Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Bonyolult családi viszonyok....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bonyolult családi viszonyok. Ti hogyan oldanátok meg?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak gyerekként. Anyám-apám között rossz a viszony, anno a ballagásomnak is bőgés és balhé lett a vége... Szóval már önmagában feszkós lenne így az esküvő.

DE! Apám újraházasodott, van több (fél)testvérem. Őket szeretném meghívni, mert jóban vagyunk. De ha őket meghívom, akkor ugye az anyjukat is illik, mert bár nem vér szerinti rokon, azért mégis tizenévet volt házas apámmal és kedvel...

DE! Apám attól a nőtől is elvált, a nőnek van párja, tehát gondolom őt is illene, de ő nekem senkim - plusz apám utálja... És persze gondolom apám is hozná a saját párját, mert esküvőre úgy illik, szóval oda-vissza konfliktus.


A család itteni fele azt mondja, hogy ne hívjak meg senkit, mert semmi közöm hozzájuk, max apámat, de ha őt hívom, a tesómék sértődnek, ha a tesómékat hívom, az anyjuk sértődik, ha mindenkit meghívok, az én anyám borul ki, plusz esetleg apám is az ottani dolgok miatt...

Mindenképp katasztrófa.


Más mit csinálna ilyen helyzetben?



2016. dec. 8. 21:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Beszelj apaddal...ennyibol ugy tunik, o cirkuszol,mert vele nem jon ki senki...
2016. dec. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem az apudat és a testvéreidet hívd meg, a többiek meg nyugodtan megsértődhetnek. :)
2016. dec. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%
#2 es szerinted az anyja ne lassa a lanyat ferjhez menni?
2016. dec. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Én voltam a figyelmetlen, természetesen az anyjukat is hívja meg.
2016. dec. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
De ok kinyirjak egymast apaval...
2016. dec. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Annyira csak nem b@nkók,hogy egy esküvőn cirkuszoljanak!
2016. dec. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nalunk hasonlo volt a helyzet.

Aposom elvalt a ferjem anyjatol mikor a ferjem kicsi volt (2 eves). Utana lett egy felesege, aki hozott harom lanyt a hazassagba, plusz meg szuletett egy kozos, es vegig ugy kezelte a ferjemet, mint a sajat gyereket (engem is menyenek hiv, a lanyok sogornonek, szoval ilyen szempontbol teljesen jo a kapcsolat, sot altalaban egy heten egyszer a mi lanyunkat is elviszi a fiu unokaval kozos programra - akit unokatestvernek tekintunk). Ez teljesen termeszetes volt, hogy ok ott lesznek az eskuvon. Az anya is, meg a lanyok is, sot a feltestver volt az egyik tanu.


Viszont a baj ott kezdodott, hogy az eskuvo elott kb fel evvel aposom kidobta ezt a feleseget, es osszejott egy hozomanyvadasz csajjal, akit viszont a csalad nem fogad be.


Namost ot nem akartuk meghivni az eskuvore. Viszont apos azota nem volt hajlando beszelni a potanyosommal, sot latni sem kivanja.


Gondolkodtunk, mi legyen, vegul meghivtunk mindenkit (az uj not nem). Annyi volt, hogy aposomat a csaladi asztalhoz ultettuk a verszerinti anyos melle, a potanyost meg kicsit messzebb toluk (3 nagy asztal volt, egy a csaladnak + tanuknak, ketto meg a baratoknak csoportositva). Persze kinlodtam egy ideig az ulesrenddel, hogy ne legyen balhe, es vegul nem is lett. Tudott mindenki disztingvalni szerencsere. Raadasul a vegere az anyosom jol osszebaratkozott a potanyossal, azota is tartjak rendszeresen a kapcsolatot ;)


Egyreszt intezheted ugy, hogy lehetoleg a vacsoranal ne uljenek egymas kozeleben (pl tobb kis asztalt csinaltok), a buli alatt meg nem kell feltetlenul egymast nezniuk.


En meghivnam azt, akihez kotodom valamilyen szinten, tehat a potanyukat es a feltestvereket is, meg apukadat is. Aztan ha ok valami miatt kellemetlennek erzik a masik jelenletet, akkor maximum nem mennek el... De azt azert megkerheted mindegyiktol, hogy meghivtad xy-t, de kered, hogy legalabb az eskuvon ne legyen balhe, ne ott intezzek a csaldi problemakat, mar csak az irantatok valo tiszteletbol is.


Baratnomeknel is elvaltak a szulok, eleg csunyan raadasul, megis ott volt mindketto a lanyuk eskuvojen, es nem balheztak (kivetelesen).


Raadasul a ferjem egyik mostohatestvere most eskudott novemberben. Na o aposomat apjanak tekinti, a sajat apja nem volt ott az eskuvon (azt nem tudom, hogy meg volt-e hivva es nem jott, vagy meg sem volt hivva) es kerte, hogy aposom kiserje az oltarhoz.

Persze az uj csaj otthon oriasi pataliat levagott, mert o nem volt meghivva, igy aposom sem akart elmenni. Vegul eljott a szertartasra (polgari meg a laikus, amit templomi helyett csinaltak egy ceremoniamesterrel) de a vacsora elott hazament. O igy oldotta meg. Igaz, itt mas gond is volt, a csaladban a ket nover ferje egy eleg komoly okbol nem beszelnek egymassal, ugyhogy itt is vigyazni kellett, hogy ne uljenek egy asztalnal. Igy itt pl kis asztalokkal csinaltak, a fo helyen ult a hazaspar meg a tanuk, a tobbiek meg szetszorva, nem volt csaladi asztal, hogy ne legyen sertodes...

2016. dec. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A féltestvéreid a testvéreid, szóval őket meghívnám a helyedben. De szerintem az anyjukat és az új párját nem kell, minek? Vagy kisgyerekekről van szó? Mert az kicsit más, de akkor is ott lesz az apjuk. Ne bonyolítsd túl. Mi keresztelőre voltunk hivatalosak, párom apai unokatesójáékhoz. A párom, tesója, és én. Az anyukájukat (anyósomat) nem hívták mivel már elváltak rég. Nincsenek rossz viszonyba, de "semmi közük egymáshoz" alapon nem volt sértődés.
2016. dec. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#7 Köszi a részletes választ!


Meg köszönöm mindenki másnak is. :)


#8 Felnőttek/nagykamaszok a tesók, tehát ezzel nincsen gond, de az anyjuk meg gyerekkorom óta családtagként kezelt (sőt, azóta is beszélünk néha, hogy nincsenek együtt, szóval totál rokonként bánik velem). Viszont anyám is rühelli őt, mert ugye miatta volt anno a válás (ebből volt balhé pl. ballagáson, amit említettem, hogy ott volt ő is - akkor még apám feleségeként), meg apámmal is rühellik egymást, mert ott nem volt szép válás. Szóval "melyik ujjam harapjam" kategória. :/


Más kérdés: nincs ezzel tapasztalatom, abból nálatok nem volt sértődés, hogy párokat nem hívtatok meg? Mármint ha nem hívnám apám párját se, meg a második feleség új párját se... esetleg anyámét se? Nálunk mindig az volt a divat, hogy mindenkit meghívnak, és hatalmas esküvők vannak a családban (mmint mindenki hozhat plusz embert, csak ugye időben kell visszajelezni), de mi nem akarunk nagy esküvőt, pénz miatt sem, meg az is csak plusz feszültségforrás lenne... De itt is több alkalommal olvastam már, hogy mekkora bunkóság, egyedül el se mennének sokan. Szerintetek?

2016. dec. 9. 13:28
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyedül én sem mennék el. Vannak ilyen extrém helyzetek mint nálatok, de mi természetesen meghívtuk apósom új feleségét. Szerencsére tudnak kulturáltan viselkedni. Mondjuk nálunk nem a 2. Feleség miatt vált el após. Az azért necces lenne. Olyankor megértem a volt feleséget, hogy nem akarja ott látni.
2016. dec. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!