Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a különbség a nyoszolyólány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a különbség a nyoszolyólány és a koszorúslány között?

Figyelt kérdés
2007. nov. 13. 19:44
 1/9 anonim válasza:
75%
Szerintem semmi. A nyoszolyólány régies (népies)kifejezés.
2007. nov. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
75%
Én úgy tudom, hogy semmi különbség. Ugyanaz! :)
2007. nov. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
semmi
2007. nov. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Elég sokat foglalkoztam ezzel a témával és azt lehetne mondani hogy szinte mindent tudok az esküvőről. És csatlakoznék az előttem szólókhoz. Nincs különbség a kettő között. :)
2007. nov. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Én pedig úgy tartom, hogy nyoszolyólányból csak egy lehet, koszorúslányból pedig több is.


A magyar néphagyomány szerint a nyoszolyólány (-vagy asszony) kísérte az oltárhoz a menyasszonyt (azaz tulajdonképpen a tanúja volt). Nyoszolyólány lehetett a menyasszony barátnője és rokona is...


Jó készülődést minden menyasszonynak! :)

2009. febr. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

... bocsánat, nem jól írtam az előbb, de nem tudom szerkeszteni a már elküldött választ... Szóval, nyoszolyóasszonyból van egy, nyoszolyólányból pedig több is lehet.


És ahogy az előttem szólok mondták, a nyoszolyólány valóban ugyanaz, mint a koszorúslány...

2009. febr. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem meg van különbség a nyoszolyólány meg a koszorúslány között. Nyoszolyólányból csak egy van! Ő fogja a mennyaszony fátylát, amikor az oltárhoz mennek, tehát az oltárhoz kíséri a menyasszonyt. A koszorúslány vagy lányok pedig azok a lányok, akik ezután jönnek, és rizst szórnak szét a kosárkákból!:-)
2011. júl. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Szia! Remelem tudsz angolul, ajanlom figyelmedbe ezt az oldalt [link]
2018. máj. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Elozo vagyok, a maid of honor a nyoszolyolany es a bridesmaid a koszoruslany
2018. máj. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!