Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Elmennétek esküvőre pénz nélkül?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmennétek esküvőre pénz nélkül?

Figyelt kérdés

Nyáron volt az esküvőm, és a legjobb barátnőm, akit több mint 12 éve ismerek eljött az esküvőre "üres zsebbel".

Menyasszonytánc előtt elmentek sétálni a párjával, ami az esküvőn is rosszul esett. Állítólag fájt a hasa. ( akkor sem értem, hogy miért kellett órákra eltűnni...)


Esküvő után megszámoltuk a pénzt, és napokkal később gondolkoztam, hogy nem rémlett a szóban forgó hölgyemény neve.

A sors fintora, hogy minden vendég ráírta a borítékra a nevét, és mivel a táncnál nem voltak...


Anyagi gondjai nincsenek ( nettó 300.000,-Ft körül keres, jelentős kiadásai nincsenek, a rezsin- étkezésen kívül. Saját vállalkozást indított, segítettem neki, így még azt is tudom, hogy tartaléka is van.


Olyan kellemetlen .... nem is tudom, hogy hozzam fel. Nem a 10-20-30 e Ft bánt, hanem, hogy ennyi év és jó barátság- után miért csinálta :(



2016. aug. 28. 10:58
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
53%
Az a szomorú, hogy a barátság szimbóluma egy bankjegy lett ebben a kapitalista, pénzcentrikus világban. Ha nekem esküvőm lenne, senkitől sem várnám el, hogy pénzt adjon. Elég öröm lenne, ha a meghívott szeretteim miattam gyűlnének össze.
2016. aug. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
57%
Én nem várom el senkitől az esküvőmön, hogy adjon bármit is. Nyilván ha kapunk jól jön, és örülünk neki, mert jó lenne, ha a lagzi árának nagy része visszajönne a nászajándékból, de nem ezért hívok meg valakit, és senkire nem neheztelnék azért, mert nem ad. Attól meg a pofám leszakadna, hogy ezt még szóba is hozzam neki utólag.
2016. aug. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem hatalmas parasztság esküvőre pénz nélkül menni.


26F

2016. aug. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
72%
Nyilvan naszajandekba adnank penzt. Viszont a sajta eskuvom utan eszembe sem jutna nezegetni ki mennyit adott. Max osszeszamolnank mennyi az annyi. Nalunk amugy szuk csaladi korben lesz igy erre nincs is gondunk. Mondtuk, hogy ne is hozzanak semmit,igy is csomo mindennel el vagyunk latva toluk.
2016. aug. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
60%

Ha van pénze.. Mundjuk úgy bunkóság volt.

De 1.) nem tudjuk.. lehet volt oka, és majd kiderül!

2.) pénzt sose köss össze barátokkal- családdal, mert rombolja a kapcsolatot.

3.) én nem hoznám fel, max egy cseles / finom megjegyzést szomorú arccal közöld, hogy " jajj azt hittem több pénz jön össze! " majd lesd a reakcióját, és zárd le !

2016. aug. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy vannak olyanok, akik máshogy látják, bízom benne, hogy esküvőtök után is hasonló érzésetek lesz!

(első két Válaszoló)


Engem mélységesen felháborít.

Régi hagyomány, hogy aki esküvőre megy, visz valamit. Hozhatott volna BÁRMIT, nem a pénzen van a hangsúly. DE SEMMIT nem hozott.

2016. aug. 28. 11:22
 7/50 anonim ***** válasza:
28%

Igen. Mindig is gusztustalan dolognak tartottam a menyasszonytancot es a penzkeregest.

N

2016. aug. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
53%

Én eleve azt sem értem, miért a vendégeknek kéne finanszírozni mások esküvőjét. Ha nincs rá keret, akkor vagy kevesebb ember vagy gyűjtögetés. Aki nagy bulit akar, az szedje össze saját maga rá a pénzt. Mondjuk nekem, ha valaki a vendégem, akkor az azt jelenti, hogy én fizetem a dolgait...

Másrészt a legjobb barátom az utolsó ember a szüleim után, akitől elvárnám, hogy pénzt adjon. Sőt nem is engedném.


De a te dolgod.

2016. aug. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
90%
Most nehogy már a kérdező legyen a pénzéhes, te jó ég. Egy szaros grillezésre nem megyek el úgy, hogy nem viszek egy üveg italt a házigazdának, nemhogy egy esküvőre...
2016. aug. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:

11:21-es Válaszoló:


Ha kiderül, hogy mi volt az "ok", akkor mindenképpen megírom.


Amire én gondoltam, mindegyik "ok" triviális, de nem tudok másra gondolni


- Varratott ruhát az esküvőre, mi többe került, mint tervezte

- Nyaralni volt nem EU-s országban, és rosszul lett. ( az én nyaggatásomra nagy nehezen 24 óra után ment el orvoshoz, és 100 Euro feletti lett a kórházi számla

2016. aug. 28. 11:31
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!