Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Magyarországon is az a hagyomá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magyarországon is az a hagyomány, hogy a férfi bal oldalán áll a menyasszony házasságkötésnél?

Figyelt kérdés
2016. jan. 28. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire hagyomány, én ott álltam :) De lehet, hogy az anyakönyvvezető állított oda, erre már nem emlékszem
2016. jan. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én már mindkét variációt láttam, szóval nem tudom.
2016. jan. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Én úgy tudom jobb oldalt a szerelmed áll baloldalt meg a ku*rvák és a szeretők. Nem tudom esküvőn miért lenne ez másként.
2016. jan. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Templomi esküvőkön olyat láttam, hogy ha együtt megy be a pár, akkor befelé másik oldalán állnak egymásnak, mint kifelé, ennek is hallottam valami hagyományát, hogy még nem házasként meg már házasként másik oldalra kerülnek, de nem ismerem. Sokat énekeltem templomi esküvőkön, de mindig úgy voltak, ahogy a párnak kényelmes volt adott esetben.
2016. jan. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ha állok, jobb oldalra nagyon nehezen tudok fordulni, megerőltető még jobbra beszélnem is ilyenkor, "balos" vagyok, az egész testem hangsúlyosabb része a baloldalam. Ha lehet bal oldalon szeretem tartani az ismerőseim, mert nekem úgy könnyebb beszélgetni velük, ha jobbra kell abba a nyakam beleajdul egy idő után.
2016. jan. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a férjem bal oldalán álltam/ültem a hivatalban, aminek több oka is volt. Egy nagyobb abroncsos menyasszonyi ruhám volt, a hely meg nem igazán volt nagy, szinte egyértelmű volt, hogy én ülök a legközelebb eső székre miután bemegyek, hogy ne kelljen még a belsőbe bemásznom. (Mi nem együtt vonultunk be, mivel nem volt templomi, hanem a férjem az anyukája, engem pedig apukám kísért oda az anyakönyvvezetőhöz) Szerintem nincs ennek akkora jelentősége amúgy, hogy ki hova ül, vagy hogy vonul ki.
2016. jan. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

A nő a férfi jobbján megy, a k*r*a a balján. Azért, mert a balon hordott kard beleakadt volna a szoknyába.

E mellett a templomban a nő van a bal oldalán van a férfinak az oltár előtt (de befelé általában az anyja és az apja kíséri a házasulandókat), hogy amikor kijönnek, akkor nem kell egymást kerülgetni, csak megfordulni.

Ez ilyen egyszerű :)

2016. jan. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, amit ír azzal a karddal, abban van bizony ráció.

Én mindezek felől tudatlan voltam, de úgy esett, hogy a férjem jobb oldalán álltam. :)

2016. febr. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!