Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » 50-60 fős lakodalom mennyiből...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

50-60 fős lakodalom mennyiből jött ki nektek?

Figyelt kérdés
Anyakönyvvezetőnél milyen árak vannak és mire?A lakodalomban az összegben mi volt benne?Pl zenész...
2010. máj. 2. 23:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%
Nővéremnek a szüleim 80 ember után 900 ezeret fizettek. A sógoromék még többet, mert ő több vendéget hivott, nagy a rokonsága. Az ital, a kaja, sütemények, a torták, terembérlés, zenészek, pincér, szakács, virágok, autóbérlés stb. De még megkérdezem holnapra.
2010. máj. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Kedves vagy.
2010. máj. 3. 00:41
 3/22 anonim ***** válasza:
74%

A miénk 2 liter benzinből...,amivel elmentünk az anykönyvezető elé:)

Még tanúnk se volt,2 tanácsi dolgozó jött aláírni a papírjainkat..


Ment a háború a 2 család közt,hogy hol és mikor legyen a "nagy nap",minden fontos volt csak a mi a véleményünk nem!

Szépen megoldottuk...a familia nélkül összekötöttük az életünket,immár 17 éve és nem bántuk meg!

2010. máj. 3. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
91%
Nekünk 2éve volt az esküvőnk,kb:500e ft-bol jöttünk ki úgy ,hogy sátras lagzi volt és sok mindent a család bevállaltPl:fényképezés ,videózás,ja és kb:60fő volt
2010. máj. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
100%

A kérdésből az következik,ugye,hogy mennyi a minimum,amiből ez a lagzi kihozható.

Vendéglátás: 4500/fő

Zenész: 40000 egyedül, zenekar: személyenként 25-30000

Videó-fénykép:50-70000

Vőfély: 30000

Kellékek:

Menyasszonyi ruha: 50000 +fátyol,kesztyű, diadém, cipő

Menyecskeruha:20000

Dekoráció:0-csillagos ég

Csokor: 10000

Szülővirág: ceremónián adandó át: 2000/ csokor

Meghívó:300/db+posta...

Torta: 15000

Aprósüti: kb 12-14kg 1000-1200/kg

Nagyjából minimum ennyi lehet

Össz: kb 12000/fő

Szerintem 60 főnek nem érdemes sátras lagzit csinálni.

Eszközbérlet,szállítás, sátor felálítás, bontás,szállítás:többe kerülhet a leves mint a hús

2010. máj. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
78%

bocs...javítás: sátor felállítás

Az előttem hozzászóló kapcsán:

csak akkor érdemes ezt a családra bízni,ha szakképzett személy végzi ezt,ellenkezőesetben a sok bába között elveszhet a gyerek. Ez visszahozhatatlan kárt okozhat.

Technika,készség,felelősség nélkül,kockázatos ezt elvállalni,hiszen a család szórakozni megy,nem dolgozni, így fontos események lemaradhatnak illetve kevésbé fontosak megmaradhatnak az elkészült "munkán".

Figyelem....figyelem

2010. máj. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondanám, hogy a nem számít, hogy visszajön-e az ára, akkor megéri 60 fővel csinálni, ha számít, akkor kell legalább 100 embert érdemes meghívni. 60 főnél ugyanúgy megvannak azok a költségek, amik 100-nál. A kaja meg a pia hidd el elenyésző, ha az összköltséget nézed. Pláne, ha mondjuk a kaja egy részét meg tudjátok otthon oldani. Nálunk pl. az alapanyag kb. 60-70 %-át mi vittük (megengedte az étterem), a pia egy része is ajándék volt (bor, pálinka), a többinél pedig csak azt kellett kifizetnünk, amit felbontottunk, a többit visszavették. A végén kiszámoltuk, és elég kevés ment a kajára,piára. Ami többet vitt azok a ruháink, a hely bérleti díja, díszítés stb. Nekünk szerencsénk volt, mert visszajött az ára, de szerintem 60 főnél nem jött volna vissza. Tényleg más kérdés, hogy nektek ez lényeges-e. Bár nálunk sem volt elsődleges, ezt a pénzt erre szántunk.
2010. máj. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

A 08:01-nek a számai irányadónak nagyon jók.


Annyit tennék hozzá, hogy az sem mindegy, hogy hol van helyileg az esküvő.

Nálunk (Békés megye) 60 főnél 4800/fő volt az étel-ital. Terembérlet nem volt (pedig egy gyönyörű étteremben volt és ők fel is díszítették nem is akárhogy) cserébe mi nem vihettünk italt be. A 60 főből kevés gyerek volt, így jobban fogyott az alkohol is, de így is belefértünk a 4800 Ft-ba/fő.

A ruhát is olcsóbban megkaptam. Igaz 35km távolságból hoztuk, de még így is megérte. A ruha teljesen új volt, rajtam volt először. Ruha+fátyol+újasszony-ruha+cipő összesen 57 e Ft volt.

Vőfélyünk nem volt. Ekkora méretű esküvőnél valahogy nekünk nem hiányzott.

Videóst mi találtunk 30 e-ért, de ez volt olcsó. Szóval az előző válaszoló összege reálisabb.

Virágot nem tudom külön. Az autódísz, vőlegény és tanú kitűző, 3 szülőköszöntő csokor, pár asztaldísz (de ez inkább csak pár szál virág :)) és az én csokrom összesen volt 21e.

Végül annyi, hogy hozzájön még, ha távoli rokonokat kell elszállásolni. Párom egyetemi haverjai voltak nálunk ilyenek, de egyszerűen meg volt oldva, mert kibéreltünk 1 éjszakára a közelben egy apartmant. Ez kb 14 e volt.

2010. máj. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Az az "elenyészően kevés", amit kajára és piára kell költeni 50-60 fő esetén, az olyan félmillió kb, és ez a minimum, nagyon jó áron. Ha van segítség, aki sátorban megfőzi, felszolgálja, akkor lehet, hogy ki lehet hozni olcsóbban, de sok az idegeskedés, és találsz-e olyanokat, akit főznek addig, amíg ti a szertartáson vagytok, mert nyilván a barátok szeretnének ott lenni. Ez falun inkább megoldható, városban nem nagyon. És a sátorba mindenféléket kell bérelni, asztal, szék, tányér, evőeszköz, megoldani a mosogatást... iszonyat meló, láttam az uncsitesóm esküvőjén.


Eztán hipp-hopp összejön még félmillió, akkor is, ha nem szórod a pénzt, zenekar, vőfély, csokor, torta, virág, ruha...


A szertartás ára változó, nálunk 17000, mert azért is fizetni kell, hogy a barátnőm énekelhessen, a templom 25000.

2010. máj. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg sok mindentől függ. Én azért írtam, hogy elenyészően kevés, mert mi speciel adtuk a pörkölthöz a marhát, az őzikét, a leveshez a tyúkokat stb. És igy mindennel együtt a kaja része (felszolgálási díj, főzés stb) kb. 280 ezerbe jött ki a 120 főre. A pia pedig (tehát úgy, hogy az összes bor és pálinka ajándék volt) kb. 120 ezerbe került. És ha azt nézem nekünk a 120 főre mindennel együtt jött ki 1,3 millió körül. Tehát ehhez képest mondtam, hogy "elenyésző"! Ja, és városban!

De ezt így tényleg nehéz belőni, mert mindenkinek más az igénye, és persze az sem mindegy, hogy hol rendezitek.

2010. máj. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!