Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvőn a főasztalhoz kik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvőn a főasztalhoz kik üljenek? Nálatok kik ültek rajtatok kívül?

Figyelt kérdés

Úgy éreztem, hogy végre minden sínre került, erre most itt van ez az ültetős gond a végére. Senkit nem akarok megsérteni, megbántani, ezért arra gondoltunk, hogy a két oldalról az 'egyforma' rokonokat ugyanoda kéne ültetni. (gondolok itt pl a nagyszülőkre)

Szóval az a baj, hogy a páromnak nem él már az apukája, ellenben van 3 lánya és az egyiknek van párja is. (aki mivel még alig ismer vkit a családból, gondolom a barátnője mellé akar ülni)

Plusz a keresztapukája sem él, de ott lesz a keresztanyja, viszont a tanúja az egyik barátja lesz (neki is van felesége, plusz 4 gyerkőcük)

Illetve a páromnak van még 4 testvére családostól, illetve még 1-1 nagymama és nagypapa.

Ezzel szemben én jóval szűkebb keretben válogathatok. A szüleim vannak ketten, a keresztapám lesz a tanúm (neki barátnője van), illetve van még 3 nagyszülőm és kifújt. Se tesóm, se semmi...

Hogy ültetnétek egyformán az embereket? (arra gondoltunk, hogy a tesói kapnának egy külön asztalt, oda ülhetne a keresztanyja is, meg a nagyszülei... de akkor az én nagyszüleim meg mellém?)

Nagyon hülyén nézne ki így:

Mi ketten középen. Az én oldalamra: anyu, apu, keresztapám, meg a párja

A párom oldalára: a pici lány (őt mi neveljük) az anyósom, illetve a párom tanúja, plusz a felesége.

és akkor mindenki más egy másik asztalnál ülne?

Csak igazából a párom két nagylányát sem szeretném megsérteni, meg a tanúját sem, hogy az ő 4 gyerekét is elültetem....

segítsetek kérlek!! hetek óta ezen agyalok!

nagyon szépen köszönöm előre is!!



2016. jún. 7. 14:17
 1/10 FireFight válasza:
76%

újabban így látom: vőlegény jobbján a menyasszony

vőlegénytől balra a sorrend: anya, apa, tanú felesége és tanú

Menyasszonytól jobbra apa, anya, tanú és felesége

( lényeg, hogy a nemek váltakozva )

régebben oda ültették a koszorús lányokat és a testvéreket is.

Falusi lakodalomban meg a 4 násznagy feleségestül is


De van az a változat is ahol a vőlegény és a menyasszony szülei valamit a testvéreik nem ülnek a fő asztalnál. A jegyespár mellett a násznagyok és feleségeik illetve a pap, aki összeadta őket és családja, ha van és a keresztszülők ülnek.

Az örömszülők valahol máshol, általában a sor legvégén szoktak ülni.


De ez ahány ház annyi szokás.

Remélem valamennyire tudtam segíteni., és enged meg had gratuláljak :)

2016. jún. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Ismerősöméknél úgy volt, hogy

tanú(szingli), menyasszony húga, apa, anya, menyasszony - vőlegény, anya, apa, tanú, felesége.


Esetleg körasztalos megoldás, úgy hogy ti külön lennétek teljesen mindenkitől?

2016. jún. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

300-an leszünk és sajnos nem fér be a kör asztal. pedig nekem is az tetszene jobban

a legutóbbi lagziban ahol voltunk, ott külön ültették a testvéreket, illetve a nagyszülőket, ez nagyon tetszett, sztem át is vesszük.

csak akkor ki marad az én oldalamra?? tartok tőle, hogy hülyén nézne ki, hogy az ő oldalán vannak 10-en, az enyémen meg 5-en

2016. jún. 7. 15:07
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőnknek két testvére van. Szerettem volna ők is a főasztalnál ülnek de nincs hely. Nálunk a szüleink ülnek ott és mi. Mondjuk nálunk nem ilyen bonyolult a helyzet. Van ahol a tanú és a párjuk ül ott de mi mindenképp a szüleink mellett szerettünk volna. Ezen kívül 3 asztal lesz. A testvéreink és nagynénik, nagybácsik, mamák ülnek hozzánk legközelebb.
2016. jún. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mi ketten középen. Az én oldalamra: anyu, apu, keresztapám, meg a párja

A párom oldalára: a pici lány (őt mi neveljük) az anyósom, illetve a párom tanúja, plusz a felesége."

Szerintem így a legjobb, ahogy írtad. Ha a tanú és párod gyerekei elég idősek, hogy külön üljenek, akkor ezt meg is értik. Nem gondolom, hogy ebből sértődés lehet.

Nálunk csak mi és az örömszülők leszünk hatan, plusz talán még két nagymama. Ha tanút, testvért, keresztszülőt belekeverünk, már elég bonyolult lenne a helyzet..

2016. jún. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Főasztal: Anyu, apu, tesóm, sógorom, férjem, én

Legegyszerűbb: főasztal: menyasszony, vőlegény, Többi asztal: többi vendég.

2016. jún. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi a főasztalnál, csak ketten ültünk. Mindkét szülő elvált. Körülöttünk, meg mindenki.
2016. jún. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez így marha sok lenne. Általában a vőlegény menyasszony középen, mellettük a szülők majd a tanúk. Senki nem párostól, magában. Nálunk csak mi, a két fiúnk meg a szülők. A többi a főasztalhoz legközelebb eső asztalhoz kerül.
2016. jún. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Felénk csak a szülők ülnek a páron kívül a főasztalnál. A tanúk szerintem jobban vágynak arra, hogy a párjukkal esetenként gyerekeikkel üljenek, mint hogy díszpintyként ki legyenek téve a főasztalhoz. Az meg nem megoldás, hogy akkor mindenki hozza, mindenkijét, mert a végén 20 fős lesz csak a főasztal. Pár + szülők bőven elég.
2016. jún. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk igy lesz:

Mellettem a 2 nasznagy es anyukam

Masik oldalrol a volegenyem mellette nasznagy, 2 szulo+egy testver

2016. júl. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!