Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mondjak le életem legnagyobb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mondjak le életem legnagyobb álmáról, vagy reménykedjek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom, hogy sokak szerint ez nevetséges és nem ez a fontos, de szeretném a tanácsotokat kérni az alábbi helyzettel kapcsolatban:


A párom és én 6 éve vagyunk együtt, van egy kislányunk, aki 4 éves. Eddig albérletekben laktunk, most vágunk bele egy lakáshitelbe, hogy végre saját lakásunk lehessen. A kapcsolatunk sok nehézséget vészelt már át ( tényleg nagyon-nagyon sokat ) így igazán volt alkalmunk megbizonyosodni arról, hogy nem szeretnénk egymástól elszakadni, együtt szeretnénk leélni az életünket. A párommal sokszor beszélgettünk már a házasság témáról. Tudja, hogy egész kicsi koromtól fogva az az álmom, hogy feleség legyek. Ő abszolút házasságellenes. Ezt azzal indokolja, hogy a környezetében nagyon sokan elváltak. A szülei is ( anyukája újraházasodott és 22 éve boldog házasságban él ), az én szüleim is elváltak, a nevelőapámnak ráadásul 4 felesége volt ( azonban anyukámmal már 20 éve boldogok ). A 6 évünk alatt volt egyszer egy komolyabb válság a kapcsolatunkban, akkor rövid ideig külön éltünk, bár gyakorlatilag akkor is együtt voltunk. Leültünk megbeszélni a dolgainkat és akkor elmondtam neki, hogy egész életemben arra vágytam, hogy feleség lehessek, számomra a házasság igazi érték, sokat jelent és nagyon fontos. ( csupán maga a házasság, nem az esküvő, arról az álmomról már lemondtam, nekem az is elég lenne, ha két tanúval aláírnánk a papírt és kész. ) Próbáltam megérteni és elfogadni, hogy neki ez semmit nem jelent, de nem tudtam beletörődni. Akkor azt mondta nekem, hogy el tudja fogadni, hogy ez nekem nagyon fontos és össze fogunk házasodni. Azóta eltelt 2 év és nem történt semmi. Vártam türelmesen. Aztán most a hitelügyintézés céljából szóba került,hogy a már meglévő kislányunk után szeretnénk-e igényelni az állami támogatást, amelynek feltétele volna a házasság. A párom azt mondta, hogy nem fogjuk igényelni, mert akkor össze kellene házasodni. Nagyon fájt ezt hallani, hiszen együtt tervezzük leélni az életünket, közös hitelbe vágunk bele, tehát nem tervezünk két év múlva szakítani. Neki ez csak egy papír lenne, nekem viszont az életem álma.


Nyilván nem fogom elhagyni azért, amiért nem vesz el, hiszen szeretjük egymást, család vagyunk és együtt szeretnénk megöregedni, azonban nem tudom, hogyan tudnék lemondani az álmomról. Semmire nem vágyom jobban, minthogy a felesége lehessek, nem vágyom habos babos fehér ruhára, nagy tömegre, lakodalomra, csupán arra, hogy a házastársa lehessek. Próbáltam az ő meglátását a magamévá tenni, de nem sikerült.


Szeretnék tanácsokat kérni, hogy mit tegyek, mert bár látom rajta, hogy tényleg nem érdekli ez a dolog, mégis folyamatosan reménykedek, amivel saját magamat készítem ki. Lehet, hogy butaság, nekem sajnos tényleg nagyon fontos :( Mit tehetnék, hogy beletörődjek?


Előre is nagyon köszönöm a segítő válaszokat.



2016. nov. 6. 19:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

Ha neki ez csak egy papír, és semmit nem jelent, akkor miért nem lehet megtenni? Ezt sosem fogom megérteni. Borzasztó önző hozzáállás, ő azt állítja, hogy semmi jelentősége nincsen, de mégsem tenné ezt meg a gyermek anyjának, hogy boldoggá tegye őt. Pedig állítása szerint neki ez semmit nem jelent... érdekes.

Hasonló helyzetben, tudom, hogy ez neked nem opció, de biztos elgondolkoznék rajta, hogy mit akarok én egy embertől, aki a boldogságunkért nem képes még a nevét sem odabiggyeszteni a papírra, mert ennyire szarik a fejemre.

Szerintem ne törődj bele, üljetek le, beszéljétek meg, érvelj, és nyomatékosítsd benne a saját érvelése gyengepontjait.

2016. nov. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
14%
1es az is önző hozzáállás, hogy ráerőltetnél valakire egy házasságot. Kérdező, te meg elég jófej vagy ahhoz képest akiket eddig láttam itt. Respect. Azon törpölj, hogy neked mi a fontos pontosan. A flanc nem, azt látom, a házasság mondod, hogy igen, de az miért az? Csak hogy elismerjen az állam, vagy csak hogy nevezhess valakit férjednek, ő meg feleségednek? Ha nem az első, akkor könnyű dolgotok van, mert úgy nevezitek meg magatokat/egymást ahogyan akarjátok. Max nem vesztek igénybe olyan dolgokat, amihez házassági anyakönyvi kivonat kell.
2016. nov. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

Ennyi erővel a kérdező is önző,mert mindenképp esküvőt akar.

N24

2016. nov. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen, sokszor én is úgy érzem, hogy önző vagyok :( Csak annyi álmomról mondtam már le azért mert Ő másra vágyott, ezt az álmokat nagyon nehezen engedem el :( Ezért is szeretnék tanácsot kérni, hogy hogyan törődjek bele. Nem szeretném rákényszeríteni, csak fáj, hogy sok számomra fontos dolgot engedtem el a számára fontos dolgok miatt és renéltem, hogy ezt az egyet megérti. Bár az is lehet, hogy szörnyű ember vagyok és ezért nem vesz el. Minden esetre ezt magamban kell helyretennem, ebben szeretnék tanácsot kérni. Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a hozzászólást, nagyon kedvesek vagytok, pedig olyan hosszan ecseteltem a hülyeségeimet és Ti végigolvastátok és írtatok is :) Köszönöm! :)
2016. nov. 6. 22:05
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

Ez olyan mintha valakinek tengernyi penze lenne, es a boltban lezengve a parja/gyereke/akarmilyen szerette kerne tole egy darabka csokit, de o nem vesz neki, mert ot nem erdekli a csokit, szerinte nem fontos. Most akkor a parja/gyereke/szerette az onzo, amiert elszomorodik, hogy nem kap csokit? Pedig semmibe nem telne megvenni, nem lenne tole kevesebb penze, es szamara nem is jelent semmit, o csak egyszeruen nem akarja, mert nem erdekli a masik, holott torodhetne vele. Neki semmibe nem kerulne az o helyzetebe.

Nagyon nem a kerdezo az onzo egy ilyen erofolenyu helyzetben.

2016. nov. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%
Na álljon meg a menet, lehet hogy kérdező önző, mert házasságot szeretne, na de a pasi is azt mondta egyszer hogy rendben össze fogunk házasodni. Másrészt a lakáshitel és a gyerek is elég nagy összetartóerő, ehhez képest a házasság semmi. Részemről nem is lennék együtt ilyen pasival. A férjem szülei és nagyszülei is elváltak mégsem lett házasságellenes. Szerintem a párod egy begyöpösödött idióta. Biztos úgy gondolja mint itt sokan, hogy nehogy már elvidd a vagyonát ha váltok. Hányok az ilyenektől... Egyébként ezt te cseszted el, minek szültél gyereket egy ilyen pasinak? Biztos nem lenne életem párja aki ennyire másként gondolkozik ilyen fontos dolgokról. Merthogy ez fontos, nekem legalábbis. Ahogy elnézem neked is.
2016. nov. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként meg ha neki csak egy papír neked meg egy álmod teljesülne akkor nem hiszem hogy olyan nagy kérés. Ott a bökkenő, hogy ő nem szeret téged, egyértelmű hogy fosik az elköteleződéstől. És nem azét hagynám el mert nem akar elvenni, hanem mert nem szeret.
2016. nov. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
11%

Nem értem a hisztidet. Ő nyíltan megmondta a kapcsolatotok elején, hogy NEM FOG HÁZASODNI. Pont... ha neked olyan fontos a papír, akkor miért nem kerestél olyasvalakit, aki házasságpárti? A párod őszinte volt veled, nem hitegetett, ami nagyon becsülendő.


Komolyan, annyi férfi közül nem lehet olyat választani, akinek terve a házasság? Nem, inkább itt hisztizik mindenki, hogy de a párom nem akar... ha tudtad, akkor nem kell vele összejönni.

2016. nov. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%

Ezt csakis vele tudod megbeszélni, de fontos, hogy a jó pillanatban és jól tudjatok erről beszélni mert egy veszekedés közben felhozni, vagy követelőzni szerintem súlyos öngól lenne a részedről.


Egyébként az a baj, hogy Ő nem semleges a témában, Őt nem szimplán nem érdekli, vagy nem fontos a számára, hanem kifejezetten ellene van, így pedig ebből nehéz lesz bármit is kihozni, noha én (férfiként) is azt gondolom, hogy simán be lehet menni két tanúval és aláírni a papírokat aztán elmenni egyet pizzázni és akkor megvolt a kompromisszum részéről is (mert a felesége lettél) meg részedről is (mert nem volt nagy lagzi, meg templomi esküvő ötszáz fős vendégsereggel). Ennyit szerintem megtehetne a gyermeke anyjának, de nyilvánvalóan megvannak a saját indokai és a saját nézőpontja, azt pedig nem ismerem. Rákényszeríteni szerintem nem érdemes és nem is tudod. Üljetek le erről egyszer higgadtan és normálisan beszélni, mondd el, hogy ez számodra nagyon fontos lenne és nagyon szeretnéd és igazán boldoggá tenne vele. Ha ez nem elég akkor viszont bele KELL törődnöd, hogy nem leszel a felesége, vagy mást kell keresned.

2016. nov. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%
Viszont itt az ígéret is elhangzott, hogy feleségül fogja venni, mégsem tette. Te ezt nem fogod tudni soha kiheverni, maximum, csak mélyen eltemetni magadban, de a tüske mindig ott lesz benned. Meg kell értetni a pároddal, hogy ez téged nagyon bánt, és ha nem szeret annyira, hogy feleségül vegyen, akkor a házasság téma legyen tabu a kapcsolatotokban, senki még a szót se ejthesse ki a száján, se azzal kapcsolatos fogalmat, hogy te ne találkozzál a témával. Így tudsz vele a legkönyebben megbírkozni: nem szabad foglalkoznod a témával.
2016. nov. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!