Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit tegyek, ha félek attól,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha félek attól, hogyan fog viselkedni a párom családja a lagzinkon?

Figyelt kérdés

Ősszel szeretnénk lagzit, a családja még nem tudja. Rettegek az egésztől amiatt, hogy hogy fognak viselkedni. Alapból az eljegyzési ebédtől is félek.

Egyetlen lagziban voltam az ő részekről, a nővére és annak párja egész végig úgy álltak hozzá, hogy mekkora hülyeség a lagzi, meg mekkora sz.r, majd már a vacsora elòtt részegre itta magát a "sógora". Egész este nem álltak fel az asztaltól, csak ha sörért vagy h.gyozni ment.

Az apja annyit zabált, hogy én majd' elsüllyedtem szégyenemben. De komolyan! Annyira teleszedte a tányért, hogy folyt ki belőle a leves/pörkölt és legalább 2-3x teleszedte egy-egy fogásból. A vacsora után kiment a kocsiba és ott ült addig, amíg haza nem indultunk. Sok boldogságot rajtam és a páromon kívül senki nem ment oda kívánni, a páromat halálra szekálták azért, mert nyakkendőt kötött és öltönyt vett.

A menyasszony egyébként a párom unokatestvére volt. Amikor hívta a családot az ifjú pár fotózáshoz, komolyan mondom, hogy elment 20 perc, mire hajlandóak voltak odaállni és a fotón kb. mindenki olyan fejet vág, mintha temetésen lennének.

Tudom, hogy nem szép dolog anyagiaskodni, de a párom tesójáék 5000 ft-ot adtak nászajándéknak úgy, hogy 3-an mentek, mert gyerekük is van. Amikor meg valami haverjuknak van szülinapja, 10 ezerért vesznek ajándékot.

Az apja ráadásul egy buta, makacs, alkoholista ember, aki nagyon bunkón viselkedik mindig, mindenhol.


Kérlek ne mondjátok, hogy ne hívjuk meg őket, mert a páromra tekintettel vagyok, mégis az ő családja. De rettegek az egésztől. Kérdeztem a páromtól, hogy ugye nem fognak így viselkedni a mi esküvőnkön is, de csak annyit mondott, hogy nem tudja, nagyon reméli, hogy nem.


Volt valaki, akinek hasonlóak a szülei/anyós/apósa? Tudtak viselkedni végül az esküvőn?


2016. ápr. 29. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Így jár az ember, ha prolikkal házasodik.
2016. ápr. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hat, nezd nehez kerdes, de en a helyedben a paromat kernem meg hatarozottan hogy meg az eskuvo elott beszeljen veluk egyet, hogy szivesen varjatok oket, de ha ez es ez lesz, akkor inkabb vagy el se jojjenek vagy azonnal tavozzanak. Igy hogy nincsenek hatarok szabva ennek az ordenare viselkedesnek es senki teszi az arcukba (sajnos ilyen proli butak csak ebbol ertenek), hogy rosszul viselkedsz, akkor ok ezt nem fogjak felfogni mert neveletlenek es illetlenek.

Kerd meg a parodat hogy beszeljen veluk, mert ulesbol es a remenykedesbol csak drama lesz az eskuvon, ez az egy boritekolhato. Az eskuvore pedig mindenkepp javasolnek egy-egy biztonsagi ort, hogy problema van ezekkel a neveletlen prolikkal akkor tudtok nekik szolni es ok feltunesmentesen kikiserik oket a rendezvenyrol. Ezt is mindenkepp javasold a parodnak.

2016. ápr. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A) Beszél velük a párod

B) Nem hívjátok meg őket - gáz, mert mégiscsak...

C) Elviselitek őket muszájból

D) Nem lesz lagzi, hanem ti + 2 tanú.

2016. ápr. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hu, de ismerős. Sőt. Férjem unokatesói még egy bögrèt, üdvözlőlapot sem hoztak az esküvönkre.. De hogy pia van-e még, meg hogy jutnak haza, azt meg tudták kérdezni.. Azt mondtam a hazamenetelre, hogy oldják meg, beszéljenek valakivel. Az odajutást így is mindenkinek megszerveztem, akinek nem volt kocsija...

Gratulálni is ímmel-ámmal jöttek oda. MINDENKINEK jeleztem hogy a házasságkötő terem előtt vagy az önkormányzat előtt csoportkép készítés lesz. Le se sz.a.r.ták, indultak a kocsikhoz, hogy minél előbb érjenek oda zabálni, meg piálni. Így meg nem volt értelme a csoportképnek, mert a fele venďég ment utánuk..

Az étteremhez emiatt 30 perccel előbb értünk oda.. És csodálkoztak, hogy nem megyünk be egyből, meg hol a leves még. Mellesleg a meghívón is ott volt a vacsora időpont.


A mai napig bosszant, de hála Istennek az esküvőnkre így is szeretettel gondolok vissza. Nagyon kedvesek, segítőkészek voltak a tobbiek. Es jol ereztek magukat anelkul, hogy parasztok lettek volna. Aki paraszt volt, azt meg let.o.j.tam, a hazamenetelre is odabofogtem h oldja meg. Beszóltam mikor a papát agyonitatta. Stb.

Nem foglalkoztam ezen kívül velük. Majd ha lesz eskuvojuk en is nagyon komolyan allok majd ohozzajuk. De en azert viszek nekik vmi sz.a.rt. De ugyse lesz nekik. Ha meg lesz, nem fognak hivni, mert gyokerek.


Gondoltam elmeselem, tanacsom nincs. Talan csak ez: tul kell elni, le kell sz.a.r.ni. ha sok idej3 paraszt, lehetsz te is az.

2016. ápr. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez nagyon kellemetlen helyzet. Nyilván meg kell hívnod őket hisz a párod családjáról van szó. De én a helyedben nem görcsölnék ezen Ennyit. Nem a te és nem a párod szégyene ha nem tudnak viselkedni. Én azt mondom ne foglalkozz velük, ti és a család többi része érezze jól magát ők meg mondjanak amit akarnak. Ne hagyd hogy már most tonkretegyék. Talán megemberelik magukat.
2016. ápr. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

alkohol legyen minimális

kevés sör, de abból is több az alkohol mentes (esetleg beszéljétek meg a pincérrel, hogy a problémásabbaknak csak azért is menteset adjanak)

kevés bor és kb. ennyi , esetleg még 1 üveg pálinka koccintani, de ez nagyon korlátozott mennyiségben pl.: ha egy 30 fős vacsoráról van szó akkor harminc főre 1 üveg.

Eleve szervezhetitek az esküvőt úgy, hogy nincs utána lagzi csak vacsora, és akkor ehhez mérten gyérebb az alkohol felhozatal

2016. máj. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, nagyon megértem, hogy tartasz tőle. Én is paráznék emiatt.

Apósom is szokott ilyen buta dolgokat csinálni, persze nem kulturálatlanul, csak amolyan sz_rok bele stílusban, na együk ki őket a vagyonukból, meg jó lesz ez ajándéknak stb.

De a mi esküvőnkön megemberelték magukat családilag. Komolyan, néztem is..


Mit lehet tenni?

-Alkoholt fogjátok vissza

-Ha főasztalhoz ülnek, muszáj lesz normálisan viselkedniük :D, mert mindenki őket nézi.

- Párod tesója, meg nem tudom, ki lesz a tanú esetleg őket is főasztalhoz tenni.

- Tálszervizes étel! Nem fog annyit szedni, hogy ciki legyen, lehet, kicsit többet költötök, de megéri hidd el.

-Ellátni őket is feladattal

-Sok program az esküvőn, ahol nincs lófrálás, játékok stb. hogy ne legyen esélyük kontrollálatlanul berúgni.


Több nem jut eszembe, esetleg, fizetősre csinálni a rövid fogyasztást.


Minimalizáljátok azt, amikor inni kell (vacsora közben ne vigyenek ki pálinkát)


Sok sikert! Hajrá és persze, hívjátok meg őket. Nekik lesz szégyen, ha idiótán viselkednek, hidd el

2016. máj. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket, tanácsokat! :)

Igazából a legjobban a páromat sajnálom, hogy neki mennyire rosszul esik ez az egész. :S

Őszintén remélem, hogy megemberelik magukat...

2016. máj. 1. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!