Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Katolikus templomban reformátu...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Katolikus templomban református pap?

Figyelt kérdés
Katolikus templomban csak katolikus pap adhat össze, vagy református szertartásra is lehetőség van?

2017. aug. 19. 14:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Olyan szokott lenni, hogy mindkét pap jelen van, megoldható.

31/f

2017. aug. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2017. aug. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Pár kérdéssel lejjebb pont erről volt szó :) ökomenikus lehet,katolikus templomban a katolikus szertartás mellett a református lelkész is áldását adja
2017. aug. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor a református szertartás nem is lehet a polgári előtt, csakis utána?
2017. aug. 19. 15:17
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Én úgy tudom,hogy a református csak a polgári után lehet. Szerintem ez az ökomenikus szertartás esetén is igaz
2017. aug. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Katolikus templomban olyan nem lehet, hogy csak református esketés. Olyan viszont lehet, hogy ökumenikus, ha az egyik fél katolikus, a másik meg református.

És igen, a polgári után kell lennie, a reformátusnak mindenképp, meg ha ökumenikus, akkor értelem szerűen annak is, mivel a reformátusoknál nem külön szentség a házasság, hanem csak megáldják a polgárit.

2017. aug. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk református esküvőnk volt, és a polgári előtt volt, nem problémázott ezen a lelkész. Kérdezte, hogy hol és mikor lesz a polgári, mondtuk, hogy utána lesz közvetlenül, nem volt gondja vele.
2017. aug. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6-osnak

Pedig bizony én voltam a Budapesti Bazilika Szent Jobb kápolnájában olyan esküvőn, amelyen református lelkész esketett egyedül.

:)

2017. aug. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Pedig bizony én voltam a Budapesti Bazilika Szent Jobb kápolnájában olyan esküvőn, amelyen református lelkész esketett egyedül."

Oké, hivatalosan nem lehet. Egy nyakas kálvinistát csodálom, hogy nem zavarta az, hogy egy "bálvány" előtt kellett lennie. :))

2017. szept. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Teljesen hivatalos esküvő volt, még a Bazilika főplébánosa is jelen volt :)
2018. máj. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!