Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Leánykérés? Mennyi időt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Leánykérés? Mennyi időt érdemes várni rá?

Figyelt kérdés

Itt olvasgatva a kérdéseket merült fel bennem ez a kérdés. Több lány innen szeretne már házasságot a párjával, akár 5 év után is. Kikényszeríteni nem szabad, de ha valaki örökké csak vár, akkor meg elmegy a fiatalsága. Utána meg betoppan a nagy Ő a férfi életébe és 1 évben belül megházasodik valaki mással.


Konkrétan velem is ez történt 6 év után. Korábban megbeszéltük, hogy esküvő lesz, stb, de csak vártam türelmesen. Mára már én is menyasszony vagyok, de akkor elhatároztam, hogy az életben ennyi időt nem fogok várni többet, arra, hogy elhatározza magát a párom.


Tehát, mennyi idő után illik eldönteni (eljegyzéssel), hogy együtt komolyabban vagy végleg külön? (Nyilván olyanokra vonatkozik, akik házasságpártiak.)


Az egyik válaszoló idézete gondolkodtatott el a kérdésen. Ha van kedvetek érdemes elolvasni.


"Egy kis szösszenet egy mások blogról,

"Mit látok a környezetemben… sok szép, okos, szeretnivaló és magányos harmincas barátnőt. Miért? Köze sincs a posztban felvázoltakhoz. Ezek a lányok, igen, komolyan vették az életet. Tanultak, de nem lettek férfigyűlölők. Nem a műkörmös az egyetlen témájuk, de nem is vénkisasszonyok. Nem 90-60-90 mindegyikük főbb körmérete, de nem is kigyúrt testű Adoniszokra hajtottak. Egy közös viszont van bennük. Mindegyiküket összehozta a sors a jelen kor egy egészen undok férfitípusával (ha már a sztereotípiáknál tartunk). Aki együtt van a barátnőjével 6-8-10 évig, de már az első év után tudja, hogy nem ez lesz az a lány, akit feleségül vesz. Mégsem szakít. Hanem sumákol. Telnek az évek, a lányok már a közös életet tervezgetik, a faszi meg azt, hogy hogyan bújjon ki alóla. De nem! Nem állnak a lány elé, hogy „Sorry, ne húzzuk egymás idejét. Nem te vagy a hibás. Nincs is igazán hibás, csak nem te vagy a másik felem.” Hanem kivár. Mert mi van, ha nem jön jobb csaj az életébe. Meg hát olyan kényelmes, hogy van egy gondoskodó személy körülötte, aki nem az anyja, és nem kell egyedül szórakozni menni, meg mamakötöttekockásmellényes agglegénynek lenni. Van tiszta ruha, meleg kaja, szex. Ami kell. Csak elköteleződni ne kelljen. Persze, mindig van kifogás, hogy miért nincs esküvő és gyerek. Majd ha lesz diploma, majd ha lesz lakás, meg autó, meg kiskutya, meg lottó ötös. Majd ha megfelelően nagy gyémántgyűrűt tudok venni neki, meg elvinni Egyiptomba, hogy a fáraó szarkofágja előtt kérjem meg a kezét stb.

Aztán, ha megjön az álomnő, akkor 1 nap alatt felszámolja a kapcsolatot, 1 hónapon belül eljegyzés, 1 éven belül lagzi és a trónörökös már a menyasszonyi ruha alatt meg van előlegezve. Mert, hát mire várjunk? Nem vagyunk már gyerekek.

A hoppon maradt, 6-8-10 év együttélés alatt egyetemistából harminc közeli nővé lett ex-barátnő pedig csak pislog, mint hal a szatyorban. Mert minden, amit neki kellett volna megkapnia, másé lett. Persze, sokan az új nőt hibáztatják, mert elszerette a pasijukat. Pedig a hunyó az a bizonyos valaki, aki 6-8-10 éven át a porhintés mestereként elhitette velük, hogy van értelme a kapcsolatuknak. Hány ilyen nőt ismerek? Sajnos kell mind a két kezem hozzá."



2015. okt. 8. 15:13
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Egy másik válaszoló, egy erdélyi mondást idéz, erre a jelenségre: "Forró p.na meleg málé."
2015. okt. 8. 15:23
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen sztorik végtelen számban keringenek a GYK-n, viszont kiterjedt ismeretségi körömben egyetlen pár sincs, akinél így lett volna.

Ettől függetlenül elhiszem, hogy vannak ilyenek.


Azt viszont nem hiszem el, hogy azzal a kapcsolattal annyira minden rendben volt, hogy 8-10 év alatt nem tűnt fel a csajnak, hogy a pasija csak kényelemből van vele. Én mondjuk öt éve vagyok a párommal, jópár éve együtt is élünk, nem vagyunk még házasok, majd a családalapítás-gyerekvállalás előtt tervezzük. De nem hinném, hogy kényelemből lenne velem. Minden nap tesz értem valami apróságot, lehet, hogy csak annyit, hogy elmosogat, mire hazaérek, vagy főz valamit vagy csak hoz a kedvenc gyümölcsömből, vagy elém jön hogy együtt jöjjünk haza, vagy megvár a kajával, pedig már rég éhes. De az én kényelmemet (is) keresi, nem (csak) a sajátját. Én meg az övét.

2015. okt. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kiterjedt ismeretségi körömben több ilyen pár is van. Hogy honnan tudom? Egyiknél részegen mesélte el a dolgot a pasas, a másik kettőnél meg részegség sem kellett ahhoz, hogy ilyen bizalmas dolgot megosszanak velem, mert vagyunk olyan jó barátságban. Azonban ezt a dolgot senki sem veri nagy dobra, mint ahogy semmi más párkapcsolati problémát sem. Vagy senki se tud róla, vagy néhány kiválasztott bizalmas. Én nem tudom miért gondolják az emberek, hogy a gondok mindig látszanak kívülről. Több olyan párt is ismerek, ahol kölcsönös, hogy csak azért vannak együtt, mert mi van, ha nem lesz jobb, de mikor együtt társaságba mennek, akkor mindketten előveszik a színészi képességeiket és senki meg nem mondaná, hogy milyen szar a kapcsolatuk amúgy, sőt még irigylik őket, hogy milyen "jól megvannak" már 10 éve.
2015. okt. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja és az egyik barátom, aki elmesélte, hogy azért nem veszi el 8 év után a barátnőjét, hiába vannak jól el, mert mi van, ha jön jobb nála, de egyedül meg addig se akar lenni, mert mi van, ha nem jön más, akkor meg jó ő is, az végül nagy csinradattával elvette néhány hónappal később, mert a csaj teherbeesett és hát már "nincs más választása"...


De az ilyen mi van, ha jön jobb? típusú férfiakat és nőket nem úgy kell elképzelni, hogy rosszul bánik a párjával. Dehogy. Elvan vele, sokszor még a berögzült kedvességek is mindennaposak, pl. egyszer egyik jó barátomnál voltam, kimentem vele a konyhába almát kezdett szeletelni a barátnőjének, magozta, cikkezte, elrendezte a tányéron, mint valami nagy romantikus, a csaj oda is volt, aztán ő meg utána mondta, mikor kimentünk cigizni, hogy ez egyszerűen már automatikus nála, nem az, hogy fú de beletette a szívét. Megszokás. Megszokásból vett le neki is egy joghurtot a boltban stb. Aztán neki jött is "jobb", nem is gondolkodott sokat, őt már el is vette.


De megmondom őszintén nekem is volt már ilyen kapcsolatom, hogy "kitettem a lelkemet" érte, holott azért nem éppen. Mondjuk hát szerettem, így gondoltam rá, kedveskedtem neki, de hát nagyanyámra is gondolok meg foglalkozok vele, de nem voltam úgy vele, hogy na ő az igazi meg életem végéig. Hogy miért voltam akkor vele? Részben sajnáltam, részben magamat sajnáltam, mert nem volt kedvem a szakítás herce-hurcájához, meg a sírás-ríváshoz, meg hát nem volt azért rossz. De nem volt az a "Fúh de jó vagy" se és folyton benne volt a fejembe, hogy lesz jobb.. Persze miután már benőtt a fejem lágya már másképp láttam ezt, hogy szemétség volt, de már mindegy.

2015. okt. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Az egész idézettel, gondolkodásmóddal egyetlen-egy baj van, de az óriási: azt feltételezi, hogy egy kapcsolat milyensége és célja, végkimenetele egy személyen áll, és ez a férfi.


A való életben ez nem így van. Nem látsz bele senkinek a kapcsolatába, mert ha belelátnál, tudnád, hogy sokszor még véletlenül sem olyan rózsás a helyzet, mint ahogy a hölgyemények leírják, és bizony van oka annak, hogy miért nem kellene házasodni.


Mindenesetre az ilyen nőtársaimat nem tudom sajnálni. Akinek 6-8-10 év alatt nem tűnik fel, hogy a társa hazudik, és a kapcsolat, amiben él langyos húgy, annak valami baj van a felfogásával: magyarán vagy teljes mértékben fogyatékos, és nem látja, mi a helyzet; vagy látja, de nem akarja tudomásul venni.


Hogy ezek után miért marad egy ilyen kapcsolatban mind a nő, mind a férfi, azt nem értem viszont én sem, de szívük joga. A másikat hibáztatni viszont, hogy miért nem szakított, óvodás dolog. Ez kettejükön múlik.

2015. okt. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Férfi olvasókat kérdezném: mégis honnan kellene tudnunk megállapani, hogy mi a másik célja? Ha rákérdezünk akkor siettetjük meg az a fdérfia dolga elvileg. Ha nem kérdezünk rá akkor hülyítenek.

Ha egy férfi megszokásból teszi a kedvességeket, mégis honnan tudhatjuk ezt?

2015. okt. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
6# az a siettetés, ha ilyeneket kérdezel, hogy mikor veszel már el? Meg fogod idén kérni a kezem? Stb. Ha mint két felnőtt ember rendesen beszéltek a jövőről, családtervezésről, házasságról stb. Az nem siettetés. Viszont olyan kapcsolatban, ahol erről ilyen, vagy olyan okok miatt nem lehet beszélni, ott valami hibádzik már eleve.
2015. okt. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mi beszéltünk erről. Elvileg egyeztek a terveink, a valóságban persze más volt a helyzet, mint utólag kiderült.
2015. okt. 11. 18:27
 9/12 anonim ***** válasza:
27%
Mi 5 hónap után összeköltöztünk, másfél év után eljegyzés. És 2017 májusában esküvő (idén augusztusban volt az eljegyzésünk)
2015. okt. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
9-es gratulàlok sok boldogsàgot!
2015. okt. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!