Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen süteményeket szoktak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen süteményeket szoktak esküvőre rendelni, van egy két ötletetek? Fogalmam sincs milyet rendeljek és hányfajtát.120-an leszünk az esküvőn, Budapesten, májusban.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 10. 23:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Sós sütiből (pl pogácsa) fejenként 10 dekát számolnak a vendéglősök.


Édes sütiből meg gondold végig, hogy TE mennyit lennél képes megenni egy este folyamán, miután a kajával már jól belaktál. A férjem IGEN-IGEN édesszájú, de ő se sokat... Van ugye a menyatorta, amiből mindenkinek dukál egy szelet. Ezen felül ember legyen a talpán, aki 5 szeletnél többet meg bír enni. Ez egy 120 fős esküvőnél 600 szelet. Nem tudom, felétek szokás-e, hogy a rokonok sütit-tortát visznek a lagziba. ha igen, akkor ezt vond le belőle...


Mi egy 70 fős esküvőre 8 tortát rendeltünk a menyatortán kívül, fejenként 10 deka sósat (sajttal töltött rold, pogácsa, ilyesmik), a többi sütit a rokonok hordták össze. Iszonyú mennyiség lett: a lagzi után mindenkinek adtunk, mégis óriási dobozokkal maradt a sütiből.

2010. ápr. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vidéki lagzikban szokás mindekinek csomagolni is a sütikből távozáskor.
2010. ápr. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az se mindegy milyen esküvő lesz, ha nagy lagzis reggelig tartó akkor több kell, ha csak vacsi sokkal kevesebb. Mi kb. 15 deka sósat és 15 édeset rendelünk + torta+kísérő torta. Ha van olyan cukrászda ahova gyakran jársz és ismernek, nyugodtan kérj tőlük is tanácsot. Én mindenképpen olyan helyről rendelnék, ahol ismerem a termékeket, így nem érhet meglpetés a minőségbe sem. Inkább sok legyen mint kevés, szerintem a maradékot Bp-i esküvőnél is lehet a vendégeknek csomagolni, nem kell ahhoz vidékinek lenni.
2010. ápr. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
15/fő természetesen. Ha több a pasi több sósat mint édeset, ha sok az öreg meg a nő több édeset érdemes.
2010. ápr. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a fejenként 5 szelet torta rengeteg, írta is a válaszoló, hogy maradt. Az esküvői torta annyi szeletes, ahány vendég, abból szinte "illik" enni, legalábbis kiosztani ki szokták mindenkinek. Ezen kívül én fejenként 1 szelet tortával számolok, de nálunk lesz fagyi (3 gombóc/fő vacsi után rögtön), és lesz kb. 3 fajta édes aprósüti is.

Mi nem pakolunk tortát a násznépnek, egyrészt mert ha kint áll a torta egész éjjel az asztalon, tönkremegy, másrészt vidékiek a rokonok, mire hazaérnek, még inkább tönkremegy, és mi sem ettük meg soha az ilyen kapott cuccot, mindig ki lett dobva, mert gusztustalan volt.

2010. ápr. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az édesnek nem feltétlenül kell tortának lennie. Az esküvői torta mellé nyugodtan lehet édes apró süti is, az jobban fogy és nem lesz reggelre gusztustalan. Egyébként egyetértek 5 szelet torta baromi sok. Az esküvői tortából persze mindenkinek jusson, de azon túl szerintem +0/1 szelet amit normál ember megeszik.
2010. ápr. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

attól függ, hogy zajlik a lagzi. Ha az elején, vacsora előtt éhesen érkezik a nép, akkor sok sós kell (pogácsa, sajtos masni...) 10-15dkg/fő. Ha egyből vacsoráztok, akkor szinte nem is kell, csak mutatóba. A nagy vacsora után senki sem eszi szívesen a száraz sütiket.


Tortából arra figyelj, hogy pl. egy 30cm átmérőjű tortát 30 szeletesnek neveznek, vagy 24-esnek. (sok helyen a cm-t mondják 1 szeletnek, jobb helyeken valós szeletekkel számolnak.) Mi 150 főre vettünk 12db 30cm átmérőjű tortát, és sok megmaradt, de elosztogattuk, kb. 10db is bőven elég lett volna.

2010. ápr. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ferkoszalki válasza:
Csatlakoznék az előttem szólókhoz, sósból kb. 10 dkg fejenként. Novemberben volt az unokahúgom esküvője és például ők tortából fejenként egy szeletet számoltak, úgyis lesz, mert ha abból nem jut több, azon nem szokás megsértődni (mifelénk legalábbis), meg úgyis mindig van, aki nem kér. Viszont édes sütiből érdemes, azt szoktak kitenni az asztalra is, a sóshoz hasonlóan. Mivel nálunk novemberben volt a lagzi hókiflik, beigli meg hasonló házi sütik voltak. Meg húzott rétes volt különleges ízekben, mert a vidéki rokonság nagyon hagyománytisztelő, és számukra ez a hagyományos desszert az esküvőkön is. Az unokahúgommal a XII. kerületből, a Cukorfalatozóból rendeltünk a tortán kívül minden sütit, nagyon kedvesek voltak, a szükséges mennyiségben is ők segítettek, szóval ha találsz egy szimpatikus helyet, ahonnan rendelni tudsz, szerintem nyugodtan kérd ki a véleményüket. :)
2015. aug. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!