Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Más is volt ilyen dilemmában?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is volt ilyen dilemmában?

Figyelt kérdés

Jövőre tervezzük összekötni az éltünket, azonban nem vagyunk a legjobban eleresztve anyagiak terén. A karikagyűrűink is ezüstből lesznek, köves valamicsoda nem lesz. Azonban nagy dilemmában vagyok.

Két felállás van az esküvőt illetően.

1. kicsit jobban összehúzzuk a nadrágszíjat, és 15 fővel tartunk a sertartás után egy kis vacsorát. Ügye itt ebben az esetben szeretnék valami igazi menyasszonyi ruhát, amiben egy két képpel megörkítik a nagy napunkat!

2. Ketten bemegyünk 2 tanút megfogunk utána velük egy kis vacsora vagy délutáni étkezés, de ebben az esetben nem tudom, hogy legyen-e ruhám. Minek? Nincs fotózás, nincs tánc, ebben az esetben felelseges flnc...


2016. máj. 21. 16:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ, hogy mennyire fontos nektek ez a nap. Vannak párok, akiknek ez csak arról szól, hogy legyen papír, de vannak, akik szerint meg életük legnagyobb napja. Elég nagyok a különbségek az emberek közt e tekintetben, igazából mindkét végletnek van létjogosultsága. Ha legalább egyikőtök fontosnak, jelentősnek érzi ezt az eseményt, akkor mindenképp érdemes annyit belefeccölni, hogy az 1.verzió összejöjjön, máskülönben utána bánni fogjátok.
2016. máj. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha a 2. verzió lesz akkor szerintem teljesen felesleges egy "igazi menyasszonyi ruha" én el sem tudunk képzelni, hogy egy ilyen fontos eseményből kihagyjam a szüleinket, testvéreinket stb. Ezek szerint nektek is fontos valamennyire ha felmerült egyáltalán a 1. verzió. Nem tudom milyen az anyagi helyzetetek de ennyit csak megengedhettek magatoknak, én akár még a ruháról is lemondanék az 1.verzió esetén is, de a legközelebbi családtagjaim mindenképp meghívnám.
2016. máj. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Na igen. Felvetodik a kit hivjunk meg dolog. Apukam meghalt 10eve anyukammal a hugom szuletese ota nincs jo kapcsolatom igy a hugommal sem. Utaljak a parom. Dedimama es a keresztszuleim akiket hivnek. Parom csaladja azonban tok korrekt, kedves család. Csak igy ezt enm valahol serelmeznem, hogy nekem nincs ott senki. Hiaba hívnám nem tudom jönnének e
2016. máj. 22. 07:50
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek de nem érdemlik meg a párod szülei hogy kihagyjátok őket csak azért mert te nem vagy jóban bizonyos családtagjaiddal.
2016. máj. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Másrészt olyat nem hívnék aki utálja a párom. Akkor csak a dédit és a keresztszüleid hívd a te részedről.
2016. máj. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én részemről csak anyukám volt ott, meg a barátnőm a párjával, tanúm is a barátnőm volt. Már csak egy közeli rokonom van, egy nagynéném, de vele nincs jó kapcsolatom, és nem hívtam, mert félő volt, hogy elrontja a megjegyzéseivel a napot, megsérti férjem családját, stb. Férjem részéről viszont jöttek szülők, testvér, keresztszülő, nagynéni, unokatestvérek. Plusz még két barát. Nem volt rossz, hogy az én oldalamról alig vannak, olyan szempontból, hogy így is jól éreztük magunkat (persze azt nagyon sajnálom, hogy nem élhették meg a családomból többen ezt a napot, tehát ilyen szempontból rossz volt, de ez flanccal vagy anélkül ugyanaz). Mi 22-en voltunk így, volt polgári szertartás, fényképezés, vacsora és egy kis buli utána. Nekünk megérte, hogy meghívhattuk azokat az embereket, akik segítettek megünnepelni ezt a napot, és olyan szerencsénk volt, hogy ennek kapcsán több jó emberrel is megismerkedtünk a szolgáltató részről, ami szintén emlékezetesebbé tett mindent.

Még egy rövid nászút is belefért a költségvetésbe, igaz, csak belföldön, de attól még éppen úgy élveztük.

Mondjuk nekünk téli esküvőnk volt, ami anyagilag jobban kijön.

2016. máj. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért jövő évig nagyon sok minden történik, ebben az esetben félre is tudtok tenni. De saját tapasztalatból elárulom, hogy nulla félretett forintból, havonta a nadrágszíjat összehúzva átlag fizetésből 2 gyerek mellett lehet még lakodalmat is szervezni, félév alatt. Csak tudni kell mit és hogy illetve hol akarsz !

Menyasszonyi ruhád akkor van ha akarsz meg veszel, de elég egy elegánsabb fehér ruha is. Még 2 tanúval és készülhetnek képek.

2016. máj. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ne hagyd ki a ruhát. Egyszer lesz ilyen alkalom;)

Ha spórolni akarsz vegyél használtan, jófogás tele van ilyen hirdetésekkel.

2016. máj. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekünk sincs nagyon kivel megosztani ezt a nagy napot. Alig vannak barátaink, amióta kiselejteztük a java részét, a rokonság egyik fele morgós, hisztigép, a másik meg flancoló, flegma.

Azon agyaltunk, hogy csinálunk egy kis esküvőt valahol tengerparton 2-en, itthon pedig egy 10 fővel kiskosztümben aláírjuk az aláírnivalót.



Én mindig nagy lagziról álmodoztam,ami egy sportcsarnokot teletölt, de rájöttem,hogy sem pénzem, sem kedvem, sem társaságom sincs már ilyesmihez...

Meg amúgy sem ez a fontos, hanem ti. :)

2016. máj. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nos vannak azért fejlememyek. Rendeltem alirol egy ruhát, 9 ezerért. Atalakitom egy kicsit, teszek hozzá itt ott. Egy ismerősöm fotós de messze lakik, fel ajánlotta, hogy az útiköltség elleneben csinál nekünk fotókat. Elkezdem elkesziteni az örökcsokrom, es párom kituzojet. Meg meggondoljuk hogy mekkora buli lesz, de ezekhez most mar ragaszkodunk.
2016. máj. 29. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!