Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek mennyire fontos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyire fontos az ültetési rend?

Figyelt kérdés

1-2 leendő meghívott is mondta, hogy remélik, nem lesz ültetési rend az étteremben, mert azt mennyire utálják, hogy ők nem ülhetnek oda ahová akarnak, azokkal, akikkel ők akarnak, majd később átülnének máshová másokkal beszélgetni stb.

Amúgy kb 40-50 fős családias hangulatú esküvő lesz.

Mit gondoltok erről? Milyen az, ha nincs ültetési rend?

Azt azért hozzáteszem, hogy nálunk nincs olyan a családban, hogy pl. Ferit meg Katit nem lehet egymás mellé ültetni, mert balhé lesz. Mindenki normális, nincsenek ilyesfajta konfliktusok.


2016. aug. 22. 10:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én már voltam pár esküvőn, de nem volt gond az ültetési rend, mert mindenki beszélhetett másokkal is.Étkezésnél volt az, hogy mindenki a "helyén" volt, na meg akkor úgysem beszélget,hanem eszik az ember.


Egyébként kérdezd meg a meghívottakat, hogy kikkel akarnak együtt ülni és akkor legyen úgy kialakítva.

2016. aug. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
19%
Ez csak egy felesleges gond és időhúzás. Miért ne ülhetne mindenki oda ahova akar?
2016. aug. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért kell kiakadni az ültetési renden. Ma már kb mindenki csinál. Náluk nem volt belőle probléma, sőt mindenki mondta, hogy jól összehoztuk. Mi azért ismerjük annyira a rokonságot, hogy tudtuk ki kivel tudna jól elbeszélgetni. A másik meg, hogy vacsorát kibírják, utána pedig szabadon jön megy mindenki. Régen voltam olyan lagziba ahol nem volt ültetés, viszont 3 hosszú asztal végig meg volt terítve, tehát több főre mint ahányan voltunk. Nálunk viszont pont annyi teríték volt, ahány fő, nem akartam ebből balhét, hogy valaki beül középre, és esetleg a másik 8 fős család nem együtt ülni mert már nincs hely. Most csak mondtam egy példát. Ráadásul a tálalás miatt előre fel kellett írni, hol hany db gyerek ül, tehát tudnunk kellett előre. Most lehet jönni azzal hogy régen is megoldották, de ma már ez a szokás. Aki ez miatt nem érzi jól magát az magára vessen.
2016. aug. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Egy esküvő ültetési renddel úgy néz ki, hogy jön az ebéd, mindenki elfoglalja a helyét, megebédeltek, jön a tánc, a jókívánság és egyéb program, és onnantól mindenki oda ül, ahova akar, azzal beszélget akivel akar.

Annyi, hogy az elején nincs káosz, hogy a nagyja elfoglalta a helyét, és maradnak a végére emberek, akik együtt akartak ülni (pl egy pár) akik az asztal végén megmaradt 1-1 hely miatt külön asztalnál ülnek.


A legtöbben azért nem szeretik az ültető kártyát, mert addig káosz van, míg kideríted, hogy hova kerültél.

De a kártyák nélkül tapasztalataim szerint még tovább tart és nem is biztos, hogy mindenkinek tetszik ami neki jutott :P

2016. aug. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Én eddig csak egy olyan esküvőn voltam, ahol volt ültetési rend, és nagyon nem tetszett, mert nem volt jól átgondolva. Azon a kettőn, ahol viszont nem volt ültetési rend, mindenki elégedettnek tűnt.
2016. aug. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, gyanítom azért mert akkor legálabb lehet valamin problémázni, hogy miért nem ide vagy oda ultettek. Nem hiszem el, hogy valaki ennyire nem ismeri a rokonait. Azért bárki mellett ülök is egy vacsit kibírok.
2016. aug. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
legyen ültetési rend, mert aztán a vendégek 90% -a ott fog téblábolni, hogy ki hová üljön, megy majd a cirkusz mert x nem tud/akar y mellé ülni. A vacsi után így is oda ül mindenki ahová akar!
2016. aug. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon fontos.

Nálunk nem volt, ezért történhetett meg, hogy a férjem rokonai, nem is kevesen, beözönlöttek az étterembe, és mind a főasztal köré helyezkedtek el. Mikor megérkeztek az én rokonaim, többek között a Keresztapám, aki egyben a tanúm is volt, már csak a sarokba, az asztalvégen talált helyet. Hogy ne legyen annyira ciki, anyámék is odaültek velük. Komoly sértődés lett belőle, és én is fönnakadtam, hogy ennyire tapintatlanok voltak a férjem rokonai. Legalább a az "U" alakú asztalok egyik oldalát foglalták volna el, akkor a másik marad volna az én rokonaimnak. Régen ilyent nem lehetett csinálni, ültetőcédulák nélkül is tudta mindenki, hol a helye.

Idősek, közeli rokonok, tisztségviselők a párhoz közel, távolabbi rokonok, barátok, fiatalok pedig az asztal vége felé.

Azóta minden esküvőre a családba én készítem az ültetőcédulát. A lányom esküvőjén körasztalok lesznek és ott csak az asztalok lesznek jelölve és, hogy kik üljenek oda, azonbelül ki, ki mellé, már azt maguk dönthetik el.

2016. aug. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
21%
Én mikor ültetési rendes lagziba voltam, beültettek mellém egy egyedülálló anyát a két kisgyerekével, csak másfél óra volt, de végig sikították az egészet, ráadásul még le is kajált a gyerek, na meg az innivalót is kiöntötte kétszer. Persze amikor kérdezték milyen volt, mondtam nagyszerű, azt mégse mondhattam, hogy ilyen szar lakodalomban még az életemben nem voltam.
2016. aug. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
9# mert ha nincs ültetési rend akkor elő se fordulhatott volna, hogy melléd ül ez az anyuka... Másrészről pedig a te szégyened, hogy nem tudod jól érezni magad. Erről nem a házasulandók tehetnek. Neked bárhol máshol se lett volna jó, ugyanúgy belekötöttél volna.
2016. aug. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!