Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti mit tennétek/mit szokás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek/mit szokás tenni ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
A testvérem meghívott minket(én+a szüleim)de nincs pénzünk három embernek ruhát venni,leutazni és szállást fizetni ott.

2016. febr. 10. 11:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Mama papa nyugdíja nem jó?
2016. febr. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az apai nagymamámmal nem tartjuk a kapcsolatot,a papa meghalt,anyai ágon úgyszintén,az anyai ágon mamámnak kevés nyugdíja van,de egyébként se húznám le őket.
2016. febr. 10. 11:24
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Rokonok, barátok, tesó aki dolgozik az nem tud segíteni?
2016. febr. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
20%
Küldenék esküvői lapot nekik.Megírnám,h sajnálom, de nem tudunk részt venni.
2016. febr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Hát ez furi. Mármint az, hogy a tesód ezzel nincs tisztában, hogy ez számotokra megterhelő? Persze, ha tisztában van vele, akkor is az tök jogos, hogy meghív benneteket, de mellette felajánlhatná, hogy fizeti a szállást + segít a ruha dologban is. Én esküvő előtt 3 héttel felutaztattam anyámat saját pénzből pestre és elvittem ruhát venni neki. Persze ellenkezett, hogy milyen már ez, hogy nem tud nászajándékot adni és akkor még én ruhát is veszek neki, de megnyugtattam azzal, hogy kell nekem melóhelyre egy elegáns ruha, mert néha vannak olyan rendezvények, amikre olyat kell felvennem és ez nekem így egyáltalán nem kiadás, mert majd utána vissza adja nekem és én elhordom (ez nem volt igaz, azóta se tudtam hová felvenni, meg nem is tudom, mikor lesz tényleg olyan alkalom, ahová felvehetem, de ezt ő elhitte és így már egyáltalán nem érezte rosszul magát miatta). Meg elvittem fodrászhoz azzal a címszóval, hogy tök ingyen lesz, mert a barátnőm a fodrász és nem fogad el érte pénzt. (tényleg jóba vagyok a fodrásszal, de nem ennyire. előre kifizettem neki, amikor a menyasszonyi hajat és sminket próbáltuk és mondtam neki, hogy ha anyám kérdezi, akkor ő is mondja azt, hogy ingyen van az ő hajvágása). Nem tudom, hogy tesódnak mi fér bele, de ha fontos neki, hogy ott legyetek és esküvői hacacáréra telik, akkor szerintem már nem lenne téma az, hogy vegyen nektek ruhát, meg fizessen egy 3 ágyas szobát. Női koktélruhát ilyenkor, amikor mindenhol akciók vannak, még márkás boltban is találni 2-3 ezerért. A reservedben például van most egy csomó akciós kisruha. Tök szépek, elegánsak, majdhogynem ingyen hozzá vágják az emberhez. Apudnak egy ing, meg egy nadrág szintén potom pénz lenne a reservedben. Én például megkockáztatom, hogy 15 ezer alatt mind a hármótokat feltudnálak onnan öltöztetni... A szállás meg megint csak kihozható olcsóbb szállodában 15 ezerből. 30 ezret, vagy legyen 40 szánjon már rátok tesód, ha azt akarja, hogy ott legyetek...
2016. febr. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, mire hívott meg a testvéred? Nincs ruhátok? Valami alkalmi ruha kellene? Csak van egy-egy alkalmi ruhája is a családtagjaidnak. Megmondhatod nyugodtan a problémát, hogy nincs megfelelő ruhánk, és nem is tudjuk kifizetni a szállást, csak megyünk és jövünk, nem tudunk ott maradni - biztos megértik, vagy pedig segítenek.
2016. febr. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szállást nem is tudjátok kifizetni, ha új ruhát nem is tudtok venni, arra csak futja, hogy legalább a szertartásokon ott legyetek. Mégiscsak a legközelebbi rokonai vagytok. Persze mindezt tisztázzatok vele előre, lehet, hogy ő maga ajánl fel segítséget, gondolom nyilván szeretné, hogy mellette legyertek a nagy napon.
2016. febr. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hármas:Nem,nincs olyan rokonunk stb aki tudna/akarna segíteni sajnos...


Ötös:Tisztában van vele hogy megterhelő ez anyagilag,de ő ilyen,anyagilag sem igen segít minket,mert azt mondja nem tud...Az esküvőjével kapcsolatban még inkább nem.

Náluk is van egy üres szoba,amit senki nem használ,de abba sem egyeztek bele hogy akkor ott aludhatnánk azt az egy éjszakát.


Hatos:Hát igen,valószínű az lesz hogy megmondjuk nekik hogy nem tudjuk kifizetni sajnos,más lehetőség nem nagyon van,max az ha ezt mind nagyon olcsón kitudnánk "fogni",dehát ennek kevés esélye van...

Egyébként nincs alkalmi ruhánk,egy blúzom és szoknyám van(ilyen tipikus iskolai ünneplős blúz+szoknya),dehát ezt nyilván nem veszem fel esküvőre.

Anyámnál ugyanez,apámnak meg perpill semmi ilyesmi nincs.


Hetes:Persze,természetesen előre tisztázni fogjuk vele,a sok ember előtt ott égni azért nem szeretnénk,hogy nincs is oda való ruhánk.

2016. febr. 12. 16:12
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem enged be az üres szobába egy éjjelre?! :(

Ez csak engem akaszt ki?!


No, de. Meg kell értenie, hogy ha nem segít Benneteket, akkor nem lesztek ott élete nagy napján. Annyira önző senki nem lehet, hogy kihagyja a Családját az esküvőjèből!

2016. febr. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mikor lesz ez az esküvő. A faluban,ha jóban vagytok egy-két családdal, akkor el lehetne mondani nekik, és megkérdezni, nincs-e valamilyen ruhájuk, amit egy alkalomra felvehetnétek. Menjetek el az önkormányzathoz, ott talán tudnak segíteni, meg vannak ilyen olcsó turkálók, talán ott is lehet találni valami alkalmibb jellegű ruhát.
2016. febr. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!