Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Igaz az, hogy minél kevésbé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz az, hogy minél kevésbé iskolázott/intelligens egy nő, annál inkább nagyobb jelentőséget tulajdonít magának az esküvői procedúrának és részleteinek?

Figyelt kérdés

2016. febr. 3. 10:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Az iskolázottság nem egyenlő az intelligenciával. Miért azonosítod egymással a kettőt?
2016. febr. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
Nem hiszem. Főiskolát végeztem, de azért esküvője (jó esetben) csak egyszer van az embernek, én is fontosnak tartanám a részleteket. Inkább az nem mindegy, hogy az akadályokat hogyan kezeli az illető... meg tudja-e normálisan beszélni vagy bevágja a hisztit és vergődik a földön.
2016. febr. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

Egy intelligens nő kevésbé fog ragaszkodni felesleges cicomához, kompromisszumkészebb.

Egy kevésbé iskolázott lehet, jobban belekapaszkodik az esküvő részleteibe, és kevésbé enged belőlük, mert meghatározóbbnak érezheti önmagára nézve, hogy minél tökéletesebb legyen...


De ez emberfüggő. Iskolázott, intelligens emberek vernek el milliókat az esküvőre, mert megtehetik, van pillangóröptetés, lovas hintó stb.. És jól érzik így magukat, miért ne alapon akár.


És egy kevésbé iskolázott, de józan ésszel megáldott ember is beláthatja, hogy egy szerény esküvő is lehet olyan meghitt, néha szebb is, mint a nagy banzáj...


Emberfüggő, mint minden.

2016. febr. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Sunshinedoll ***** válasza:
96%
Szerintem nem. Az intelligencia nem egyenesen arányos az iskolázottsággal, illetve az esküvőt is ki-ki hogy éli meg.
2016. febr. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%

Ez inkább olyan propaganda dumának tűnik, amivel a vőlegények próbálják rávenni a menyasszonyt, hogy szerényebb esküvővel beérjék. :)


Semmi köze egymáshoz a kettőnek.

Ismerek olyat, aki megteheti, hogy sokat költsön rá, elvégre jól keres (jó szakma, jó iskolák, nem mondanám butának...), és olyan esküvője volt, mint a mesékben. Old timer autó, swarovski kirstályos ruha, emeletes torták minden asztalon, pezsgő szökőkút...

Meg ismerek olyat is, aki elég egyszerű, de azt felfogta, hogy most egy szerény esküvőt tudnak kifizetni, és az is szép lesz. Inkább, mint hogy hitelbe verjék magukat.

2016. febr. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Ebbe 100%-ig biztos voltam, hogy a GYK-s kötekedők belekötnek. Az eredeti kijelentés az iskolára vonatkozott, de mivel szerintem nem az iskolázottságon múlik az intelligencia, ezért írtam oda / jellel az intelligenciát is.


Akik a kérdésre válaszoltak, köszönöm!

2016. febr. 3. 11:13
 7/21 A kérdező kommentje:
*n
2016. febr. 3. 11:14
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

nem igaz


inkább attól függ, hogy mennyire akarja nagydobra verni az esküvőjét mások előtt

2016. febr. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
89%
Csak érettségim van, viszont nem tartom magam unintelligensnek, de az esküvőm négy személyes volt, mi ketten, meg a két tanú. A barátnőm lányának, aki diplomás is, nem is buta, két millába került az esküvője. Egy rokonom, akik igen magasan kvalifikált emberek, a lányuk esküvőjét szűk családi körben tartották, viszont a Bahamákon. Nem tudom, hogy ebből a három esetből le lehet-e vonni valami általános érvényűt :)
2016. febr. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
88%

Abban lehet igazság, hogy egy kevésbé iskolázott nőnek gyakran nincs más fénypont az életében, mint az, hogy megfog egy palit, szül neki egy gyereket, és rendben tartja a háztartást. Nem azt mondom, hogy az összesnek, mert van egypár, aki mondjuk tök tehetséges másban, pl. fodrászkodás, sminkelés, éneklés, kézműveskedés stb. De vannak, akiknek tényleg az esküvő meg a gyerek az életük csúcspontja, és semmi más nincs. Azoknak tényleg fontos, hogy az esküvő azért legyen tökéletes (gyakran nagy és rongyrázós), hogy megmutathassák a világnak...


Persze az iskolázott nők között is van két alapvető típus. Az egyik az, aki sok pénzt keres, mindenből megszokja a tökéletest, és nem ad alább. A másik típusnak az esküvő mellett van sok más olyan esemény az életében, amire büszke, és nem hiszi, hogy attól lesz szép élmény az esküvő, hogy minden úgy van benne, mint egy romantikus filmben vagy ahogy ő elképzelte.


Én is iskolázottabb vagyok, és én magamról tudom, hogy hajlok a kompromisszumra, és az elképzelésemet nem mindenáron akarom érvényesíteni. Elvégre nekem a külsőségeknél fontosabb az érzélmi része. Van pár dolog, amiből nem szeretnék engedni, de most nem halok bele abba, ha nem ilyen márkájú a cipő, ha nem találok a kedvenc virágomból tökéletes csokrot, ha nem az általam elképzelt leghangulatosabb étteremben eszünk.

2016. febr. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!