***** válasza:
29%

Szép ruha, de tényleg nem illene arra az esküvőre vendégként. Nekem az első gondolatom a nadrágkosztüm volt, de írtad, hogy nadrágot nem akarsz. Szoknyakosztümre nem gondoltál? Mondjuk térd alattig érőt, és ahhoz vehetnél fel szoknyát, pl.: [link]


A te ruhád sokkal díszesebb lenne, mint a többi vendégé, lehet, hogy a menyasszonyénál is, és a menyasszonyt ugye nem szabad túlragyogni. De a koszorúslányokat sem. "Sima" vendégként egy sötétebb, elegáns öltözet a megfelelő.

2015. okt. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én esetleg megkérdezném a menyasszonyt, vagy a család "divatguruját", hogy szerinte mi lenne a helyes. Ha nincs viszálykodás meg lenézés, akkor örülni fognak, hogy tőlük kérsz tanácsot, ha viszont van, akkor nem ajánlom, mert akkor elterjedhet az a vélemény rólad, hogy na még felöltözni se tud rendesen...


A linkelt ruha meg tényleg "sok" ilyen kései esküvőre, és ilyen stílusú rokonság mellé. Nyáron azért lóghat ki elsősorban, mert a meleg miatt általában nem vesznek fel ilyen passzost (vagy lehet ez csak a mi rokonságunkra, ismeretségi körünkre jellemző), most meg már lehet túl lenge. Az élénkség viszont szerintem sose rossz. Attól, hogy késő őszi esküvő még nem halotti tor. Az esküvők pedig vidámak, színesek.


Esetleg nincs egy bevethető kisfeketéd, amit tudsz blézerrel kombinálni? És attól, hogy november vége van, szerintem a lagzi helyszín nem lesz hideg. Ilyenkor már van fűtés, plusz fűt az alkohol és a többi.. :) Így ha nem pucér lábbal veszel fel rövid ruhát hanem rendes harisnyával (80-100 denes de még nem kötött), akkor egész biztosan nem fogsz kifagyni még a helyszínek közötti sétakor se.

2015. okt. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, hol lesz, mennyire lesz hideg, milyen lesz az időjárás. Én voltam már novemberben esküvőn, hideg volt, ráadásul akkor már havazott is, egy étteremben volt vacsora, volt fűtés, de azért melegem sem volt, én fekete vastag nadrágban voltam és egy elegánsabb pulcsiban, kintre már majdnem téli kabát kellett.

Én az általad linkeltet nem venném fel novemberben, inkább egy vastagabb szoknyás vagy ruhás kosztüm, harisnyával, amihez ha kell, csizmát, bakancsot is fel tudsz venni, ha már nadrágot nem akarsz.

2015. okt. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
Ez egy "ízlésesen nagyon kiöltözős" ruha. Nyugodtan vedd fel, hozzá legyen valami kabátkád, mert ha templomi szertartás is lesz, akkor ott, ennyiben tuti megfázol!
2015. okt. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ú hármas, tavalyelőtt júliusban még egy 60 éves nő is olyan passzos, rövid és mélyen kivágott ruhát vett fel, hogy teljesen le voltam döbbenve rajta, már én sem venném fel, szóval náluk nem igaz az, hogy passzost nyáron nem vesznek fel. :)


Sajnos ez a baj, hogy ahogy nézem, ha szűk, dekoltált, csipkés, csillogós vagy mind egyszerre és még rövid is, akkor menő. És elég nagy rivalizálás van, hogy ki mit vesz fel és hogy néz ki, van aki ugyanúgy átöltözik, mint a menyasszony, hogy két ruhában is hódítson. A legutóbbinál is utána hetekig erről ment a téma, hogy ki mit mondott a másik ruhájára, meg pl. volt egy fiatal lány, aki kosztümben jött és leszólták, hogy milyen semmilyen ruhát vett fel, hogy az öregasszonyok járnak kosztümben.

Ebbe így nem szeretnék beszállni, hogy ki a feltűnőbb, és magamutogatóbb, de attól félek, ez meg túl "flancos" lenne.

Sajnos kis feketém nincs, csak olyan dekoltált, amit szégyellnék egy esküvőn, egyébként ehhez hasonló bálba való ruhám van még méregzöldben, de azon meg apró kristályok vannak díszítésként, arról azt gondoltam, hogy tényleg sok. Talán valamit vennem kell akkor.

2015. okt. 6. 16:49
 7/7 A kérdező kommentje:
A kabátka az természetes, gondolom olyan idő lesz, hogy mindegy mit veszek fel, az kelleni fog.
2015. okt. 6. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!