Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kis esküvő így? Másnak is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kis esküvő így? Másnak is volt így?

Figyelt kérdés

Szeretnénk kis esküvőt tartani. Arra gondoltunk, hogy lenne egy polgári és egy vacsi. Később, ha majd úgy állunk anyagilag, akkor lenne a templomi és a rendes nagy lagzi.


Nos a polgárira úgy gondoltam, hogy aki szeretne eljöhet megnézni, de az utána lévő vacsira csak mi és a tanúk vagy mi, tanúk, szülők/testvérek lennénk ott.


Milyen ruhát választottak menyasszonyként? Akinek volt kis polgári esküvője, később tartott templomit és lagzit? Vagy arra már feleslegesnek tartotta?

Illetve annyira kíváncsi lennék, hogy kinek hogyan zajlott, hány ember volt ott.


2016. aug. 22. 15:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
2 tanúval esküdtünk, se rokon senki nem volt. Annyira szép volt, el sem mondhatom. Utána rohantunk a reptérre, és irány Olaszország. Mikor megjöttünk, akkor mondtuk el, hogy összeházasodtunk. Ennek 23 éve, 22 éves a fiunk :)
2016. aug. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem a miénk is mondható kis esküvőnek, mivel összesen 22-en voltunk, de mi nem így tartottuk, mint ahogy ti tervezitek. Nekünk csak polgári volt, és utána vacsi-lagzi az összes vendéggel. Rendes menyasszonyi ruhám volt és minden megvolt gyakorlatilag, a templomi szertartás kivételével, amiről úgy gondoltuk, egy esküvőn általában van és mi is szerettük volna.
2016. aug. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Apukámék kis esküvőt tartottak (mindkettőnek második házasság): két tanú + gyerekek (márhogy a tesóm és én, nem a tanúk gyerekei), aztán meg ebéd volt (ők reggel tartották a szertartást) és ennyi. Apukám feleségén fehér kordöltöny volt, rajtam meg farmer, elegáns fehér pulcsival (természetesen a házaspár mondta, hogy ez az öltözék megfelelő). De ezek ők, nem igazán hisznek a házasságban, csak bizonyos okok miatt úgy jött ki jobban, ha összeházasodnak. (Én például a saját esküvőmet szintén kicsinek szeretném majd, viszont ennél jóval komolyabbnak.) Arról nem is beszélve, hogy aki belépett a vendéglőbe meg nem mondta volna hogy ez egy esküvő utáni lakoma, mivel kb semmi nem utalt rá.


Ez az "aki szeretne, eljöhet megnézni" kicsit furán veszi ki magát, de ha valahogy értelmesen le tudjátok kommunikálni az ismerőseitek felé, még jól is kijöhet.


Menyasszonyi ruhára is csak annyit tudok mondani, hogy semmiképp se legyen túl habos-babos mert kevés vendég között hülyén veszi ki magát. Vannak nagyon szép, elegáns menyasszonyi ruhák a visszafogottabbak között is.

2016. aug. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Négy ember, mi és a 2 tanú. Szertartás után nevetve szaladtunk a vonathoz és elutaztunk jó messzire :)
2016. aug. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
17%
Nem vagyok esküvő párti, de szerintem egyszerűen paraszt-szemtelen-durva dolognak tartom azt, hogy egyeseket csak a szertartásra, másokat meg az eszem-iszomra... bocs a durva szavak miatt, de szerintem annyira ciki ez... a szertartáson jelen levő egyesek vagy kettesek mitől többek vagy kevesebbek??? Ha pedig nincs pénzetek mindenkinek vacsorát fizetni, akkor szerintem ezt másképp is meg lehet oldani, én pl. bevezetném azt, hogy mindenki maga fizesse a menüjét. Szerintem ez tök rendben volna és így mindenki azt fogyaszt amit akar. Ezt korrekten le lehet kommunikálni és ha 1-2 bunkó rokon lelép, vagy nem szándékosan lelép (pl. részeg volt) fizetés nélkül abba azért nem lehet belehalni. Sok sikert kívánok az életben! ;)
2016. aug. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
22%
Ja, és egy esküvőt nem megnézni kell hanem résztvenni rajta... megnézni az állatokat kell az állatkertben.
2016. aug. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ilyen ruhára gondoltam. [link]


Szóval, lehet ez fura, de mivel mindenki tudja a családban, hogy kisgyerekkel, albérlettel nem vagyunk gazdagok, de minden vágyunk egy kis esküvő, így ezen senki sem sértődne meg. Jobban megharagudnának azért, ha részt sem vehetnének a ceremónián. Bár tény, a legjobb nászajándék az lenne, ha mindenki fizetné a maga ételét.

2016. aug. 22. 17:19
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ugy sem illik meghivni,hogy van aki fizesse a reszet. Ha szallasrol van szo akkor meg oke,de kajarol hat furan hangzik az biztos. Teged se hivtak meg meg ilyen formaban gondolom semmilyen esemenyre sem. Rokonsag ismerosok megertik,ha tudjak h senki nem lesz ott,csak a szuk csalad testverek,azok csaladjai ha van,szulok nagyszulok. Nalunk 20an voltak polgarin es utana levo vacsorara is mindenki meg volt hivva. Nem gabalyodtunk bele azert ennyire mint ti :) Nagyobb visszhangja lenne,ha a vendegekkel fizettetnetek,mint ha lenne egy ket amugy is mindennel elegedetlen rokon aki tenne par megjegyzest,vagy megsertodne.
2016. aug. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8as vagyok,am a ruha szep es illene is kis eskuvore :)
2016. aug. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekünk kis esküvőnk volt szűk családdal és a közelebbi barátokkal (17 fő velünk együtt).


Csak polgári szertartás volt, majd egy éttermi ebéd, ahol mindenki azt rendelt amit akart. Nálunk mindenki hivatalos volt mindkettőre. Természetesen mi fizettük mindenki ebédjét a végén.

Ebéd után megettük a tortákat is. Rendesek voltak, meg lett beszélve hogy beteszik a hűtőbe nekünk. Az esküvőt megelőző napon vitettük oda a tortákat.

A házasságkötő terem, és az étterem is fel volt díszítve alapból, mivel karácsony előtt házasodtunk. Ünnepi asztaldíszek, feldíszített karácsonyfa, életnagyságú mikulás, díszkivilágítás, nagyon hangulatos volt:) és egy fillérbe nem került a dekoráció.


Mindig ilyen esküvőre vágytunk. Lagzit sosem akartunk, pénzkidobásnak tartjuk mindketten. Én annak sem látom értelmét, hogy később legyen megtartva. Szerintem ha valaki lagzit csinál, annak akkor és ott van hangulata. (de ez csak az én véleményem) Templomi esküvőt pláne nem akartunk. Teljesen felesleges lett volna, nem vagyunk vallásosak. Én megkeresztelve sem vagyok. A férjem igen, de ő se akart templomit.


Sima nadrágkosztüm volt rajtam, fehér felsővel, a férjemen öltöny. Semmi extra, de azért mégsem farmerban mentünk...


Szerintem meg lehet beszélni a meghívottakkal, hogy lesznek akik csak a ceremóniára, és lesznek akik csak a vacsira hivatalosak, anyagi megfontolásból.


Az hatalmas nagy paraszt, aki kijelenti, hogy mindenki fizesse a kajáját...ilyen esküvőre ahol ezt benyögik pl, el sem mennék!

2016. aug. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!