Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy megy a jegyesoktatás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy megy a jegyesoktatás?

Figyelt kérdés

Mennyi idő? Mik a feltetelei hogy templomban eskudjünk?

Tudom nem az a kategòria, de ha keresztszulonek kertek fel , akkor lehetek az, ha nem voltam elsőàldozò, stb?

Es , hogy keresztanyam szeretnèm tanunak. De eleg egy tanu? Mert a parom a keresztapukamat szeretnè tanunak!?


2016. aug. 21. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Változó, hogy mennyi idő, de általában az egyházi esküvő előtt 3 hónappal szokták kérni, hogy jelentkezzenek be a házasulandók. Szóval néhány alkalomról van szó.

2. Legalább az egyik félnek meg kell lennie keresztelve. Ha a másik nincs/vagy más vallású, akkor az egy kis papírmunkával jár, de ezt majd úgyis elmondják.

3. Keresztszülő jogilag megkeresztelt, megbérmált és már áldozott felnőtt lehet. Viszont sok helyen ettől eltekintenek.

4. Tanú: kell egy tanú a menyasszonynak és a vőlegénynek (ugyanúgy, mint a polgárin). Annyi a kikötés, hogy nagykorú legyen és cselekvőképes.

2016. aug. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom szèpen!:)
2016. aug. 21. 20:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Tegnap voltunk jegyesoktatáson. Egyszer kellett csak menni. Egy oras volt,beszelgettunk,elmondta a pap az eskuvő menetet,ide adta az eskü szövegét. Nekem a tanum nem keresztanya lesz hanem nagybatyjam. A templomban csak nekik kekl ala irni. Ennyire tudok csak valaszolni,mi mindketten reformatusok vagyunk,megvagyunk keresztelve,le vagyunk komfirmalva.
2016. aug. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!