Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Plogári esküvő után két évvel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Plogári esküvő után két évvel templomi esküvő?

Figyelt kérdés

A vőlegényem pályakezdő, nekem pedig van még 2 évem az egyetemből, így egy 30 fős lagzit nem mostanában fogunk kifizetni. Viszont mindketten szeretnénk igazi esküvőt. Az mennyire fura, ha elmegyünk két tanuval házasságot kötni, és másfél- két év múlva amikor összegyűjtünk annyit, akkor egy templomi esküvőt tartanánk rendes lagzival?

Nem mintha sietnénk valahova, de lassan 8 éve vagyunk együtt. Én nem akarok tovább várni, de a "rendes" esküvőről, lagziról sem akarok lemondani, mert tényleg mindig arról álmodtam. Viszont hajadon sem szeretnék lenni az idők végezetéig:(

Köszi!!


2016. aug. 24. 09:41
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenképp ragaszkodnék a lagzihoz, én inkább várnék. Máskülönben gáznak tartom, elég illúzió romboló. De lehet hogy csak azért mert nem vagyok vallásos, így a polgári (plusz lagzi) volt az "igazi" esküvő nekem. De hazásként biztos nem játszanék lagzisat. Az még belefér, hogy munka vagy külföldre költözés előtt megtartja a polgárit, a templomit meg később, de két év múlva...
2016. aug. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Hát ez az, ettől a nézettől tartok én is:(
2016. aug. 24. 09:50
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Elég fura... szerintem a lanykeres tul hamar volt mivel meg nem voltatok abban az elethelyzetben hogy utana tovabblephessetek
2016. aug. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Csak mégsem 10 év bohóckodás után, majdnem 30 évesen szeretnék megesküdni:(

A csak kizárólag két tanu semmi más pedig számomra annyira lehangoló, hogy tudom, a házasságkötés lenne életem legborzalmasabb napja:(

2016. aug. 24. 09:52
 5/37 A kérdező kommentje:

Életben továbblépéssel nincs gond, össze is házasodhatnánk holnap, itt a kihúzok a zsebemből 600ezret (nagyon alsó hangon) egy bulira az ami nem megy:(

Őszintén sejtelmem sem volt arról, hogy mekkora összegbe kerül egy kisebb esküvő is.

2016. aug. 24. 09:56
 6/37 A kérdező kommentje:

Mert ha ez az ötlet is kivitelezhetetlen, akkor választhatok a világ legkiábrándítóbb házasságkötése és a 30 évesen is pártában között...

Egyik verzió sem valami felemelő:(

2016. aug. 24. 09:58
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Vállaljatok valami plusz munkát,ha tudtok és fél év alatt összekeresitek a rávalót.
2016. aug. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én 27 voltam amikor férjhez mentem, a férjem 29. Mi is akkor már 8 éve együtt voltunk, de ekkora jött össze a pénz egy 50 fős esküvőre. Szerintem esküvője csak 1 legyen az embernek. Egy barátnőmnek úgy volt, hogy egyik évben a polgári a szűk családdal, vacsorával (de rendes menyasszonyi ruhában volt), majd 1 évvel később a templomi, nagy lagzival. Nekem fura volt, hogy most megint menyasszony-vőlegényeset játszanak, amikor már 1 éve házasok, és már 1 évvel ezelőtti megünnepeltük őket az esküvőjükön. Szóval ha engem kérdezel én inkább várnék még és csak egyet tartanék. Hány évesek vagytok? Egyébként a sógornőmék is hasonló cipőben voltak és ők felvettek 1,5 millió forint hitelt és abból csinálták meg a lagzit, amit aztán 5-6 évig fizettek (de már kifizették) Nem mondom, hogy a hitel jó megoldás, de ha mindenképp a nagy esküvő az álmod akkor szerintem megéri ezt az áldozatot is. Hány évesek vagytok amúgy?
2016. aug. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

Én már többször hallottam másoktól, hogy eljátszatok ezzel a gondolattal, hogy két esküvő és közöttük több hónap, év. Ennek többnyire az volt oka, hogy közbejött a gyerek, szerették volna már házasként, hogy családba érkezzen, ezért kéttanús polgárit fontolgattak és amikor már picit nagyobb a baba min.1 éves, akkor lagzi. Őszintén szólva a gyakorlatban végül nem valósították meg, végül a későbbi esküvő mellett döntöttek.

Kívülállóként nézve, szerintem nem késő a te esetedben sem 30 évesen házasodni. Az más kérdés, hogy te úgy érzed, hogy az, mert igazából ez számít, nem az, hogy mások mit gondolnak.Ha neked, nektek ez ennyire fontos, hogy minél előbb legyen, akkor arra kell törekedni, ki kell találni valamit, hogy ez összejöjjön valahogy. Mivel nem ismerem a körülményeidet (pl. szüleid támogatnak -e tanulásban, vagy dolgozol és te fizetsz mindent), csak azt tudom javasolni, gondoljátok át a lehetőségeket, mit tudtok tenni azért, hogy hamarabb összejöjjön a pénz. De én is azon a véleményen vagyok, hogy esküvő és lagzi időpontja jobb, ha egymáshoz közel van, egyébként kicsit tényleg furcsa.

2016. aug. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért fogod fel ilyen drámaian. Én 27 vagyok, a párom 28, 2 hónapja házasodtunk és 9 éve vagyunk együtt. Igy alakult. De ha 2 év múlva össze tudnátok hozni egy lagzit amire vágysz akkor miért nem bírod kivárni? Most az a két év már mit számít? Ha pedig nem lenne rá pénzem, megelégednék egy vacsorával. Arra csak telik. Szülők nem tudnak segíteni? Igaz hogy felejthetetlen élmény egy lagzi, de a házasságkötésnek igazából nem ez a lényege.
2016. aug. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!