Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Van itt olyan, aki kulfoldivel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan, aki kulfoldivel hazasodott? Hol es milyen nyelven volt az eskuvo?

Figyelt kérdés
En es a volegenyem is kulfoldon elunk(szoval mindkettonknek kulfold ez az orszag) es o nem magyar. Szoval van az o anyanyelve, az enyem, es a harmadik, az orszag nyelve ahol elunk es ahogy kommunikalunk egymassal. Jovore tervezzuk az eskuvot de nem tudjuk h lehetne megoldani, h mindenkinek jo legyen. Se az o se az en csaladom nem beszel sajnos sem a mi kozos nyelvunkon sem ertelem szeruen a masik anyanyelven. H lehet megoldani, h mindenki szamara elvezheto legyen az eskuvo? Eleve szuk csaladit tervezunk, mert minden baratot/ rokont nem tudnank mozgatni itt az orszagok kozt. De igy sem tudom elkepzelni, h pl mig mi hazasodunk abbol egyikunk csaladja sem ert egy szot sem vagy a vacsora alatt senki sem tud massal beszelgetni. A tolmacsot nem erzem annyira odaillonek h beul a ket anyos koze es fordit? Ti h oldottatok meg?
2016. szept. 25. 23:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt az a baj, hogy nem lehet megoldani, ilyen lesz, tehát inkább ne is görcsölj rajta. Ha nincs közvetítő, akkor nem fognak tudnak beszélni. Inkább igyekezz úgy ültetni, hogy egymással beszélgetni képes emberkék kerüljenek egymás mellé, és akkor majd úgy oldódik a buli. Szertartásra, meg ha nem beszélitek az ország nyelvét, akkor kötelező a tolmács (legalábbis a mi esetünkben az lenne).
2016. szept. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
39%

Az en ferjem kulfoldi, kulfoldon volt az eskuvo mert o semmit nem beszel magyarul. Szuper volt, nem hianyzott a tolmacs mas kerdes, hogy mi ket szemelyes eskuvot tartottunk tanukkal szoval nem volt csalad es hasonlok.


Amikor a csaladommal vagyunk, vagy az o csaladja es az enyem jon ossze hetvegere akkor en vagyok a tolmacs es vegulis a szuloket kisergetem es forditok nekik szoval soha senki nem untakozik, vagy nem erzi ugy h kimarad valamibol.


Egyedul karacsonykor volt tolmacs, mert nagy csaladi buli van ilyenkor es nem tudok es nem is szeretnek 25 embernek egy idoben forditani, de ezt leszamitva ez sosem volt gond.

2016. szept. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyunk, nekem spanyol a férjem és Németországban élünk. Az esküvőnk Magyarországon volt. A férjem csak az alap társalgási kifejezéseket ismerte magyarul (hogy vagy, örvendek, köszönöm, légy szíves, stb), meg tudta pl. a számokat, néhány gyakori szót, de beszélgetni nem lehetett vele magyarul. Én spanyolul jól beszéltem, így én tudtam beszélni az ő családjával, viszont ő az én rokonaim közül csak azokkal, akik tudtak angolul. A két rokonság között is angolul folyt a kommunikáció, persze nem mindenki tudott angolul, a 40 feletti korosztályból szinte senki.


De ne izgulj ezen. Így is mindenki jól érezte magát, mert mindenki azzal beszélgetett, akivel tudott, nem voltak kínos szituációk. Megértették, hogy ez most egy ilyen helyzet, és az a legfontosabb, hogy mi a párommal megértjük egymást. Senki nem volt kirekesztett, mert aki egyáltalán nem beszélt más nyelvet, az elvolt a saját rokonaival, nem kötelező mindenképpen a másik családdal beszélgetni... Mindenki udvarias, barátságos volt, mosolygott egymásra a két család, örültek a boldogságunknak, és szerintem ez volt a legfontosabb, nem pedig az, hogy az én nagybátyjám beszélgessen a párom unokatestvérével...


A szüleink sem nagyon tudtak beszélgetni, de nem tulajdonítottunk ennek túl nagy jelentőséget, elvégre 2000 km-re élnek egymástól, nagyon ritkán fognak találkozni, nem éreztük hogy erőltetni kéne tolmáccsal vagy akármi mással.

2016. szept. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagy eskuvot tartottatok? En pont emiatt nem szeretnek nagyot, mert ha pl Magyarorszagon tartjuk akkor a parom osszes rokona plusz a kozos barataink nen fognak tudni mond eljonni ellenben az en osszes magyarorszagi ismerosommel es ezt nem tartom igazsagosnak. Na meg penzunk sincs arra h mi alljuk masok jegyet a szuk csaladet tudjuk megoldani
2016. szept. 26. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!