Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem lesz menyasszonytánc,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem lesz menyasszonytánc, csokordobás! Kiakadt a rokonság! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem értem, kicsit modernebb felfogású vagyok és nem vágyok ilyenekre. A csokordobást megalázónak tartom. A menyasszonytáncról, meg más jut eszembe (pénzért táncolni)...

Rokonok kiakadtak, a szüleim erősködnek, hogy legyen, a ceremóniamester is figyelmen kívül hagyta a kérésem, mert most küldött egy előzetes program tervet. A dekoros is dobócsokrot akar készíteni...


Anyukám rosszul lett, mikor megtudta, hogy nem piros menyecske ruhám lesz, ja és, hogy nem veszem fel a párom nevét, hanem megtartom a sajátom. Erre csak annyit, mondott, hogy annak idején neki nem volt szégyen felvenni apám nevét, ő nem szégyenli a párját. Mondtam, anya, jól leszűrted a lényeget.

Mindenki ellenem van mindenben, semmi kedvem a lagzihoz. Már csak a 2 tanús esküvőre vágyom

A vőlegényem csak annyit mond, hogy szerinte kicsit antiszociális vagyok :( pedig nem csak más dolgokra vágyok az esküvőn.

Nagyon bántó érzés :(

Akinek nem volt hagyományos lagzija, annak hogyan fogadta a család?



#esküvő #nem lesz menyasszonytánc #csokordobás
2016. máj. 1. 18:40
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit mondanék, az értetlenkedőknek, hogy senkit nem fognak bennszülöttek méregbe mártott lándzsával a lagzi helyszínére hurcolni. Akinek nem tetszik a rendszer, maradjon nyugodtan otthon.
2016. máj. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 RRR ***** válasza:
100%

a haveromék is besokalltak...2 tanús esküvő lett ,kockás ingben farmerben,7 perc alatt


az esküvői pénzből,meg elmentek egy hosszabb nyaralásra

2016. máj. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:
Nem lenne rossz :) csak a párom, szereti a hagyományos dolgokat, így tuti nem fogom meggyőzni. Maximum erőszakot teszek magamon :(
2016. máj. 1. 18:48
 4/57 anonim ***** válasza:
100%

gondolom a nagy része már ki van fizetve, így az az opció nem járja, hogy lefújjátok az egészet és leléptek ketten :)


nos, vagy a sarkadra állsz és keményen megmondod hogy ez és ez lesz és akinek nem tetszik nem muszáj eljönni, de ha mégis elmegy, akkor tartsa meg magának a sajátos elképzeléseit. Vagy fejet hajtasz és összeszorított fogakkal hagyod hogy éjfélkor megtáncoltasson a násznép és hogy egy rakás esküvőre váró csaj halált megvető bátorsággal vetődjön az eldobott csokrodért :)


Az esküvőnek kettőtökről kell szólnia, a ti elképzeléseteket kell tükröznie, nem pedig azt hogy közelebbi vagy távolabbi rokon épp mit tartana helyesnek és kötelezőnek.


Egyébként nekünk többek között ezek elkerülése végett is lesz két tanús esküvőnk, bár nálunk amúgy se nagy a rokonság meg a baráti kör, így igazi nagy bulit amúgy se tudnánk csapni.

2016. máj. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig 3 barátnőm esküvőjén voltam. Az első hagyományos templomi+polgári volt mindennel amiket írtál.

A másodiknál volt egy polgári kis szertartás, majd két hónappal később egy templomi, ahová konkrétan túracipőben ment fel a kb 9 fős násznép egy kis hegyi kápolnához. Református lelkész énekelt és gitározott, és mi is énekeltünk. Csokordobás a polgárin volt, menyasszonytánc sehol.

A harmadikon három szertartás is volt, egy polgári, egy katolikus és egy nem tudom milyen. A harmadik a lagzi helyszínén volt már, és a menyasszony ismerőse volt az összeadós emberke (kicsit olyan Jóbarátok Joey papi szertartása hangulata volt :) ). Ott nem volt csokordobás, mert megalázónak tartotta a lány, h minden nőnek sorba kell állnia érte. Menyatánc sem volt és a menyecskeruha sem hagyományos volt, hanem a menyasszony saját indiai táncos fellépőruhája, és abban jött be még néhány táncossal együtt vissza és előadtak nekünk vlmit. Amúgy itt a család is készült (mindkettő) közös produkcióval ajándékként. A dekorációt többedmagunkkal csináltuk, az én reszortom a zsepiből való rózsahajtogatás volt. :)

Egyik sem volt rosszabb a másiknál.

2016. máj. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
100%

Ki fizeti a lagzit?

Ha saját pénzetekből lagziztok, akkor egyértelmű, hogy az van, amit ti mondtok, a részvétel pedig nem kötelező.

Ha a szülők fizetik a lagzit, akkor pedig ti csak kellékek vagytok a show-hoz.

Ez ilyen.

2016. máj. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
98%
Én közölném a ceremóniamesterrel, hogy ha nem a ti elképzeléseiteknek megfelelően csinálja a műsort, akkor ki van rúgva.
2016. máj. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
100%
Fel nem foghatom hogy mi olyan hatalmas probléma ezen hogy a felsoroltakat ki akarod hagyni. Nem igaz hogy ez az egy nap nem szólhat rólatok. Féreértés ne essék nálunk lesz csokordobás, igaz menyasszonyi tánc helyett menyecsketánc lesz és mi is viszonylag nagy lagzit tartunk szóval szeretnénk ha a vendégek is jól éreznék magukat, de ez már túlzás. Ilyen dolgokba nem szabadna beleszólni. Attól függetlenul hogy nem értek egyet veled (pl hogy a csokordobás megalázó lenne) abszolút jogos az elkeseredettséged. Én azt javaslom ne hagyd magad. Majd megbékélnek. Nehogy már ne tudják feldolgozni. A ceremóniamestert pedig határozottan le kell állítani, mégiscsak ő van értetek és nem fordítva. Hisz jól meg van fizetve gondolom. Sok boldogságot!
2016. máj. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igazatok van.

Mi fizetjük a lagzit. Csak olyan sértődött arcot tudnak vágni a rokonaim közül, hogy érthetetlen...

A ceremóniamestert is meg a virágost is szépen kértem, az a baj, hogy családilag együtt voltunk szülők is jöttek dekort tervezni, mert kíváncsiak és lehet, hogy valamelyikük mondta neki helyettünk :D olyan készpénznek veszi a dekoros hölgy a csokort.

A ceremóniamester, meg nincs megfizetve, mert rokon így lelapozott engem. A párom meg túlharsogva engem a vonalban (telefonon beszéltünk néhány dolgot) nyögi be a dolgokat és ráhagyja a "szolgáltatókra" az ő dolgaikat, mondván ők tapasztaltabbak. De miért? Miért kell mindenki véleményét megfogadni? Amit én mondok az csak akkor jó, ha valaki más is ajánlotta már előtte. :(

Nálunk ő viselkedik úgy, mint a menyasszony :D én meg a vőlegény (a szervezés terén) férfit sosem láttam még ennyire akaratosnak és hisztisnek, mint az amúgy tündéri páromat :D

2016. máj. 1. 19:21
 10/57 A kérdező kommentje:
Csak kvázi megerőszakolásnak tartom a magam részéről, hogy olyanokba menjek bele, ami nagyon kívül esik a komfort zónámon. Eléggé elborul az agyam, ha ilyen szitukba rángatnak bele... lagzitól már előre félek, nem akarok beolvasni senkinek :D
2016. máj. 1. 19:24
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!